Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kergeboci

    tag

    The Fabelmans
    A Fabelman család

    Ez az a film, ami ha nem Spielberg rendez és/vagy nem róla szól, nem hogy az Oscar díjátadón nem indult, de valószínűleg el sem készült volna. Nem véletlenül.

    A történetet láttuk már. A filmrajongó fiú filmekkel akar foglalkozni. A probléma ott van, hogy amíg a Cinema Paradiso, az Apám és fiam (Babam ve Oglum), illetve a többi hasonló témájú film, ezen felül is próbál valami plusz réteget, értéket belecsempészni a filmbe, addig itt ilyen nem történik.

    Talán ezért sem meglepő a rendező döntése (mert biztos vagyok benne, hogy az ő döntése volt), azaz hogy a főszereplőn kívül, minden egyéb karakterek és azok eljátszása, ennyire pocsék legyen. Vagy ahol nem pocsék, ott egy giccses amerikai sitcom szintjére süllyedjen. Bár a legtöbbször inkább csak pocsék.

    Ennek ellenére, vagy talán pont ezért, a film teljesen jól elszórakoztatott. A 2,5 óra hossza egyáltalán nem érezhető. A fent említett negatívumok mellett, tele van ötletes jelenettel, lehet rajta nevetni, vagy bámulni a fiatal rendezőpalánta kreatív trükkjeit, megoldásait. A film vége pedig a Babylon hangosfilmre reflektáló wc-s jelenete mellett, a kedvenc filmes fricskám lett így az év első negyedében.

    Ezen kívül a kamera kezelés, a vágás önmagában is, de főleg a történetbe beleszőtt meta vonulatával, ténylegesen működött. Kis teremben nézve (Művész), nekem meg volt az a mozis varázs, amit át akart a rendező adni. Kár, hogy a többi eleme kevésbé működött vagy éppen hogy hiányzott.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    A hétvégén valószínűleg sok lesz belőlem.. :U

    All That Breathes

    Az Oscar mező egyik, általam könnyen hozzáférhető darabja a "nagy" dokumentum filmek közül.

    Delhi "külvárosában" járunk. A szemét halom és járhatatlan utak, dzsungelszerű kábel rengetek között próbál megélni ember és állat. Mindkettő jól alkalmazkodik, de a belélegezhetetlen levegő és mérgező víz, százával pusztítja, valószínűleg mindkettőt. Itt él egy testvér pár és jó barátjuk, akik azon madarak megmentésére szakosodtak, melyeket a helyi állatorvosok nem tekintenek megmentendőnek, mivel hogy ezek húsevő, szentségtelen lények.

    A film figyelem felkeltése fontos (ezt meg is mutatja a Times magazin cikkének hatására megnyitható új menhely segítségével). Az életüket a mentésért feláldozó szereplők munkája elismerése méltó, helyzetük és állapotuk sokszor sajnálni való. Így az értékét nem vonom kétségbe. De mint dokumentum film, rettentően unalmas. A város vs állatvilág kettősségének bemutatása (főleg mikor a hangokkal játszik) jó. Csak túl sokszor használja, túl sokáig, túl lassan. A testvér páros erősen introvertáltak, mégis próbál a kamera sokszor ott maradni velük, elégé kínos és sokszor hallgattak eseményeket megörökítve. Egy feszebb, rövidebb stílus jobban állt volna neki.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    És a rövidek, amikhez idehaza hozzá lehet jutni. A többi a szokásos: nagyfilm áron kölcsönözhető, régió záras, vagy még nyilvánosan be nem vagy csak Amerikában bemutatott alkotások (vagy csak én nem találtam).

    The Flying Sailor
    Elérhető: Youtube
    (rövid animáció)
    Igaz történet alapján: két hajó jön, tele dinamit, kocc és bumm. És egy logó pöcsű meztelen matróz úszik a fellegekben. Lepörög előtte az élete, majd beleolvad az univerzumba. Ami aztán kiköpi őt vissza az életbe.
    Na, hát, ilyent is láttam egyet.

    Stranger at the Gate
    Elérhető: Vimeo
    (rövid dokumentumfilm)
    Egy kislány mesél arról, hogy bár sokat hallunk tömeggyilkosokról, sosem tudjuk elképzelni, milyen lehet ráeszmélni arra, hogy egy ilyen mértékű fájdalommal és gyűlölettel együtt élő emberrel éltél együtt évekig.
    Erős felvezetés, még erősebb folytatással. Megismerjük az apát, tetovált nagydarab egyszerű gondolkodású katona, akit hosszú éveket töltött el Irakban, muszlimokra vadászva. Egy sérülés következtében leszerelve, a 2001-es terrortámadások után, elhatározza, hogy helyre teszi a világot, és felrobbantja a városát szennyező muszlim közösségi házat. És mikor a kislányát megkörnyékezi az osztályában egy jövőbeli kis terrorista, nem bírja ki, hogy másnap ne induljon neki személyesen rendet tenni azon az átkozott helyen.
    Megrázó, és rendkívül megható dokumentum film. Sajnos akiknek látniuk kell, valószínűleg mást vonnak le belőle, mint amit kellene (spoiler miatt nem írnám le, mi az igazi mondanivaló), én viszont örülök, hogy megismertem ezt a történetet.

    Haulout
    Elérhető: Youtube
    (rövid dokumentumfilm)
    A fényképezés egyszerűen lenyűgöző. A helyszín a(z egykoron még) fagyos(abb) Szibéria. Egy rozoga kunyhó, és egy magányos ember a pusztában. A hangulat némileg a The Lighthouse-t idézi, főleg azon a szürreális reggelen, mikor mély sűrű morajra kinyitja az ajtót. Na ilyen ijesztő és meglepő jelenetet én még dokumentum filmben sosem láttam.
    A mondanivalót (bár erre csak a legvégén vezet rá minket a film) ismerjük. Ilyen perspektívából viszont még nem láttam.

    My Year of Dicks
    Elérhető: Vimeo
    (rövid animáció)
    5 fejezet 5 némileg eltérő stílus arról, milyen fiatalnak és kanosnak, na meg szűznek lenni. Egy lány szemszögén keresztül. 1 év, 4 faszfej, na meg a parkolópályán (friend zone-ban) pihenő gyerekkori jó barát.
    Nagyon jó humorú, személyes és őszintének ható, igazán érdekes látlelet a tinédzserlét eme időszakáról. Az apás beszélgetés zseniális volt (szegény gyermek..).

    The Boy, the Mole, the Fox and the Horse
    A kisfiú, a vakond, a róka és a ló
    Elérhető: AppleTV+ (sajnos nem a streaming)
    (rövid animáció)
    Novella alapján. "Róbert Gida" eltéved az erdőben, és kalandja során társul hozzá egy vakond, egy róka és egy ló. Gyerek mese a barátságról, a kedvességről és a szeretetről.

    The Elephant Whisperers
    Elérhető: Netflix
    (rövid dokumentumfilm)
    Szép és lélekemelő doku, két idős állatgondozóról, az általuk felnevelt elefánt árvákról, és arról, hogy találtak ők egymásra és valójában saját magukra ebben a munkában.
    A központban az ember, a vallás és a természet kapcsolata áll, néhol David Attenborough stábját megidéző felvételekkel. Így, nem sokkal a All That Breathes nagydoku után, nagyon éles az ellentét a természethez közel élő emberek környezetének tisztasága a Delhi városi szürke mocska között. És ha már felhoztam az előbbi filmet, ezt a 40 perc annak is jobban állt volna.

    The Martha Mitchell Effect
    A Martha Mitchell effektus
    Elérhető: Netflix
    (rövid dokumentumfilm)
    Martha egy extravertált, a közmédiában sokat szereplő republikános nő volt, aki nem félt kimondani azt amivel nem értett egyet. Még ha ez a pártjának álláspontjával szemben is ment. Ezt tette őt kicsit, főleg Nixon szemében, veszélyesnek, a Watergate-botrány után pedig egyenesen eltávolítandónak. A rövid film róla szól, elsősorban a politikai nyilatkozatairól, és a botrányhoz köthető szerepéről.

    +1 van egy ilyen is hogy Le pupille, ez Disney+-os, de ilyen előfizetésem nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Fire of Love
    A szerelem tüze

    Dokumentumfilm Katia and Maurice Krafft-ról, egy vulkanológus házaspárról, akik 91 nyarán felmentek egy hegyre, és többé nem tértek vissza.

    Lélegzetelállító felvételekkel mutatja be, e két ember lenyűgöző odaadását a vulkánkutatás iránt, köszönhetően annak, hogy rengetek háttéranyagot hagytak hátra az évtizedek alatt. Na meg hogy hihetetlen közelségben fényképezték és filmezték a láva folyamokat, kitöréseket. A narráció ugyan némileg ront az összképen, de ez még így is egy remek dokumentum film.

    Bár az elmúlás témájával már az első percekben foglalkozik, ez a vége felé egyre hangsúlyosabbá válik. Armareoban történő kitörés, és hogy a hatóságok nem hallgattak a vulkanológusokra, 22 ezer ember halálát okozta. Ez az esemény inspirálta őket, hogy elkezdjék a szokásos látványosság helyett, a veszélyekre felhívni az emberiség figyelmét. És ez eredményezte, hogy 91-ben végül "csak" 43-an maradtak a 800 fokos piroklaszt áradat alatt.

    Katia és Mauriceról én már gyerekkoromban tudtam, mindig is lenyűgőztek a felvételeik a vulkánok világáról, így aki a vörös-sárga, obszidián-fekete tengerért bármikor is odavolt, annak kifejezetten ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Navalny
    Navalnij

    Jézusom.. :(((
    Még én, aki régen is alig figyelte a közmédiát és a híreket, még én is hallottam az orosz ellenzéki politikusról, és a mérgezési ügyről. De ezen kívül sok információm nem volt. Ez a dokumentumfilm ember közelségbe hozta ezt a makacs, vasidegekkel és elvekkel rendelkező figurát, akiről szerintem most már ki lehet mondani, hogy feláldozta magát egy ügyért (mondom ezt anélkül, hogy bármiféle szentnek akarnám (vagy a film akarná) beállítani), valamiért, ami a világ és kelet európa jelenlegi állapotát nézve, valószínűleg soha nem fog megvalósulni.

    Nem követtem részletesen a mérgezés utáni híreket, így az a telefon hívás egyszerűen lesokkolt. A folytatása pedig még jobban. A "hazatérés".. Istenem.. tudom, hogy a cél a közömbösség elűzése volt, de az, hogy ez nem egy amerikai film, hanem ténylegesen megtörténhetett események.. egyszerűen borzalmas és félelmetes.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Argentina, 1985
    Argentína, 1985

    1983-ban véget ért a katonai diktatúra Argentínában. A demokratikus kormányzat próbálja megszilárdítani pozícióját, ami nem könnyű, hiszen a katonaság, a rendőrség vezetőségében továbbra is azok az emberek töltenek be hatalmi pozíciókat, melyeket az önkényuralom alatt is. A katonai bíróság határozottan elutasította a vádemelést a diktatúra tanács, a "junta" ellen. A megkínzott, eltüntetett lakosság ezreit leírják a gerillák elleni harcokban részt vevő, amúgy hős rendőr és katonatisztek kilengésének, esetenkénti véletlen túlkapásainak, melyekhez a vezetőségnek semmi köze. Az ügy a polgárai bíróság elé kerül.

    Mindig is szerettem a tárgyalótermi drámákat, így nagy elvárásokkal álltam ennek is neki. Jó tanács mindenki másnak, ez irányú elvárásokból tessék jócskán engedni. Sajnos a film, nem az ügyre fókuszál (igazából a film alapján olyan, mintha nem is tárgyalás történt volna, "csak" az áldozatok meghallgatása). A hangsúlyt az elkövetett szörnyűségekre, illetve a diktatúra után fennmaradt fasiszta szervezetek által kifejtett nyomásra helyezi . A napi szintű fenyegetésekre, a feszültségre, amit egy bombafenyegetés kelt a tárgyaló termekben.

    Ráadásul, van egyfajta TV-filmes érzete a stílusnak. Kicsit szokni kell. Rossz filmnek semmiképpen sem mondanám, sőt, hazájában valószínűleg ez egy igencsak erős és hatásos film, de innen a távolból, kicsit felemás érzést kelt. Nem az ott történtek, hanem maga a film, ami erről készült.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz j0k3r! #158034 üzenetére

    Hosszú évek óta a listámon van, de mindig mikor meg akarom nézni, a trailerel kezdem és nem jutok tovább :)
    De a következő 10-20 évben egyszer nekiugrom majd gondolkodás nélkül :D(ha éppen ellaposodik a mozi kínálat van egy 80-100 darabos wishlistem amiből random.orgból sorsolgatok 1-2-öt :D)

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz j0k3r! #158037 üzenetére

    Nem biztos, hogy mindegyik low-budget, de sok a kritikusok perifériáján maradt darab. Ezeket még nem láttam a listámról:
    Hidden
    Midnight Special
    Alpha Gateway
    The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension (bár ezt szerintem gyerekként láthattam, mert a képeket nézve ezen alakok néha visszatérnek (rém)álmaimban)
    Vivarium
    Warning Sign
    Infinity Pool

    És melyeket láttam a közelmúltban (ezekről valószínűleg itt a fórumon is már írtam):
    Enemy Mine (gyerekkori ismétlésem)
    Vanishing on 7th Street
    ARQ
    Oxygène
    Órbita 9

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz j0k3r! #158046 üzenetére

    (kiegészítésnek: a lenti filmek nálam ajánlások alapján kerültek fel a listámra. Bár a megnézettek alapján egy-két ajánlás félrecsúszott :D)

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Peterzon99 #157921 üzenetére

    Mint kiderult, a Disney+ eloben fogja adni

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Bad Pritt #158371 üzenetére

    Lassan leeso nagyot koppano testveri iker poen. Kicsit fajt, de elveztem :D

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    La vita è bella
    Az élet szép

    Nem vagyok az olasz vígjátékok nagy barátja, és Roberto Benigni stílusa sem áll túl közel hozzám. Úgyhogy ezzel a filmmel is nehezen tudtam megbarátkozni, mert bár a műfaja dráma, a film első fele azért elégé tipikus olasz vígjátékként indul.
    Harsány, idegesítő örök mozgó és állandóan kiabáló. Be kell vallanom, félre is tettem egy kis időre, mert érdekelt a film második fele, csak féltem, hogy az ellenszenvem elrontaná az élményt.

    Így, végül két részletben, megsikerült barátkoznom a stílusával. A közepén lévő kulcs-perc-kalap jeleneten már nevetni is tudtam. Pedig már a közelgő szörnyűségek itt is árnyékot vetnek a végtelen poénkodás mellett. A megjelenő fasiszta szereplők, az ebéd téma az egyszerű matematikai kérdésről, hogy hány testileg és lelkileg fogyatékost kell leölni azért, hogy a megfelelő mennyiségű lírát megspórolja az állam.. erősen csavar a kezdeti stíluson. Aztán ugrunk 5-6 évet. Onnantól pedig már lehet készíteni a zsebkendőket.

    Megható, megrázó, mégis gyönyörűen szeretet teljes film. Nem voltam minden percéért oda, de ahova kikanyarodott, azért mindenképpen megérte.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    a-ha: The Movie

    Bevallom, kicsit katasztrófa turistaként álltam neki a filmnek. Egyrészt, a zenekart még itt Közép-Europában is egyslágeres zenekarnak ismerjük, pedig még legalább vagy 3 másik számuk híres volt erre felé. Másrészt, amit hallottam erről a doksiról, azt sejtette, hogy itt mély drámáknak és intenzív egymásnak feszülő jeleneteknek leszek majd szemtanúi.

    Úgyhogy kicsit csalódtam is, meg nem is. A film messze nem olyan hatásvadász, mint amire gondoltam. Nyílt és őszinte (-nek hat), kendőzetlenül mesél az elmúlt 40 évről. A sikerekről, bukásokról, személyes érzéseikről, kínos pillanatokról.

    Érdekes bár lassú, melankólikus hangulata volt. Sokszor látjuk a három tagot egymástól de az egész világtól távol, elzártan, és meglepően nyugodtan és őszintén mesélik el, hogy ez miért alakult így. Semmi felhajtás, csak az évek, és a lassan egymástól eltávolodó emberek.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Contact
    Kapcsolat

    Nagyon nagyon régen láttam, és remek ötlet volt újra nézni. Emlékeztem az alapokra, a társadalom-vallási kérdések feszegetésére, a tudomány és hit szembe állítására. Amire nem emlékeztem, hogy ezt a témakört milyen szépen körbe járja, hogy egyszerre tud kritikusként a hit ellen, majd megértőként a hit mellett is szólni. Ilyen mozzanat volt, mikor a világ csak egy hívő embert tud elképzelni az emberiség szószólójaként, miközben egy ugyan ilyen vallásos hívő ember állja útját (elég drasztikus módon) a fejlődésnek, kapcsolat felépítésnek. De a főszereplő meghallgatása, a bizottság hozzáállása és a nő nyilatkozata is remekül épít erre a kettősségre.

    De ami még jobban meglepett, azok a rendezői és operatőri eszközök. A film egészen az utolsó negyedéig egészen egyszerű szerkezetű, nincsenek benne hatalmas katartikus jelenetek, színészi játékok. Viszont ez az egyszerű szerkezet igazán izgalmas eszközökkel lett tálalva. Már legalábbis annak, aki hajlamos az ilyenre felfigyelni. Első nézésre nekem sem esett le, annyi maradt meg, hogy kellemes volt nézni. Így, sok sok évvel később, annál nagyobb meglepetés volt a vágás, a kamerakezelés, a mód, ahogy a legegyszerűbb jelenetek is fel voltak véve. Igazi csemege.

    Carl Sagan eredeti művét nem olvastam (és a magyar fordításokról szóló kritikák alapján nem is nagyon fogom - ha csak angolul nem állok neki), így nem tudom mennyire volt hű az alapműhöz, de amennyit tudok erről az emberről, tartok tőle, hogy a film túlságosan is le lett egyszerűsítve. Azt viszont nem tudom elvenni tőle, hogy remek élmény volt.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz genndy #158745 üzenetére

    elvileg a magyar fordításból kimaradtak konkrét jelenetek, sőt egész fejezetek is (nem tudom, volt e azóta korrekció vagy újra fordítás). Moly-n mindenki aki utána olvasta az eredetit, ezt emelte ki.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Cyrano

    Hallottam és olvastam róla jót is rosszat is. Az eredeti műről pont semmit sem tudok, így ódzkodásom elsősorban abból fakadt, hogy a Game of Throne színészeivel, a sorozat óta nem lehetett még jó filmet látni. Valahogy a kosztümös éneklős stílus sem az, ami Peter Dinklage személyéből egyből beugrana, így ez eddig ezt kihagytam.

    De legalább ismételten sikerül megint meglepnem magam. Nem mondom, hogy a kedvenc musicalem lesz, de meglepően élveztem. A szövegkönyvet imádtam, a szópárbajok remekül pörögtek, a dalok, ha nem is fogom őket dudolászni, a történethez jól illeszkedtek, a kissé baltával nyesett ének, és főleg, hogy a nagy része ténylegesen (vagy látszólag) ottani előadás volt, nem egy utószinkron, nagyon lendített az egész összképen. Volt egyfajta.. őszintesége (?).

    Dinglage remek színész, és a filmet ő viszi el a hátán. Az ének tudásába nem fogok belekötni, nálam jobban tud (jó, nálam még egy darab kőszikla is jobban tud), a csúf karakterhez, szerintem pont illett is. A történet nem éppen a legvidámabb, a könnyed kezdés után elég gyorsan átfordulunk síros könnyes drámába. De aki ezt a stílust szereti, az nyugodtan tegyen vele egy próbát.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz gboszi #158848 üzenetére

    A témájához képest, alig-alig van benne gore. Inkább mondanám erotikus filmnek, mint horrornak.
    Nekem egy improvizációs szakkör előadásnak tűnt, amibe itt-ott bele tudok képzelni mondanivalót, úgyhogy nehezen tudnám mihez hasonlítani. Ami érzés megmaradt belőle az egyfajta Lobster vagy Videodrom féle elvontság keveredve a Taxidermia groteszkségével. Talán.. nagyon nagyon messziről..

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    The World's End
    Világvége

    Ha már előkerült a másik fórumon, és a három közül, erre emlékszem a legkevésbé, pont belefért tegnap, hogy én is újrázzam.

    Továbbra is tartom, a három cornetto film közül, ez a leggyengébb, de még így is egy szórakoztató darab. A szövegkönyv remek (csak ember legyen a talpán, aki minden angol szójátékot, utalást megért benne), a helyszín egy régi (azóta beteljesített) álmom (angol kisváros, tipikus helyi pubok (még ha felújítottak is)), a központi téma pedig a felnőtté válás és barátság kicsit sablonos dilemmája.

    A történet elég nagy hülyeség, a humor világgal ötvözve egyfajta angolos-amerikaias vígjáték kerekedik belőle. Emlékezetesnek ugyan csak az a történet váza mondható (avagy hogyan fordul át egy feszült hangulatú kocsmatúra egy vérengzős ufó invázióba), a többi része már simán felejthető, egy kis búfelejtő szórakozásnak, teljesen jó választás.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz negyven2 #159100 üzenetére

    hát nem örülök.. évek óta ülnek az ötleten, úgy látszik annyira nem sikerült pénzt felhajtani, hogy a reboot sorozatból végül egy animated filmre futja csak :O

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Tetris

    A stáblista közben bevágott valódi felvételek ellenére is biztos vagyok, hogy az egész filmből annyi igaz, hogy a két figura találkozott egymással. Ettől függetlenül, és annak ellenére, hogy a film lényegében egy jogi hercehurca köré szőtt alig 4 helyszínes, kié lesz a zsozsó mozi, piszok jól működött.

    Ennek oka, a fentiek tálalása. Egyrészt a 8 bites grafikával előadott átvezető jelenetek önmagában feldobják a rohamtempóba elhadart információ áradatot, másrészt ez a kémfilmes felütés, ami a film felétől lesz jellemző, még egy jó adag feszültséget is kölcsönöz a filmnek. A színészeket imádtam, pedig némileg egyensúlyoztak a túljátszás és aluljátszás határán (Anthony Boyle-al például megnéznék egy fiatal Al Pacino életrajzi filmet, mikor felforr az agya és kirobban, egy az egyben őt idézi), a képi világ szürkén oroszos, a zene meg szintis-80asévek-oroszos-japános-amerikaias vegyes saláta. Illett az eszement tempóhoz.

    Jó volt.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Still
    (The Michael J. Fox Movie (AppleTV+))

    Őszinte, energetikus, szomorú és mégis humoros dokumentum film M. J. Fox életéről és karrierjéről. Kapunk egy kis betekintést a korai éveiről, sikereiről, és nagyobb fókuszt betegségéről és az azzal való együtt éléséről.

    Szerintem, azon felül, hogy az interjúztató mind a 3 mondata (vagy stílusa), bicskanyitogató volt, maga a film is hagy egy kis hiányérzetet az emberben. Rossz ezt így kimondani, mert a filmet M. J. Fox rá jellemző stílusa, optimista realizmusa teljes egészében áthatja, így pont annyira szívmelengetően szomorú mint amennyire felemelő, valahogy mégis .. nem is tudom.. kevés? Érzésre egy rövidített olvasmánya annak az önéletrajzi könyvnek, aminek a felolvasásából láthatunk jelentet.

    Az elmúlt pár év, évtizeden nagyon gyorsan átrohanunk, és annál is gyorsabban lezárjuk. Ettől függetlenül, jó hogy elkészült, bármilyen formában is, de mindig jó dolog, hogy M. J. Fox-ot képernyőn látni.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #159219 üzenetére

    #159220: én elsősorban mint ember imádom, a személyisége, a világhoz való hozzáállása miatt. Színészként nem sok mindenben láttam, elsősorban én is a Vissza a jövőbe trilógia miatt ismerem. Azoknak bár rajongója nem vagyok, de az első kettő filmet nagyon is szeretem és elismerem.
    A többieket kiegészítve, M.J. Fox elsősorban mint sorozat színész lett híres, 8 évadnyi Családi kötelékek, 7(?) évadnyi Kerge város (meg persze az előbb említett filmek) miatt. Úgyhogy szerintem tett le bőven mit az asztalra.

    És ha már róla van szó, legyen valami film is a terítéken.

    Doc Hollywood

    Romantikus vígjáték Michael J. Fox és Julie Warner ( :B ) főszereplésével. Nem az a hangosan nevetős, inkább a jót mosolygós fajta. Kedves kis aranyos történet, a nagyvárosi menő doktorról, aki egy baleset következtében lenn ragad pár napra a vidék egy nyugodt békés kicsiny kis városában. Aztán szerelem, és a többi és a többi.

    A szokásos történetet és az abszolút indokolt Julie Warner meztelen jelenetet ugyan követi pár indokolatlan Woody Harrelson, egy malac és pár furcsa (például bokorról bokorra vizeléses :F ) jelenet, a film mégsem megy át abszurdba. Megmarad egy könnyed családi filmnek, a jobb fajtából. Kedveltem.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Triangle of Sadness
    A szomorúság háromszöge

    A filmtől pont azt kaptam mint amit vártam. Egy, számomra felszínes, öncélú szatírát, mely a társadalom szétrétegződésére reflektál. Úgy vagyok vele, mint bizonyos nagyhírű festmények esetében. Szép, szép, megnézem tovább állok. De hogy végighallgassam, hogy a művész melyik ecsetvonása melyik problémára "akar" rávilágítani, arra nem én vagyok a megfelelő ember.

    Az én szegénységi bizonyítványom. A filmnek voltak jó pontjai (gazdagék párbeszédjei, a wc-s néniből lett sziget királynője fordulat, a személyzet jelenetei, stb), és mikor éppen nem hányás és szar tenger vagy értelmetlen és kínos párkapcsolati viták közepette voltunk, még élveztem is. Az első felvonás felejthető, a második erőltetett volt. A harmadikkal (meg úgy az egész film fényképezésével) teljesen jól elvoltam, még kedveltem is. Összességében nem bántam meg a megnézését, de rendező célközönsége nem én vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Grave_444 #159368 üzenetére

    De, a mai szemmel aranyosak ("gagyik"), van egy bája (meg még minden praktikus effekt benne), úgyhogy szerintem simán nézhető és élvezhető ma is.
    Viszont végig poénkodós vicces trancsír az első két rész (az első talán még kevésbé, viszont az volt az olcsóbb verzió), a harmadik inkább már vígjáték mint trancsír.

    A 2013-mas remake viszont tisztán horror, de kb ezzel el is vesztette az egyediségét (ettől függetlenül, szerintem pár helyen egész ügyesen nyúlt az alapokhoz)

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    The Little Mermaid
    A kis hableány

    Na, hát eljött ez a nap is. Kicsit tartottam tőle, de a gyerekkorom nosztalgiája nem hagyott nyugodni, muszáj volt megnéznem.

    A bőrszín kérdésről nem nyitnék vitát, elég sokat volt terítéken a téma. Ami engem zavart, az a karakterek és jellemfejlődés hiánya. Értem én, hogy gyerek mese, de azért minimum egy Oroszlán király szintet elvártam volna.

    Mindegy, a látvány világ bőven kárpotólt mindezekért. Rengetek minden történik a képernyőn, minden jelenet dinamikus, és ami a legfontosabb, színes. Remek látvány, remek hangulat. Zene és ének van, olyan amilyen. Egy kedves kis szerethető mesének, teljesen jó volt.

    ...

    Mármint az eredeti. Mert az élőszereplős remake-től én távol tartom magam. Köszönöm, de nem érdekel.

    Viszont ez a kis múlt idézés remek volt. Szerintem, minimális emlékeim alapján, ez volt az első mozi élményem 5-7 évesen. Nem szó szerinti mozi (az talán a Jurassic Park volt), ezt a helyi iskola tornatermében vetítették. Szalagról, vászonra. Akkoriban úgy rémlik még csak fekete-fehér TV-nk volt otthon, pici mini kis képernyővel, úgyhogy engem azonnal lenyűgözött a hatalmas vászon, a szemkápráztató színek, és a mozgás. És ez a gyermeki lelkesedés ma is kitartott a mese végéig.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz paatrick #159391 üzenetére

    A pókemberes a legegyedibb rajzfilm volt, amit mostanában láttam. A képi világ az első 5-10 perc alatt lehet hogy szokatlan, de utána amilyen orgiába átcsap a zenével, a különféle dimenzióbeli alteregókkal, az egyszerűen valami elképesztő.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Puss in Boots: The Last Wish
    Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság

    Meg kell hagyni, mese létére, vannak komoly témái, a halál és elmúlástól való félelem, főleg ezzel a főgonosz megjelenítéssel, egészen komolyra sikeredett. De mindezek mellett sem több egy klasszikus tanulságra építő mesénél (barátság, a másikba való bizalom és persze a család fontossága).

    A rajz stílus érdekes, mozgás közben a Spider-Verse-re próbál hasonlítani (csak hiányzik belőle az előbb említett rajzfilm szín és zene orgiája). A statikusabb jeleneteknél megvan a sajátos stílusa, nekem legjobban az arcmimikák működtek. A karakterek is érdekesek, kevésbé elhasználtak annak ellenére is, hogy Aranyfürtöcske és a három medve, a side-kick tragikusan komikus kutya és a majdnemfőgonosz ficsúr nem egy rajzfilmbe tette már le ilyen-olyan formában a névjegyét. Itt mégis volt egy egyedi megjelenítésük.

    Mint mindenki, leginkább a farkas karakterére fogok majd emlékezni, minden más nekem felejthető volt. Felejthető, de szórakoztató, úgyhogy egy megnézésre nyugodt szívvel tudom ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Volt két hosszabb repülő utam, így pár klasszikus mellett néhány újra is futotta idő. Nem biztos, hogy a legjobb körülmények között sikerült őket megnéznem, de ez most így alakult:

    Last Night in Soho
    Utolsó éjszaka a Sohóban

    Kicsit furcsán éreztem magam, úgy mindenki előtt ezt nézvén. A film, meglehetősen csajos jelenetekkel operál. Sok a táncikálás, színes buggyos ruhákban illegetés. De maga a történet sem túl férfias. Kisvárosi leányzó menni nagyvárosban divattervezőnek, és esténként buli van. Épp ezért is volt meglepő, hogy ez a kislányos történet milyen hátborzongató thrillerbe, sőt mi több, horrorba csapott át.

    Jó, kicsit túloztam, mert már az alap történetet belengi a disszociatív kórkép "bájos romantikája". Ennek megnyilvánulása kezdetben csak egyfajta időtörés, időutazásos hangulatban adja meg a természetfeletti hangulatot, amely viszont kezd egyre erőszakosabb jelleget ölteni, míg végül a képzelet szülte síkról szépen lassan begyűrűzik a lány való életébe is.

    Úgyhogy nekem tetszett, nagyon is. Külön kiemelendő a két színésznő játéka, a szuper vágatlan jelenetek, mely során a karakterek (kamerán kívül) észrevétlenül cserélnek egymással helyet, de azok a részek is, mikor egyszerre szerepelnek a képernyőn (elején még teljes szinkronban, később egyre jobban szétcsúszva egymástól).

    A végső megoldás, a "nagy" csavar és annak lebonyolítása csak az, amely kicsit gagyira sikeredett, de ott nagyjából már vártam is valami hasonlóra.

    Nobody
    Senki

    Robbanásig feszített hangulat, olyan feszültség, mely a legelejétől a legvégéig kitart. Egy igazi adrenalin bomba, végletekig túltolt karakter klisékkel. A főszereplő egy látszólag egyszerű ártatlan figura (khmm.. ügyvéd kinézetű fószer :D), akiben érződik valami mélyen elnyomott sötétség és fájdalom, mely szépen fokozatosan tör ki belőle. Van benne egy jó adagnyi 80-as, 90-es évekbeli hangulat, ahogy a stílus, úgy a karakterek tekintetében is (némi Rambó az összes Arnold játszotta gyilkológéppel, megspékelve Denzel Washington összes hidegvérűbb karakterével, egy csepp Michael Douglas féle Összeomlással). A főgonosz is olyan szintű gyurma figura volt, melyet az elmúlt 20-40 év akciófilm ellenségeinek legkínosabb és mégis legszórakoztatóbb jellemzőiből lett összegyúrva.

    20-30 évvel ezelőtt ebből világhírű klasszikus lehetett volna. Konkrétan nosztalgikus hangulatom támadt, visszarepített gyerek korom vér és izzadságszagban fürdőző VHS délutánokba, mikor haverokkal összegyűlve néztük végig a Halálos Fegyver legújabb részét, mely után hetekig a szülök legnagyobb örömére, káromkodások keresztűzében lőttük/"vertük" széjjel egymást a mama hátsó kertjében kommandózva.

    A vége ennek is gagyi volt, de valljuk be, a legtöbb film amire hasonlítani próbált, szintén hasonló hülyeségekbe torkollott. Ennyit megbocsájtok neki.

    Aftersun
    Volt egyszer egy nyár

    Na, talán ez volt az, amit nem itt kellett volna néznem. Semminek nem néztem utána, azóta sem, előtte sem, így még fenntartom, hogy a rendező magyarázatával érik majd be a film. Enélkül csupán csak az élményt tudom átadni.

    A látszólag átlagos, hétköznapi jelenetek egyfajta emlékhalmazként jelennek meg, a probléma, hogy nem az én emlékeim, hanem a rendezőé. Az egész bájos és aranyos, de megbújik benne valami nagyon szomorú, nagyon sötét. A végét látván, ez egy melankolikus búcsú egymástól, szép és kevésbé szép emlékekkel. A két színész lenyűgöző, minden pillanatuk őszinte és hihető. Voltak jelenetek, ahol együtt nevettem velük, és volt, hogy sírtam. Sírtam, pedig nem is tudtam pontosan, hogy min.

    Úgyhogy igen, érzelmekkel megpakolt rendesen.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Hosszú lesz.
    Mivel nem rég volt szerencsém meglátogatni New Yorkot, így adta magát az ötlet, hogy bepótoljam az "I'm Walkin' Here" hirhedt improvizált jelenetét teljes egészében. Nem voltam felkészülve a látottakra.

    Midnight Cowboy
    Éjféli cowboy

    Pedig a Filmbarátok Podcast valamelyik adása némileg felkészített lelkileg arra, hogy ez nem egy életvidám, egyszerű film lesz. Sőt. Nos, először is, örülök neki, hogy NY ezen részét (kivéve a vége felé tartott szürreális házibulit.. arra azért beneveztem volna), sikerült elkerülnöm.
    Mert itt bizony, megmártózunk a mocsokban (a megjelenés idejéhez mérten legalábbis).

    A film 1969-ben készült. A Rocky Horror Picture Show, A Keresztapa, Taxisofőr előtt járunk. Nem mondom hogy az ártatlan korszakban, de kíváncsi lennék, hogy álltak ehhez az alkotáshoz ebben a korban a mozinézők. Van egy sejtésem, hogy botrány film volt.

    A főszerepekben Dustin Hoffman és Jon Voight remekel, előbbi mint egy igazi kis utcai patkány, csöves, a másik pedig egy Texasból szalajtott egyszerű gondolkodású szépfiú, kinek az a remek ötlete támad, hogy elmegy New Yorkba selyemfiúnak, öreg gazdag asszonyok és ferdehajlamú férfiak kegyét keresve. Nos, az előbbihez kevesebb, az utóbbihoz jóval több "szerencséje" lesz.

    A történet egyfajta nyomor pornó, senkinek sem jó, de az is belepusztul a nincstelenségben. Nem mondom, hogy öröm és boldogság nézni a filmet, de kétség kívül lekötött és érdekelt.
    A stílusa is érdekes kavalkád, rengetek benne a visszaemlékezés vagy a képzelgés szülte kaotikus egyvelege. Vannak utalások, sejtetések bizonyos gyerekkori és tinédzser kori.. khmm.. történtekre, melyek.. egyfajta magyarázatot próbálnak.. akarnak? .. nyújtani főszereplőnk motivációjára, vagy legalábbis személyiségének ilyen irányba fordulására, de a Patkányról, még ennyit sem kapunk. Ettől függetlenül, Ő is egy igazán érdekes személyiség rajz. Napsütés és kókusztej, ugyebár.

    Nem volt egyszerű, nem biztos, hogy most tudom, hogy hol kezeljem, mire értékeljem, de kicsit sem sajnálom, hogy ezt is pótoltam.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #159808 üzenetére

    és mivel ez nem nagyon adott vissza a város általam látott arcából semmit (talán az első NY jelenetet kivéve), így még tervbe van véve a következő:
    Breakfast at Tiffany’s
    When Harry met Sally
    és Ghostbuster újrázások (egyrészt amúgy is időszerű lenne újranéznem + a stranger things kölykös remake, másrészt pont a Szellemirtók ünnepnapon voltam tök véletlenül kint, megnézni a főhadiszállást, és a tömegnyi beöltözött rajongó meghozta a kedvemet)

    Ezen kívül valakinek ötlet még? Woody Allen ? egyéb?

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Spider-Man: Across the Spider-Verse
    Pókember: A Pókverzumon át

    Ez valami mocsok jó volt.
    Várj.. kezdjük azzal, ami nem tetszett.

    Sajnos kicsit visszaesésnek éreztem, hogy az első részben bemutatott látvány-zene kettős orgiát, ez a film már messze nem tudta úgy nyújtani, mint ahogy az előző rész tette. Ezen felül még.. hmm.. ennyi.

    Már az első résznél áldottam azt a kreativitást, amihez a témához nyúltak (forgatókönyv milyensége ide-oda), de itt talán, ha lehet még sikerült is szintet lépni.

    Mint animációs műfaj, nem tudom ezt hova lehet még fokozni (de hajrá, állok elébe jöhet még). Irtózatosan tömény élmény volt, és nem csak a látvány világ tekintetében, de világ építés terén is.

    Persze, továbbra sem egy tökéletes filmről beszélünk, de a munka amit ebbe beleraktak az számomra lenyűgöző. Már az önmagában, hogy a kánonon kívüliséget teszik meg az egész film egyfajta ellenségének, már önmagában zseniális önreflexió. Imádtam a látvány világot, a töménytelen utalást és képregény mániát (és már csak emiatt is újranézős lesz egy olyan környezetben, ahol megállítható és feldolgozhatóvá válnak bizonyos képkockák), úgy egészében a hangulatot. Talán a már jól ismert családi szálakat kicsit túlerőltették, más, érdekesebb és még (általam) nem ismert szálakat hanyagoltak, de így is, ami volt, az működött és lekötött.

    Jöhet a következő!

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Pain & Gain

    Izomagyúék kitalálják, hogy tudnának gyorsan nagyon meggazdagodni. Céljuk beteljesítése során emberrablás, kínzás, gyilkosság és mérhetetlen mértékű emberi ostobaság kövezi ki útjuk.

    Sajnos megtörtént eseten alapul, úgyhogy a káoszban megtalált humort, elég erősen átjárja némi kényelmetlen szégyen érzet. De meg kell hagyni, a film tényleg szórakoztató. Talán 2013-ban mikor kijött jobban működött, akkoriban rá lehetett csodálkozni, hogy Rock tud színészkedni, és Wahlberg is képest visszafogottabban kínos lenni.

    A rendezést Bay le sem tagadhatná. Egy korrekt, élvezhető popcorn mozit tudott összerakni, annak minden előnyével és hátrányával.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz PuMbA #160005 üzenetére

    Ez tény, de azért az az IMAX vászon azért méretbe még mindig bealázz. Avatart néztem 4K-ba és IMAXba is, az 4k szép volt, de mint egy játékot néztem volna, olyan élmény volt. Az utóbbiban, egyszerűen magyarázva, magába ölelt a film és olyan volt mintha benne léteztem volna arra a 3 órára.
    Én a magam részéről, megyek beleolvadni az atombombába :D

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Az indokolatlanul jól sikerült Guardians of the Galaxy játék, egyszerűen levett a lábamról. Egy bugyuta reklám játék, hogy a fenébe sikeredhetett ennyire élvezhetőre, ennyire mélyre és ennyire meghatóra (nem is szólva a fergeteges humorról, jól eltalált karakterekről és arról a rengetek utalásról, mely lépten-nyomon el van rejtve benne), azt el sem tudom képzelni. De megtörtént. Úgyhogy befejezvén, gondoltam akkor egy kis levezetésnek, a 3. film pont jó lesz.

    Guardians of the Galaxy Vol. 3
    A galaxis őrzői: 3. rész

    Levezetésnek.. ja. Azt a rohadt életbe. Erre nem voltam felkészülve. Már a játék olyan rétegekbe belekóstolt, ami teljesen váratlan volt, és bár ott elég gyorsan oldották a hangulatot, azért sokszor megpendített valamit az emberben, volt hogy összeszorult a gyomrom egy egy jelenet során.

    Hát, a levezetés ezek után egy érzelmi hullámvasútnak ért fel. Tényleg csak ismételni tudom magam, nincs semmi létjogosultsága annak, hogy egy mosómedvés képregény adaptáció ennyire jól sikerüljön. Persze, az első rész újszerű volt, kreatív, remekül bánt a nem kevés karakterével. Be is írta magát a jobbik fajta szuperhősös Marvel filmek közé. A másodikkal nekem már több bajom volt. Túlságosan átcsapott infantilisbe. Erőltetett humor, érdektelen történet, és bár volt benne érzelmi töltet, az igazi gyomros(okat) az Avengers filmekbe hagyták megtörténni.

    Aztán jön egy senki sem várta harmadik rész, és beviszi a mélyütést. Nem fogom elemezni, mely aspektusában volt jobb vagy rosszabb az első részhez képest, ahhoz azt már régen láttam. De a csapatdinamika működik, a karakter építés remek (hol erősebb, hol gyengébb), a humorvilág visszafogottabb. A látvány, érdekes. Ez a műanyag látvány- és szín-világ annyira egyedi és kiugró, hogy percek alatt a film szerves részévé tudott válni. A trükkök működnek, a hiteltelen összecsapások szórakoztatóak. De amibe a legjobbat megy, az az érzelmi töltet. Rocket múltja, de bármelyik karakter vesztesége, fájdalma, az egymásra szorultságuk, annyira de annyira ember (és néző) közelivé hozza őket, hogy aki ebben el tud merülni, az jó adagnyi zsebkendővel készüljön a megnézésére.

    Az egyik legsötétebb tónusú Marvel amit láttam. Az eleje konkrétan horrorisztikus, de a teljes film, a humor világa mellett is, kifejezetten drámai. Vannak benne keményebb részek, és nem biztos, hogy gyereket szivesen leültetnék elé. Nekem simán a kedvencem lett ebből a szériából, és biztos hogy újra nézem, ha felkerül a nagycég streamjére is. Lehet, hogy akkor már az első két résszel együtt, csak hogy lássam, tényleg van e kontraszt, vagy most a direkt erőltetett szívfacsaró jelenetekkel tudtak csak kicsit erőteljesebben hatni rám.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Extraction
    Tyler Rake: A kimenekítés

    Délutáni kis semmi extra, egyfajta butított Raidje a lövöldözős akciófilm műfajnak. Ami jól áll neki, hogy nem is akar annál többet adni, mint amire képes. Véres akció, egy perce meg nem álló vérprofi zsoldos prezentációjában, aki egymaga két ezred katonát/rendőrt lekaszál, anélkül, hogy őt egyszer is fejbe találnák. Természetesen azért a mai trendnek megfelelően Ő is sérül, sőt, rendesen amortizálódik lefelé, de azért sokat nem kell izgulni itt sem érte, sem a többi mellékszereplőért. Pontosan tudjuk, kinek mi lesz a sorsa.

    A látvány világ olcsó, a CGI kifejezetten bántó, de a fent említett örökmozgás és a látványos és kreatív kamerakezelés, azért sokat ment a helyzeten. A film közepén történő autós üldözés és annak folytatásaként az egysnittes(nek álcázott) menekülős rész egyszerűen hihetetlenül jól meg van csinálva.

    A szereplők teszik a dolgukat, pár karakterben még van is nyoma némi kreatívkodásnak, de nem mer messze elrugaszkodni a műfajától. Talán nem is kell. Egy egyszeri adrenalin löketnek teljesen megfelelt. De az is igaz, hogy jövőre már egy percre sem fogok emlékezni belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz VágniValó #160259 üzenetére

    túl sok energia befektetést vársz egy trolltól.
    - amúgy tök jól működik, hogy ha látom az ő avatárját, akkor simán átugrom a hozzászólását, de mostanában olyan komment cunnamit árasztotok róla, hogy már így is kikerülhetetlenné kezd válni..

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Bullet Train
    A gyilkos járat

    Ismételten meglepődtem, milyen élvezhető akciófilmek születnek mostanában. Ez még talán azok közül is kiemelkedőbb. A történet nem egy nagy megfejtés, adva van egy vonatnyi bérgyilkos, látszólag mindenki a saját kis piszkos ügyét intézni, melyeket hol a véletlen, hol némi gondos tervezés, rendre összeütköztet.

    Ugyan nem nyomja fullban a Guy Ritchie-t, de David Leitch és Zak Olkewicz egész jól megidézik őt. Az alapanyagot nem olvastam, de valószínűleg ez a szokásos trashnél jóval szebben felépített történet és karakter csavarás, gondolom onnan lett átemelve, úgyhogy nagy köszönet érte, piszok szórakoztató volt (még akkor is, ha túl sok eredetiség vagy igazi meglepetés nem érheti a tapasztalt nézőt).

    Japán, a vonat (a japán vonat) remek díszletéül szolgál ennek a kamaradarab akció vígjáték-drámának. A karakterek emlékezetesek és a maguk kretén módján könnyedén megkedvelhetőek (de még annál is könnyebben íródnak ki a történetből), a szövegkönyv vicces és pörgős, az akció jelentek haláliak (mármint, tényleg). A CGI valami borzasztó, szerencsére a végét leszámítva keveset használják. A fent említett történetbeli csavarok (meg igazából minden más is amit eddig említettem) gyorsan elrepítik azt a két órát, és egy perce nincs megállása. Nagyon is élveztem.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz janos666 #160693 üzenetére

    Tőlem kapott 2 pontot az imdb-n. Lehet dühből pontoztam annó, de annyi maradt meg róla (egy-két guszta jeleneten kívül), hogy kínozni lehet ezzel a filmmel... Ohh.. végül is, az én értékrendszeremben, pont ez a 2 pont definiciója :D

    Amúgy reprezentatív példák vagyunk. A 4.x átlagot már mi ketten összerakjuk neki. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Tenet:

    ja nem, bocsánat, csak megzavar a fórum tematika.

    Barbie, az volt az!

    Mit is lehet elmondani róla? Hát, elsősorban, hogy ne az 5 éves kislányoddal gyere be, mert nem egy Barbie mese lesz. Greta Gerwig írta és rendezte, biztos lehetsz benne, hogy társadalom kritikára fog épülni a java.

    Épült is. Volt itt beszólogatás jócskán a patriarchális berendezkedésre, a főbb konfliktus forrás maga a férfi (talán kicsit túlságosan is.. gondoltam én, amíg fel nem szálltam a metróra ahol megjelent egy falka "keményre" felspannolt Ken baba a metróra jó hangosan megmutatni, ki is a férfi a házban/metrókocsiban ...), de azért meg-megcsócsálta kicsit a túlzott feminizmust, vagy legalábbis a matriarchális irányba való eltolódást is.

    Van itt némi mondanivaló(ra akarat), egy imádni való (és megunhatatlan) Margot Robbie és egy végletekig szórakoztatóan túl-szét-agyon-mármárkínosan-játszó Ryan Gosling, és az elsősorban köréjük és a Barbie világ köré épített szórakoztató humorvilág, úgyhogy a filmet kifejezetten lehet élvezni.

    Annyi baja van csak, hogy irtózatosan fárasztó, túlságosan is műanyag, és a mondanivaló, de maga az egész film is olyannyira összecsapott, hogy mozi helyett simán streamingre gyártott alkotásnak tűnik. Élveztem, de azért meg is szenvedtem vele.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Stand Up Guys
    Született gengszterek

    Nyugdíjas korát élő egykori banda tag 30 év után szabadult a sittről. Ő és a kapuba őt fogadó egykori bajtársa is tudja, hogy főnökük ellen elkővetett bűne nem ment feledésbe, és ez a nap lesz élete utolsó napja. Úgyhogy, kihozzák belőle, amit így 60+ évesen, még ki lehet hozni.

    Úgyhogy drogok, kurvák, a banda maradék tagjának újra összeszedése, és némi kocsi lopás még belefér az éjszakába. Csak olyan nyugdíjas módon.

    Mármint, tényleg nyugdíjas módon. Mert hogy nem hangzik rosszul a fenti premissza, sőt, Al Pacino és Christopher Walken nevével, ez a közel sem eredeti ötlet is sokkal jobb fényben ragyog, a probléma ott van, hogy forgatókönyvet és rendezést is elfelejtettek a projekt mellé társítani.

    Úgyhogy adva van két remek színész, összehakniznak egy random 1,5 órát, te meg unatkozva végignézed. Nem bántott nagyon, de teljes egészében felejthető lett. Hathaway nővér :B viszont annyiszor jön szembe velem mostanában (sajnos csak képernyőn), hogy lassan tartanom kellene egy Julianna Margulies filmnapot.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz vond #161329 üzenetére

    Így kép alapján simán. Csak hogy jönnének az írók, meg a producerek, ne adj Isten, megint Ridley bácsi, és menne az a karakter is a tucat levesbe.
    Remélem, hogy hagyják nyugodtan békében pihenni a szériát A játékok és könyvek még el-elvannak vele, de filmből a 2. óta nem sikerült jót letenni az asztalra. Az meg végképp nem kell hogy Disney Star Wars mintájára felvizezzék tucat műfajjá - tartok is a közelgő sorozattól.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz mephi666 #161380 üzenetére

    private böngészőbe nyitottam meg, így két prekoncepcióm is megerősítésre került:
    - Dancsó kommunikációs stílusa vagy erősen visszafejlődött, vagy az eltörölt időszakában sem volt jobb, és csak egy "régen minden jobb volt" emlékcsapdába kerültem én is
    - addblocker és/vagy yt előfizetés nélkül ez a platform élvezhetetlen

    Láttam már az eredeti videót, elégé bicskanyitogató stílusa van a színésznőnek, legyen elégedett a modernkori "hófehérkéjével", sok szerepe ez után valószínűleg nagyon úgysem lesz (azt cáfoljon csak rám!).

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Network
    Hálózat

    Az egykoron híres TV bemondó népszerűsége leszállóban. Nézettségi indexe csökkenőben, magán élete romokban, és mikor közlik vele, hogy lecserélik, teljesen összeomlik. Élő műsorban jelenti be, hogy a következő héten az utolsó bejelentkezésekor főbe lövi magát a kamerák előtt, és így legalább hagy időt az elbúvárosodó médiának is, hogy rendesen betudják reklámozni az eseményt.

    A sokkoló elköszönés és az azt követő "bocsánat" kérő bejelentkezése során történő idegösszeomlás végül annyira megdobja a nézettséget, hogy egy fiatal törtető producer, le is csap a lehetőségre: ebből állandó műsort lehet csinálni!

    Igen, egy médiát kritizáló szatírával állunk szemben. Témája simán megállja ma is a helyét, a reprezentálása talán már kérdésesebb. Megidéződik itt a Black Mirror, Joker, King of Comedy, A nagy karnevál, de a vége felé már a The Onion Movie abszurditása is.

    Talán ma már kicsit lassú, a média és üzleti világ erkölcstelensége már-már közhelyes, a fiatal és öreg generáció szemben állítása pedig.. hmm.. elégé idejét múlt (bár kétség kívül egyedi stílusú), de ezen felül simán élvezhető így jó 50 évvel később is.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Take the Money and Run
    Fogd a pénzt és fuss!

    Szégyen szemre, még soha egy Woody Allen filmet nem láttam életemben. Most sem azért került erre sor, mert direkt pótolni akartam, csak van egy 120 darabos imdb watchlistem, amiből néha-néha sorsolgatni szoktam, és most ezt dobta a gép.

    Valószínűleg, jó hogy ezzel kezdtem. Amit olvastam róla, és amit a második rendezés tényéből nagyjából ki is találtam, hogy ez még egyfajta szárnypróbálgatása a rendező/színész/írónak, ennél sokkal jobbakkal állt elő később.

    Azt kell mondanom, hogy kicsit tényleg suta, de rendkívül szórakoztató, ámbár elégé fárasztó kis vígjáték. HA!!! nagyon hasonlítgatni akarnám, egy szofisztikáltabb Leslie Nielsen vígjátékhoz tudnám hasonlítani, tele volt abszurd, valószerűtlen de megmosolyogtató poénnal, mint például mikor szappanból faragott "fegyverrel" próbál meg szökést végrehajtani a börtönből. Esőben. A fegyver pedig felhabzik. :C

    De zseniális jelenet a bankrablás (mely egyúttal oktató jellegű is, felhívja a helyesírás fontosságára a figyelmet :D) és lényegében az összes szökési jelent is. Nagyjából ennyi, a poénokat lehetne sorolni, talán még kiemelendő, hogy a rendezés már itt is kiemelkedő, illetve hogy jól áll neki ez az ál-dokumentarista stílus (amit ha jól tudom, nagyfilmben itt alkalmaztak először).

    Nagyon maradandó vagy újra nézendőnek nem mondanám, de kellemes pozitív meglepetés volt.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
    Nyomul a nyolcadik dimenzió

    Ok. Már megint, mi az Istent indítottam el? Mi volt ez?
    ..

    Jó, összerakom. Szóval Buckaroo a harcművész agysebész, egy sikeresen lezavart műtét után azonnal rakéta hajtású kocsiba pattan, hogy oszcillációs túlszabályozója segítségével, utat nyisson a szilárd anyag részecskéi közti világ 8. dimenziójába.

    Sajnos az egykoron Orson Welles rádiójátékával álcázott 10-es bolygóról érkezettek, a Vörös Lektoridáknak a narcisztikus vezetője (valójában annak csak az agya/elméje, ami bele szorult egy dimenzió ugrással kísérletező tudós fejébe ?!), pont erre vár, és nekiindul megszerezni a túlszabályzót, hogy visszatérjen otthonába.

    Szerencsére Buckaroo kap némi ionizálást az éppen jókor megérkező Fekete Lektoridáktól (akik azért feketék, mert az emberek jamaicaiaknak látják őket), így a harcművészet-agysebész-tudós triója mellett rocksztárkodó és szupercsapat vezető Buckaroo, a vörös bundás cowboy Jeff Goldblummal (és további társaival) bátran szembe szállhatnak a Vörösökkel. Hja, és csapódik hozzájuk az amnéziás, valószínűleg (?) Buckaroo volt nőjének ikertesója is. Azt hiszem. Valami ilyesmi.

    A totális agyfaszt szerencsére megtámogatja, hogy mindenki hülye, de azt irtózatosan nagy élvezettel játsszák el, a töménytelen praktikus effekt, és a szánt szándékos utalásos klisés jelenet dömpingek, az in-medias-res történet "mesélés", és az érzés, hogy tényleg nem tudod, most te szedtél-e be valami olyan pirulát, amit nem kellett volna, vagy a rendező/író/producer/bárki egyéb aki részt vett eme.. film? elkészültjében.
    Határozottan valamilyen élmény volt.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz attiss66 #162034 üzenetére

    A Prime Video és HBO Max kínálatában megtalálható.
    Kikölcsönözni pedig mint nagyjából minden mást is, az AppleTV-n lehet.

    ezen felüli megoldások pedig már warez témának minősülnek, az pedig mint mindig, tiltó listás a prohardveren

    A film amúgy nálam is fent van a watchlistemen, egyszer rá kéne vegyem magam. Tim Curry-re kifejezetten kíváncsi vagyok benne

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz attiss66 #162039 üzenetére

    Alapvetően online streaming van igen. Azt hiszem mindkét szolgáltatónál mobil appal van offline lehetőség is (pl. ha esetleg utazáshoz kellene), de ezt nem próbáltam.
    MAX-on van szinkron és magyar felirat is, Prime-on csak angol.

    appletv (nem a + hanem a sima), itunes-al tudsz használni, azt hiszem az itt megvett filmeket pc-n is tudod offline "tárolni", de erre nem esküszöm meg.
    Bérlés gondolom csak online megy, 30 napig indíthatód el, és utána 48 órán belül törlődik. Illetve appletv nem nagyon szereti a magyar nyelvet, sem a szinkront, sem a feliratokat.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz De4d #162160 üzenetére

    Ismerőseim szerint eszméletlenül látványos, popcorn mozi. Sablon történet, felszínes és kidolgozatlan scifi világ, néhol giccses de az atmoszféra azért működik. Élvezték, de nem fogják újra nézni.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Forsaken

    Gondolom előnyben vagyok az "átlag" nézővel szemben, mivel a film minden jelenetét össze tudnám ollózni gyerek korom rongyosra olvasott filléres western novellái közül (de szó szerint, MINDEN másodpercét). Ami, furcsa mód, nem ment nagyon az élvezhetőség rovására. Inkább tartottam egyfajta múltidézésnek, adott némi nosztalgia élményt.

    Egy klasszikus vadnyugati történettel állunk szemben. Fejlődő kisvárost felvásárolni akaró gonosz pénzzsák felfogad egy rakat banditát és egy pisztolyhőst, hogy megerősítse eladási szándékait a város körüli terület gazdáiban. Szerencsétlenségükre éppen visszatér a helyi lelki pásztor fia, kit bár a háborús és mesterlövész múltja kísérti, így nem áll szándékában erőszakhoz folyamodni, de mi úgyis tudjuk, hova fog ez majd még kifutni.

    Lassú, klisés, igazából teljesen középszerű filmről beszélhetünk, melyet nálam tényleg csak a fent említett nosztalgia faktor mentett meg. Külön tetszett a két párbajhős szembe állítása, a két hidegvérű profi, akiknek nincs egymással semmi bajuk, sőt, talán még némi bajtársias viszony is fennáll köztük, mégis, mindketten tudják, hogy eljön a pillanat, mikor az egyikük végezni fog a másikkal. Ezt a fajta "romantikát" mindig is imádtam ezekben a történetekben. Megadja a feszültséget, a várva várt végső leszámolásnak.

    Aki még nem látott/olvasott ilyent, egy próbát talán megér, 1,5 óra, némi pörgetéssel gyorsan kivégezhető. Külön érdekesség, hogy az apa-fiát a két Shuterland, Donald és Kiefer játssza. Az öreg kisujjból hozza a pap figuráját, a hidegvérű nyugodt gyilkológép szerepére pedig ki más lenne alkalmasabb, mint a 24 Jack Baur-je? Úgyhogy ja, egy lövetű film, a kötelezőt hozza.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz De4d #162227 üzenetére

    Néző szám.

    TV körökben kevésbé vagyok járatos (20 éve nem nézem), de gondolom, oda is a forgalmazó adja el/forgalmazótól veszik meg a filmek jogát.
    Azok a filmek kapnak szinkront, amiről a forgalmazó úgy véli, hogy nézői igény van rá idehaza, valószínűleg két szempont alapján: igény van rá moziban, igény van rá TV-ben.

    TV-ben is azt fogják agyon játszatni/a jogát megvenni, ami nézettséget hozza. Michael Bayt szeretjük, David Lynchet kevésbé. Úgyhogy utóbbi megmarad a tematikus csatornáknak, előbbi pedig mehet mindenhova, minél többször. Amíg minden szart le lehet tuszkolni a néző torkán (az vegye magára, aki akarja), addig az otthon hagyott Kevinért is végig fogják izgulni az összes karácsonyt, amit a TV előtt töltenek el.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

Új hozzászólás Aktív témák