Új hozzászólás Aktív témák

  • RaVal

    tag

    Sziasztok!
    Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a Samsung 850 EVO 250GB-os SSD-m lock-os lett.
    Win reinstall előtt ubuntu live usb alól belépem rá, lementettem még pár dolgot, majd leállítottam. Ezt követően mikor bekapcsoltam a gépet a windows telepítőt végig kattogtam, de végül nem látta az ssd-t. Lekapcsoltam, újraindítottam, majd a bios betöltés után egyből jött az üzenet, hogy az ssd lock-olva, adjam meg a jelszót, még bootmenüt se enged behozni, ha rajta van az ssd az alaplapon. Nem alaplap vagy bios bug, mert teljesen más gépen is ugyanezt csinálja.

    Samsung Magican kilistázva látja, ha usb-ről rákötöm a gépre, de a performance gombon kívűl minden szürke, nem tudok se secure erase-t se live cd-t csinálni.

    Próbáltam Samsung PSID revert progival, de az nem látja usb-n rákötve.

    Ubuntu alól hdparm se látja usb-re kötve.

    Még ha visszaérek Pécsre, akkor a saját alaplapomon megpróbálom a hot plug-ot, hátha úgy mountol rendszer alól és látja valamelyik progi.

    A neten azt találtam, hogy ilyen frozen/locked állapot akkor volt másoknál, ha secure erase-t csináltak és az nem volt valamiért rendben. Nálam ilyen nem volt.

    A kérdésem az lenne, hogy valakinek volt hasonló problémája? Vagy van valami tippetek mit érdemes még kipróbálni?

Új hozzászólás Aktív témák