Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz ubyegon2 #13505 üzenetére

    Szerintem elég hetente, hogy lefusson. Az nem jár olyan mértékű írással, amire és amilyen szoftverek futnak nálad, hogy szükség lenne naponta karbantartani.

    jakos73 #13509
    Az összes szektoron végigmegy, beolvassa, majd visszaírja, így adatok nem vesznek el. Nem rendszer SSD-n már próbáltam, minden adat megmaradt, végül is olyasmi, mint egy lassú formázás, csak megmaradnak az adatok. Rendszer SSD-n még nem próbáltam ki, mert én használok egy olyan rendszer-visszaállító alkalmazást, ami saját területen dolgozik, amolyan virtuális területen, és nem biztos, hogy egyben maradna a rendszer ez miatt.

    De lehet, hogy gyorsan feldobok a másik SSD-re egy rendszert, ráadásul GPT-vel, meg hadd hozza létre az összes segédpartíciót a Windows és arra rászabadítom a DiskFresh-t, aztán majd beszámolok róla.
    (Mindenképp meg fogom csinálni, mert akkor nekem is egyszerűbb lenne, nem kellene fél évente backup-> lassú format->restore-t eljátszani, csak ne csessze el a RollBack RX progit...)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • #21078528

    törölt tag

    válasz ubyegon2 #13505 üzenetére

    Én discard opciót használok az /etc/fstab-ban, nálam bevált.
    /home-ot HDD-re rakni szerintem felesleges, hacsak nem oda töltögetsz sokat. Akkor viszont érdemes erre külön partíciót csinálni a HDD-n; mivel a /home-ból történik a konfig fájlok egy részének felolvasása, a HDD-re rakásával lassítod a rendszered.
    Amit szerintem érdemes mindenképp HDD-re rakni, az a /var és a /swap, ill. a /tmp-t a RAM-ba tenni tmpfs-sel.
    Érdemes lehet még ellenőrizni milyen ütemezőt használ a rendszer, és deadline-ra állítani.
    Én letiltottam a böngésző lemez cache-t is, de ez lehet, már paranoia.
    Segéd programnak a smartmontools-t érdemes felrakni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák