Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Fitzgerald #123022 üzenetére

    A Thirteen days nagyon jó, "Kennedyk akció közben". Sajnálom, hogy ilyen témákból nem csinálnak gyakrabban filmeket. Van atmoszférája és életszagú, nem kell fikciót hegeszteni a forgatókönyvírónak, maximum az események láncolatát veszi szorosabbra.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Fitzgerald #123022 üzenetére

    érdekes: az us-ról nagyon szélsőséges véleményeket látok mindenhol... tegnap megnéztem, nekem baromira tetszett... ez semmiképp nem horror, hiába van benne elvétve brutalitás... nagyon tetszett, ahogy építette az író/rendező és elég elgondolkodtató motívumokat használt folyamatosan... szerintem sokkal több ez a film, mint aminek látszik :K nem annyira ismerem jordan peele-t, de fogadni mernék, hogy david lynch rajongó... nem annyira elborult ez a mozi, mint lynch-től a lost highway, vagy a mullholland drive (amiket 20 megnézés után sem rak össze az ember)... ezt így első ránézésre 2-3 újranézéssel teljesen össze lehet rakni :K

    csak egy példa: jeremiás 11:11 megjelenik az egyik jelenetben... nem ismerem annyira a bibliát, ezért bemásolom ide

    "Ezért így szól az Úr: Veszedelmet hozok rájuk, amely elől nem tudnak elmenekülni. Segítségért kiáltanak majd hozzám, de nem hallgatom meg őket."

    ez a rész is passzolt a filmben teljesen... az ilyen apróságok miatt jóval több ez a mű, mint aminek látszik... ha valaki egy laza szombat esti horrort akar, az csalódni fog, mert ez minden, csak nem az :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák