Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mankó

    veterán

    válasz J.Cs. #36708 üzenetére

    Igen, olcsó húsnak híg a leve. Viszont ha az ssd gyors és teszi a dolgát, akkor nem kell foglalkozni a benchmark értékekkel. Venni kell egy Samsung 850-860 evo szériát és nem lesz gondod benchmarkok alatt sem.

    Dragon3000: A virtuális memóriát ki kell tesztelni, hogy kérik e a felhasználó programjai. Én eddig összesen 2 progival találkoztam ami kérte. Ok, én pl nem multizom, mert ott a legtöbb játék igényli.
    Minden egyéb esetben a rendszer használja a dedikált memóriát, pont azért van a gépben, hogy ne a sokkalta lassabb háttértárat pörgesse, szemetelje tele! Másrészt az ssd élettartamának se tesz jót, ha valami mindig írogat rá a háttérben. Ha kell a virtuális memória ki kell azt tenni a hdd-re.

  • Frawly

    veterán

    válasz J.Cs. #36708 üzenetére

    Simán lehet pedig, hogy vissza kéne pattantani gariba, mert hibás, vagy halódik. Az A400-nak kéne hoznia 500 MB/sec feletti olvasást, és majdnem ugyanannyi írást. Tehát ennyire nem tré, hogy csak 200-300-at préseljen ki magából, meg egy játéktelepítés alatt az egérkurzor akadozzon miatta. De lehet Windows hiba, vagy az alaplapi SATA vezérlő döglődése is.

    (#36709) Mankó: a lehető legrosszabb ötlet a swapot kitolni HDD-re. Két eset lehetséges: van alapvetően elég fizikai memória, ilyenkor a rendszer úgyse nagyon fog a swaphoz nyúlni, a kollégánál 12 giga RAM mellett, leginkább ez a helyzet. A másik eset, hogy messze nem elég a fizikai memória, a rendszer állandóan a swapot pörgeti (4 GB és azalatt). Ilyenkor sem HDD-re kell kitolni, hanem RAM-ot bővíteni. Amúgy meg maradjon az SSD-n, annyit átlag felhasználó úgyse swapel, hogy szét tudjon vele írni egy SSD-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák