Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Deck #4069 üzenetére

    Én vagy HST jelleggel csinálnám (a tesztoszteron.hu-n találsz róla részletesebb leírást), vagy ugyanígy egy lineáris progresszióval, csak push/pull felosztásban. A lényege annyi, hogy 2 hetes ciklusok vannak, 15-10-5 és 5 alatti ismétlésekkel. A bontás lehet teljes testes, ilyenkor 2 munkasorozat minden gyakorlatnál, vagy osztott (a push/pull módszert szeretem, mint mondtam), ebben az esetben mehet 4-5 munkasorozat is. Gyakorlatokban pedig a fegyenc alapgyakorlatainak súlyzós változataira támaszkodnék, kiegészítve izoláló gyakorlatokkal. Fekvő párja a fekvenyomás, kézállásból fekvő párja a katonai nyomás, húzódzkodás maradhat, mellé betennék egy evezés variációt, guggolás párja értelemszerűen a súllyal nehezített guggolás, híd maradhat is, de helyette csinálhatsz súlyzóval nehezített csípőemelést is, lábemelés maradhat. Ezek mellé betennék döntött pados nyomást (feltett lábas fekvő), tolódzkodást, tárogatást, oldalemelést, széthúzást (könyöknyomás, volt róla szó korábban), bicepsz és tricepsz gyakorlatot, kitörést, vádli gyakorlatot és persze legalább heti 2 kardió napot. Na én kb ugyanígy nyomom. :)

    Egyébként szerintem ne hagyd el a fegyenc gyakorlatait se, csináld kombinálva, akár A hét, B hét felosztással. A súlyzó (gép, TRX, akármilyen eszköz) is jó, meg a saját súlyos is.

Új hozzászólás Aktív témák