Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zewa

    senior tag

    Fegyencedzés... jól hangzik, hála a könyvnek igen felkapott lett bár semmi új nincs a nap alatt. Tornászokat tessék megkérdezni hogy miként edzenek, edzettek a régiek.
    Meglepően hasonló módon viszont a könyv ezeket rendszerezi és utat mutat azoknak akik nem tudják hogy fogjanak bele. Kifogást nem igen lehet találni ellene, csinálni kell és kész.

    Kondi más világ. Sokkal nagyobb maximális erő és sokkal látványosabb fejlődés. Egy tornász nem fog megmozgatni 2 mázsát és nem lesz akkora háta mint egy IFA plató viszont testüket döbbenetes módon tudják irányítani. Szerény véleményem szerint én az edzőtermi edzést csak kiegészítésként javaslom, alkalmazom.
    Tessék utána csinálni! :)

    "Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

  • Zewa

    senior tag

    válasz BÁ Nutrition #46 üzenetére

    Való igaz de azért kevés embert érint..
    170cm-es magasság környéke azért nem törpe... Magyar átlag 176cm.
    Kinek a pap, kinek a paplan esete. Látvány vs. használhatóság.
    Ez a topic inkább az utóbbit célozza meg illetve azokat akik kicsit több mozgást, jobb fizikai erőnlétet vinnének az életükbe.

    Edzőteremnek is meg vannak az előnyei, nem hiába használják a sportolók is kiegészítésnek... pl egy adott izomcsoport koncentrált edzése.

    ps.: Kondis arcokat is tessék becsülni mert sokuknak sok-sok éves munka van abban ahogy kinéznek... :K

    "Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

  • Zewa

    senior tag

    válasz Woodslave #53 üzenetére

    Legnagyobb bajom az edzőteremmel hogy látvány centrikus. Ízületek, bemelegítés, nyújtás lesz@rva. Ez főleg a sok kezdő divat majomra érvényes. Akikből akad mindig bőőven. TA tükörben magam nézegetése, feszítés becsurgatásig miközben fotózom magamat... Ez nagyon távol áll tőlem és az ilyen közeg is erősen taszít.

    Nekem a mindennapjaimhoz hozzátartozik az elég tisztességes mennyiségű bringázás (extremebb vonal) illetve heti 2-4alkalommal falmászás. Ezeknél a sportoknál fontos a testsúly illetve az izomzat felépítése és mennyisége. (75kg/182cm vagyok.)
    Értelemszerűen több izom cipelése és táplása hamarabb kifárasztana. Természetesen rengeteget kell még fejlődnöm de inkább a testzsír % csökkenésével szeretnék fejlődni, nagyjából azonos testtömeg mellett.

    Nyári melón öntöttvas padokat kellet vinnem ide-oda. Egy sráccal melóztam együtt aki sokkal látványosabb mennyiségű izomzattal rendelkezett -1,5év kondi- viszont úton-útszélen meg kellet állni pihenni mert nem bírta cipelni. :N lol.

    [ Szerkesztve ]

    "Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Új hozzászólás Aktív témák