Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Abel-0101 #2849 üzenetére

    Nem tudom, te hol laksz, én egy 1960-as években épült házban, lyukacsos tégla. Pillanatnyilag hidegen hagynak az épp divatos házépítési trendek.
    Öcsémnél vegyes falazat van: vasbeton vázszerkezet, közte ytonggal felfalazva.
    Anyóséknál gipszkarton.

    Szerintem a gyártónak nem feladata tudni, mire akarod rögzíteni a konzolját, pláne nem feladata egynél több lehetőséget mellé csomagolni és nem felelőssége a kötőelemek lelki világában elmélyedni.
    Most így belegondolva a jelenlegi lakásunkban semmit sem a gyárilag mellé csomagolt köőelemmel raktam fel, ide érthető a fali konzol, a konyhabútor felső eleme, a tolóajtó karnisa, egyéb karnisok, de még az IKEA-s tapadókorongos kampót is csavaroztam inkább...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Tengri

    senior tag

    válasz Abel-0101 #2849 üzenetére

    Budapesten élek, de vidéken nőttem fel. Zöld társasházban élek, aminek az egyik fele ytong a másik porotherm tégla. Sajnos az ytong felében van a lakásom. Előnyei mellett sajnos sok a hátránya is a gázbetonnak. A körülötte épülő újabb zöldházak már mind téglaépítésűek és nem ytong. Oda se ajánlanám a GB dübelt viszont a Duopower szinte mindenhova jó. Vidéken apósoméknál is téglából építik az új sorházban, illetve az idősebb házak is többnyire abból vannak. Apósomék 1977-ben építették a házukat, de az egész utcában a 40-50-60 éves lakóházak mind tégla. Gyermekkoromat szintén egy 70-es években készült társasházban töltöttem ami szintén tégla építésű volt (ha valakinek még mond valamit a szövetkezeti építésű lakások).
    Én azt látom, hogy a környezetemben épülő és már felépült házak döntő többsége téglaépítésű ház.
    Ezért is mondtam hogy a legideálisabb dübel egy szélesspektrumú lenne mondjuk egy SX vagy Duopower a Fischertől.

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Új hozzászólás Aktív témák