Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Emperor_

    addikt

    válasz ЯΞD #16261 üzenetére

    Kb másfél hónapja van SSD-m. A saját tapasztalataim, a fórumok, cikkek böngészése közben a bennem az alábbi kép alakult ki és állítottam be a környezetemet.
    Azt tudni kell, hogy remek kis nForce4 ultra csipszet SATA1-es sebességen kezeli az SSD-t és a HDD-imet.

    A különféle rendszer és program beállításoknak az a célja, hogy az SSD-ket minnél kevesebb írás érje, hogy minnél később használódjanak el. Azonban a mai korszerű SSD-k sokkal többet elviselnek, ezért a beállítások egy része feleslegesssé vált.
    Hogy ki és mit állít be, az szerintem környezeten is múlik és az egyéni géphasználaton. Bemutatom, hogy én mit és miért állítottam be.

    TEMP folder: Én úgy döntöttem, hogy ez legyen csak a HDD-n, a Black kegyetlen gyors. Szerintem ez nem fogja vissza a rendszert. [A szakértők szerint ezt felesleges a HDD-re tenni.]

    Virtual Memory: Én úgy döntöttem, hogy ez legyen csak a HDD-n, a Black kegyetlen gyors. 3 GB van a gépemben, monitoroztam a gépem működését és az látszott, igen intenzíven használja a 64 bites W7. A méretét rábíztam a W7-re. [A szakértők szerint ezt felesleges a HDD-re tenni.]

    Hibernation: Nem használom ezért letiltottam.

    Windows Search: Gyűlölöm, használhatatlan, felesleges szolgáltatás. Letiltottam.

    SuperFetch: Az Intel SSD Toolbox szerint a letiltott állapot a jó állapot, ezért letiltottam. [A szakértők szerint nem kell letiltani.]

    Defregmentation: Letiltottam. Klónoztam a rendszert, ezért kézzel kellett.

    A böngésző cache, temp átírányítása: nem piszkáltam, az SSD-n maradt.
    A dokumentumok és képek mappája: nem piszkáltam, az SSD-n maradt. Nálam relatív kevés kép és doksi van, azok elférnek az SSD-n.
    uTorrent: a rendszer monitorozása során kiderült, hogy folyton írkál 3 file-t, ezért teljes mértékben a HDD-re van (át)telepítve.

    Remélem segitettem :) :R .

    Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Új hozzászólás Aktív témák