Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Emperor_ #31474 üzenetére

    Tény, hogy eddig SSD fronton nem villantott nagyot a WD, de attól még lehet ez a 3D Black lehet jó. Gyártói specifikációk és tesztek alapján legalábbis nem néz ki rossznak, de az a bökkenő, hogy teszteknek én már nem hiszek, nem csak SSD terén, hanem semmiben, mind lefizetett, bújtatott reklám, úgyis azt hoznak ki belőle, amit akarnak, a legtöbbször messze nem az a legjobb vétel, amit győztesként kihoznak, legyen szó alaplapról vagy akármiről. A megbízhatóságát meg nem tudják mérni úgyse.

    Plusz ezek a benchmarkok sem érnek sokat, mert pl. az Intel Optane 900P tesztekben áll-leejtősen jó eredményeket hoz, a gyakorlatban meg Linusék lemérték a betöltési időket, és ilyen tized másodpercek különbségek ha vannak, magyarán az ember kitörölheti vele, csak ilyen benchmarktoplisták élén villogásra jó, meg pénzelverésre. Az a fontos egy SSD-nél a megbízhatóságon túl, hogy elérjen egy olyan adatátviteli és elérési idő szintet, hogy ne legyen bottleneck a többi hardverhez képest, afölött mindegy mennyivel gyors, mert csak kihasználatlan overkill lesz. Ezt meg nagy átlagban SATA3-as SSD-k is hozzák, mert a felhasználás átlagossága a legnagyobb korlát. A nagy fájlokkal végzett művelet is becsapós NVMe-nél, mivel általában durván visszaesik a sebességük, ha kifogy a DDR cache.

    Ahogy nézem, ez a WD Black 3D egy árban és kategóriában van a 960 EVO-val, kb. minden téren azt hozzák, valahogy egy Samuban jobban bíznék, inkább venném azt, ha M.2-esre lenne szükségem.

  • arn

    félisten

    válasz Emperor_ #31474 üzenetére

    kicsit atbugaztam tegnap a reviewkat. a sorok kozott erdemes olvasni.

    papiron nagyon jo, ot ev gar, fogyasztasa alacsony

    lesen: 3400MB/s • schreiben: 2500MB/s • IOPS 4K lesen/​schreiben: 410k/​330k • Speicherzellen: 3D-NAND TLC, 15nm, SanDisk/​Toshiba, 64 Layer • TBW: 300TB • MTBF: 1.75 Mio. Stunden • Controller: Sandisk/​WD, 8 Kanäle (20-82-007011) • Cache: keine Angabe (LPDDR4) • Protokoll: NVMe 1.3

    mixelt felhasznalasnal jo


    tisztan iras/olvasasnal nagyobb blokkoknal olvasasban jo, irasban kiemelkedo
    kis blokkoknal belassul (ez akar lehet firmware problema is)

    a mixelt olvas/irasban nagyon eros

    olvasasnal van mas anomalia is

    osszessegeben a 960evo kornyeken van, vhol gyorsabb (mint a pro), vhol lassabb. majdnem vettem egyet de inkabb visszamondtam es kivarok, mar nagyon erik a samsung 980. ennek furan hullamzik a teljesitmenye.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák