Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz JSaN #350 üzenetére

    Ha te 8 munkanapon belül elküldted, hogy szeretnéd visszaküldeni akkor már te kezdeményezted, és a lezajlása az más kérdés, de visszajelezni 8 MINKA napon belül lehet/kell!!!

    (#360) KaiotEch nekem ilyen hdd-vel volt, de szerintem szoftveres..

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • Daffni2

    addikt

    válasz JSaN #350 üzenetére

    A 8 nap nem az Ő válaszuktól számítódik, hanem attól a naptól amikor átvetted az árút.
    Ha tudod bizonyítani mikor jelezted nekik az elállási szándékodat, kötelesek visszaadni a pénzt.
    Laza fogyasztóvédelemmel való fenyegetés hatásos szokott lenni.

    Ne hagyd magad.

    "A fogyasztó elállási joga

    A fogyasztó a szerződéskötéstől számított 8 munkanapon belül indokolási és kártérítési kötelezettség nélkül elállhat a szerződéstől. Ez a garanciális szabály mindenféle következmény nélkül lehetővé teszi, hogy a fogyasztó később meggondolja magát. A feltétlen elállási jog lehetőségének kikötése arra ösztönzi a gazdálkodó szervezeteket, hogy a szerződéskötéskor mindenre kiterjedően tájékoztassák a fogyasztót, hiszen ha eláll a szerződéstől, az többletkiadást és esetleg kárt is okozhat az értékesítő cégnek.

    A 8 munkanapos határidő kezdő napja az áruvásárlásra irányuló szerződéseknél az áru átadásának napjától, szolgáltatási szerződéseknél a szerződéskötés napjától kezdődően számítandó. Amennyiben a gazdálkodó szervezet az írásbeli tájékoztatást elmulasztotta, a fogyasztó az elállási jogát az áru átvételének, illetve a szerződés megkötésének napjától számított 3 hónapon belül gyakorolhatja.

    Az elállási jog gyakorlása folytán a szerződéskötés előtti állapotot kell helyreállítani. A fogyasztó köteles visszaszolgáltatni az árut, a gazdálkodó szervezet pedig visszatéríteni a vételárat. Amennyiben az áru árát vagy a szolgáltatás díját a gazdálkodó szervezet által adott kölcsön fedezi, a szerződéstől való elállás felbontja a hozzá kapcsolódó kölcsönszerződést is. A fogyasztó ilyenkor nem felelős a kölcsönszerződés felbontásából eredő kárért, és nem köteles sem kamatot, sem egyéb költséget fizetni."

    http://www.fogyasztovedok.hu/aruvasarlas/tavollevok_kozotti_szerzodesek/

    [ Szerkesztve ]

    "Aki ad,az nyer"

Új hozzászólás Aktív témák