Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz gyulank #5211 üzenetére

    Na az nagyon korrekt! A V300 pl csak 64TB-ot visel el (de az kisebb csíkszélességen is készül mint a tiéd).

    Akkor ha egyenlő arányba particionálod elvileg feleződik az adott partíció írási menyniség elviselése (96/2). Elméleti megközelítés nyilván... 60GB elég ha csak OS-t paklosz mellé. Én most cseréltem a 32GB-os SSD-met, mert formázva 27GB-ra zsugorodott és a sima W7 mellett már nem tudtam tartani a 10%-ot úgy sem, hogy csak az OS volt rajta. Aztán meguntam és vettem egy 120-as V300-at. A 32GB-os Samum azóta is a szekrényben pihen...

    TRIM:

    Tegyük fel, hogy van 128 darab 4 kB-os fájlunk, és ezek pont ráférnek egy blokkra. Kitörlünk egy 4 kB-os fájlt. TRIM nélkül a 4 kB-os terület (lap) felülírhatóvá vált, vagyis a vezérlő megjelölte felülírható területként. Ennek köszönhetően lesz később lassabb az SSD, amikor arra a területre írni szeretnénk, mert a szimpla lapírás helyett először ki kell törölni a felülírható lapot. A TRIM használata mellett viszont kiolvasódik a komplett blokk, mind a 128 db fájl, a cache-en belül módosul a blokk (kitörlődik belőle a 4 KB-os fájl), aztán újraíródik a blokk (vagy méginkább egy másik (wear leveling), már ha van rá lehetőség).
    Nem véletlenül találták ki a wear levelinget...

    Noha fontos megjegyezni, hogy bizonyos vezérlők esetében az érvényes és érvénytelen adatok kategorizálását is elvégzi a TRIM parancs (pontosabb lenne a parancssor megnevezés igazából) de ma már szinte csak ilyenek vannak foraglomban nyugi. Azért nem fekete bárány a TRIM. Üröm az örömben, hogy ilyen esetekben viszont az írási művelet jelentősen lassul...
    Minden érmének két oldala van. Ja ezt már írtam. :D

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák