Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    ADATA 128GB SSD SMART: Row Read Error Rate: 700-1100 között ingadozik és Unexpected Power Loss Count: 78

    Ezt leszámítva SMART szerint tökéletes az SSD. A Windows 10 pár naponta kékhalálozik ismeretlen okból akár hosszas idle közben is, utána a bootnál az alaplap gyakran 2 percig malmozik mire megjelenik a Windows logo. A boot az SSD-ről történik.

    Lehet, hogy kezd tönkremenni az SSD, és ez okozza a problémát? SATA kábel csere nem segített.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Sziasztok!
    Korábban volt egy postom mindkét eszközről (teljes SMART képpel), de mivel ott nem kaptam reakciót, gondoltam, mindkét eszközről külön-külön felteszek egy-egy kérdést, hátha úgy többre jutok.
    A két eszköz: WDC RED WD10EFRX-68PJCN0 (1TB) és ADATA SP920SS (128GB). A SMART értékeket több alkalmazással is kiolvastam, mind ugyanazt mutatta: WD Data Lifeguard Diagnostic for Windows, ADATA SSD Toolbox, DisckCheckup, stb, aktuális verziók.
    Mind szerint OK a meghajtók státusza, a programok belső tesztjei sem jeleztek semmilyen hibát, pedig az egyik órákig futott.
    Most persze pont napok óta nem volt kék halál, pedig olvasgatnám az Eseménynaplót (bár régebben semmi értelmeset nem találtam benne a fagyások időpontjában). Ahogy meglesz a következő kék halál, ellenőrzöm a BIOS-ban a Ropi által javasolt beállítást.

    Új SSD-t nem szívesen vennék, amíg nem muszáj, mert csak 77GB-ot foglalok a mostanin is, kicsit felesleges lenne vennem egy 256-os WD Blue-t (kisebbet meg nem vennék a jövőállóság miatt). HDD-t szívesebben vennék, mert azt épp kezdem kinőni (WD Purple 2TB a kinézett). Persze ha bebizonyosodna hogy valamelyik okozza a kék halálokat, még aznap lecserélném...

    Az alaplap szinte új, augusztusban vettem, sosem volt tuningolva. A tápegység kb. 10 éves, de márkás (Enermax 400W), annak idején kb. ez volt a kapható csúcs minőségben.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Frawly #40291 üzenetére

    Nem teljesen értem az utolsó javaslatot, hogy induláskor nézzem meg, hogy látszik-e az SSD a BIOS-ban: ha nem látszik, akkor nem is bootol a Windows, ha meg bootol a Windows, akkor nyilván az SSD-t is látja a BIOS.
    Néha bekapcs/reboot után tényleg percekig malmozik a gép mielőtt megjelenne a Windows betöltődését jelző ablak ikon. Olyankor a gép sem reagál semmire, hiába nyomok neki funkciógombot ami előhozná pl. a meghajtóválasztót, hogy miről bootoljon, vagy hiába lépnék be a BIOS-ba, semmi sem történik 1-2 percig. Aztán minden OK.

    Megvárom a következő kék halált és mindent átolvasok az Eseménynaplóban, hátha segít valamit.

    Ha nem, akkor kiveszem a HDD-t, és csak az SSD-ről használom, lesz-e úgy is kék halál (szerintem igen). Az SSD-t nem venném ki, nem akarok a HDD-re Windowst telepíteni.

    Ha semmit sem látok az Eseménynaplóban, ami segítene, akkor veszek egy új tápegységet, hátha, pl. a javasolt FSP-t.

    Ha a tápcsere sem segít... akkor legalább nyugodt leszek, hogy pár évre van egy jó tápom. :) A többit meg meglátjuk, egyelőre sok a ha...

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Graphics #40293 üzenetére

    2019.11 hónap óta van kb. 60 db kritikus Kernek-Power eseményem ezzel a szöveggel: "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

    Ezen kívül van egy rakás kritikus AppModel-Runtime bejegyzésem is, ez a 3 féle, mindháromból jó sok:

    0x3D55: a(z) MICROSOFT.WINDOWSCOMMUNICATIONSAPPS_8WEKYB3D8BBWE csomagcsalád futásidejű adatai sérültek. Megpróbáljuk kijavítani a hibát.

    0x3D55: a(z) microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe csomagcsalád futásidejű adatai sérültek. Megpróbáljuk kijavítani a hibát.

    0x3D55: a(z) Microsoft.XboxGameOverlay_8wekyb3d8bbwe csomagcsalád futásidejű adatai sérültek. Megpróbáljuk kijavítani a hibát.

    Csak az a baj, hogy a fentiek nekem nem sokat mondanak...

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Na, történt egy kék halál. Vagyis nem biztos, mert nem látta senki, a gép idle volt, aztán amikor ránéztünk fekete karakteres képernyő volt látható, hogy tegyek be egy bootolható disket és nyomjak meg egy gombot, vagy állítsak be egy boot meghajtót és rebootoljak. Hard resetet csináltam, aminek hatására malmozott 2 percet a BIOS, majd kiírta, hogy nincs boot meghajtó. Nyomtam neki egy hosszú POWER gombot (=áramtalanítottam), majd újraindítottam, és gond nélkül indult a Windows az SSD-ről, és most itt vagyok. Az Eseménynapló ezt írja időbeli sorrendben (felül a legkorábbi bejegyzés):

    Az előző rendszerleállítás (‎2020. ‎04. ‎13. - 15:15:54) váratlan volt.

    Nem sikerült létrehozni a memóriaképfájlt, mert hiba történt a memóriakép létrehozása közben.

    A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

    Az átvitel bizonyos naplózási eseményeket kihagyott. 0

    (És utána 1-2 perccel később még pár Figyelmeztetés.)

    A HDD továbbra is 702 db UDMA CRC hibát mutat. Az SSD-n 79-re nőtt az Unexpected Power Loss Count, és most épp 1148 a Raw Read Error Rate.

    Rendeljek akkor új tápegységet, az lesz az?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz konci79 #40299 üzenetére

    Hát nálam a lap kvázi új (augusztusban vettem újonnan). Választok tápot, aztán gondolom a jövő héten meg is érkezik - ha egyébként is ajánlott cserélni ennyi idő után, rosszul nem járok vele.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Frawly #40301 üzenetére

    Először veszek egy tápot, mivel 10 éves a mostani. Ha nem segít, veszek egy új SSD-t is. Az már csak jó lesz!

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Graphics #40303 üzenetére

    Szia!
    Na, az új táppal is fagyogat a gépem. Plusz infó, amit tegnap többször is sikerült reprodukálnom: YouTube-on 8K videót indítva 20 másodpercen belül újraindul a gép. (Addig pár másodpercente benyom egy képkockát, és 100%-on jár a gép terheltsége.)
    Szóval azt gondolom, hogy nem szoftveres, hanem hardveres lesz a hiba, de nem a táp. Most kicsit megingott a bizalmam abban, hogy egy új SSD megoldaná. A HDD és az ODD le van húzva tápról és SATA-ról is, de így sem stabil a gépem, így valószínűleg nem azok okozták a kék halálokat. De mi marad? Alaplap, CPU, RAM. Mivel 2*8GB KIT RAM van a gépben, próbaképp kiveszem az egyik modult, hogy úgy fagy-e a gép YT 8K videónál, majd a másik modullal a másik foglalatban, ezzel a RAM-ot tudom esetleg tisztázni...

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Graphics #40353 üzenetére

    Az újraindításkor és az előtte lévő percekben semmit, az újraindítás utáni másodpercekben ezeket:

    Az előző rendszerleállítás (‎2020. ‎04. ‎18. - 21:49:03) váratlan volt.

    A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

    Az átvitel bizonyos naplózási eseményeket kihagyott. 0

    A hibát okozó alkalmazás neve: dwm.exe, verzió: 10.0.18362.387, időbélyeg: 0x8e064b77
    A hibát okozó modul neve: ntdll.dll, verzió: 10.0.18362.778, időbélyeg: 0x0c1bb301
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x00000000000407d3
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x2f4
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d615be5761ff8b
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Windows\system32\dwm.exe
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
    Jelentés azonosítója: c5627dc2-3a2a-4f6a-9fb5-6ab8a8443527
    A hibát okozó csomag teljes neve:
    A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:

    Leállt az Asztalablak-kezelő folyamat (kilépési kód: 0xc0000005, újraindítások száma: 1, elsődleges megjelenítő eszközazonosítója: AMD Radeon(TM) Vega 8 Graphics).

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    válasz Graphics #40357 üzenetére

    Annak idején telepítettem újra Windowst, mert nem volt teljesen folyamatos a YouTube videók képe sem az alap Windows 10 VGA driverekkel, sem az AMD driverekkel, bármilyen verziót is telepítettem. Letöltöttem egy másik, "tiszta" Win10 telepítőt, arra rá az AMD VGA drivert, és folyamatossá vált a YouTube videók képe. Azóta úgy használom a v19.12.1 AMD VGA szoftverrel.
    Mondjuk a AMD Radeon(TM) Vega 8 Graphics hibaüzenet eddig nem volt, csak most amikor a YouTube 8K videótól indult újra a gép.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák