Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    válasz Szevam #464 üzenetére

    Igen, minden szavaddal egyetértek. A piacról visszaérkező reklamációkat vizsgáljuk ki valamint új termékek bevezetésével foglalkozunk, ezeket teszteljük. Van sok szereléses és tesztelős meló, mikroszkópos munkák és számítógépes meló is akad, adatok kiértékelése, report-ok készítése, majd ezek prezentálása a mérnökség, onann pedig a vevő felé. Szóval ez nem ilyen informatikai meló, ez QA, minőségbiztosítás. Engem inkább amúgy az informatika és a számítástechnika vonz, de nincsen ilyen irányú végzettségem. Nézd, én úgy látom vidéken rengeteg meló van, ami betöltetlen. Azt viszont észrevettem, hogy mindenki a főváros irányába mozdul el, mert ott azért jobban lehet keresni. El tudod képzelni, hogy 20 év ingázás után vágyom a távmunkára, de info. végzettség hiányában nem tudom milyen munkakörben lehet ezt még alkalmazni. Itt az ITCafe oldalon olvastam az Elon Musk cikket, hogy felszólította a dolgozókat, hogy vége a távmunkának, tessék befáradni a munkahelyre. Érdemes végigolvasni a hozzászólásokat. Az én cégem alig támogatja a távmunkát, a mi részlegünkön pedig pláne nem. :( Pedig, amikor úgy adódik és egész nap excelt hegesztek, azt mondjuk otthon pont meg tudnám úgyanúgy csinálni. A feleségemnek viszont pont szerencséje van, Samsungnál két napot is HO-ban dolgozik. Visszakanyarodva, a professönön kb. napi 10-20 vidéki meló meg van hirdetve, sajnos sok angol nyelvet követel, de ez már az én szegénységi bizonyítványom. 44 éves vagyok, akkoriban nem tolták az idegen nyelvet, persze ennyi idő alatt már megtanulhattam volna egy közép szintet, az önszorgalom hiánya ugye. Amúgy meló mellett a BMF-en hallgató voltam 4 félévig, de nem sikerült a matek szigorlatom, beletört a bicskám. :B

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák