Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz King Unique #33129 üzenetére

    Ebben lehet igazad van, hogy már Parancssorból sem megy. Nagyon rég nem próbáltam, nem használtam Windowst FAT32-vel. Ezt a FAT32-es telepítőfájlmásolást Linux alatt szoktam csinálni, mivel az a fő rendszerem, de ott sorban küldöm a
    sudo cfdisk -z /dev/sdb
    sudo mkfs.vfat -F 32 /dev/sdb1
    parancsokat és megvan az inicializálás, partíciólétrehozás és formázás, mindenféle limitációk meg külön szoftverletöltögetés, és telepítgetés nélkül. A telepítőfájlokat meg úgy másolom rá, hogy Double Commanderrel belelépek az win10telepito.iso fájlba, és csak átmásolom a tartalmát, miután a DC egyben automatikusan fel is csatolja a frissen létrehozott FAT32 partíciót, bár előtte még kelleni szokott egy sudo chmod felhasznloinevem /media/akarmi -R futtatása is, mivel a friss FAT32 partíciót úgy hozza létre, hogy csak rendszergazda tud ráírni.

    Ráadásul erre a célra tartok egy külsős SSD-t, particionálása 1 mp, gyorsformázás 1 mp, telepítőfájlok felmásolása 5-10 mp. A kiírt telepítő bebootolása 5-6 mp. Telepítési idő SSD-ről SSD-re 1-2 perc körül, de a fájlműveletek lezajlanak kb. 1 perc alatt, a másik 1 perc míg kattintgatok a telepítőben, megválaszolom a kérdéseit, meg ilyen hardvereket, hálózatot detektál. Telepített Win10 bebootolása megint 5-6 mp. Régen, mikor hagyományos pendrive-ot használtam erre (igaz azok USB2-esek voltak), akkor ennyi idő alatt a telepítőkiírás nem volt meg, nem hogy a komplett install.

    DVD-ről meg még soha nem telepítettem Windows 7 és annál újabb Windowst. Utoljára MSDN .iso-s WinXP SP3-mat, de azt is CD-ről, meg a néhány legutolsó XP install már annál is pendrive-ról zajlott, amit jellemzően Rufus-szal írtam ki. Vistát meg csak olyan gépen használtam, ami azzal jött, meg virtuális gépben, így ahhoz sem kellett soha DVD lemezt pörgetni, meg kiírni.

Új hozzászólás Aktív témák