Új hozzászólás Aktív témák

  • Madn!ght

    addikt

    válasz Z'Z" #5205 üzenetére

    Shadow lap? Létezik olyan? Mert hogy tessék lássék feldob 1-1et a gép, de a múltkor 2 órát szántam rá egyhuzamban és esélytelen volt. Ami meg nem hozzáférhető, az nincs is :D

    Más: a hét végén jómagam is nekiugrottam a WL-nek. Elég hitvány internetkapcsolattal (emeleten vacak a wifi jel) sajnos, így első pár meccsemen mikor győztem volna, akkor szakadt meg rendre a kapcsolat. Érdekes, hogy egyikőnknek sem húzta be vesztes meccsként. Aztán jött az akadozós verzió, mikor bedadogott, később meg 4x sebességgel próbálta utolérni magát a játék.

    Meglepetésemre akikkel találkoztam átlalánosíthatóan 82 ratingű csapatok voltak, de kb. a korábban leírtakkal csak egyet tudok érteni. Nálam De Bruyne, Dijk, Aguero, Mbappe, Sane, stb. kb. ipari szakmunkások voltak Jesus, Inaki Williams, Cuadrado, Sima Ben Yedderhez képest.

    Mindenkit felborítanak, első 10 percben kötelezően gólt kell rúgniuk. A támadásokat a hátvédsorom rendre sóbálványá meredve nézi végig.

    Ettől függetlenül higgadtan kezeltem, többnyire egygólos vereségeket szenvedtem, csupán érdekes számomra, hogy innentől kezdve a játékosok stat pontjai kb. parasztvakítás kategóriát képviselnek. Ha a 80 pace itt mégis több (alap chemmel), mint a hunteres, vagy a def. 90+, akkor a jobb/drágább játékos már csak kirakat/presztízs értéket képvisel.

    A hétvége megfogalmazódott kérdései, mikor hellyel-közzel a kapcsolat minősége nem volt érzékelhető:

    - matek (fentiek alapján): miért gyorsabb a 80-as pace a 90-től
    - miért nézik állva a hátvédeim a besasszézó támadósort (nincs AI sem)
    - miért 11-es/vagy lap a szabályos szerelésem (az én játékosom szaltót vág, úgy felrúgják, semmi...)
    - miért borítják fel Dijket
    - miért kell kötelezően gólt kapnom az első 10 percben
    - miért tud 90 percig presszingelni úgy az ellenfél, hogy már rég ki kellett volna égnie a csapat nagy részének
    - miért lóg a nyakán az összes játékosomnak egy ellenfél
    - miért lassúak a passzaim, miért pontatlanok a passzaim
    - miért akad el a középpályán adott passzaim nagy része
    - miért dobja/rúgja ki a kapusom szándékosan rossz irányba, pontosan az ellenfélhez
    - miért nem tudok felszabadítani (kötelezően felfelé rúgja/fejeli a felmentést, épp csak méterekre az üresen álló támadóhoz esve)
    - miért megy az összes kirúgás az ellenfélhez
    - miért nem tudok embert váltani semelyik lehetőséggel
    - miért rúgja az 1 millás játékos 1v1 telibe a kapust az esetek többségében, miért nem tud lefordulni, főleg miért akad el az összes csel
    - miért érzem úgy, hogy a játékosaim kb. 10 meccs után használhatatlanok (nem, nem a fittness)
    - miért nem működik a kényszerítő, miért nem működik a játékos kiugratása gomb
    - miért nem működik egyik taktikám sem, a team press sem
    - miért áll a csapat, nem épül a támadás
    - miért kelljen drágább játékost venni, ha a 79-es WU Lei-el eredményesebb vagyok, mint Mbappével.
    - miért nem tudunk beadni és fejelni, ha leszaladok az alapvonalra és a második hullámnak szeretném visszaadni, miért úgja telibe a rövidet
    - (jobb netre váltva is) miért mindig nálam lassú csak a játék, az ellenfélnél hogy hogy nem
    - ha vezetek és megszakad, miért nem én kapom a győzelmet

    Nyilván sokan tolják még gyengébb nettel, fentiek nagy része betudható annak is, viszont ezeket a napi DR során is érzem (500-as optika mellett) és szeretnék valahogy tenni ellene, vagy legalább kezelni valahogy, ezért ("a ne játssz ezzel a sz@rral" tanácson kívül) bármilyen instrukciót meghallgatok.

    Hangulatkeltés és rinya nélkül, csupán tényleg ezek fogalmazódtak meg így következtetésként, és úgy gondolom, hogy nem érdemes nagy összeget egy játékosba sem fektetni, tökéletesen megfelel 100e-ből összepakolni a meta low budget csapatot és funolni.

    Ezt ki is próbáltam, a squad builder összepakolt egy alap spanyol ligás 80-as ratingű csapatot. Meglepetésemre, semmi taktikai beállítás, semmilyen chem style és ugyanolyan szarul ment a játék, mint a 3 millás csapattal, átlag 1 gólos vereség, nagyjából ugyanolyan ellenfelek ellen. :D

    Ok, sok múlt a netkapcsolaton sajnos, összesen 2 rage quit volt 20 meccs alatt.
    Aztán tegnap este normális internettel, normális játéksebességgel 9/6-ot behúztam.

    Egyébként az tény, hogy már nincsenek itt vakon a játékosok, két kategória van, a jók és a qrv@jók, a játéktudás minden körülmények között kidomborodik, a csapat az már csak körítés. :B (sajnos magamat a "jó" kategóriának is a legaljába tudnám sorolni, gyakoroljak bármennyit is. Egy szint után úgy érzem, nincs már fejlődés...)

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Új hozzászólás Aktív témák