Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tengri

    senior tag

    válasz macilaci78 #2820 üzenetére

    Szia!

    Szeretnék segíteni, de még így is lesz egy pár kérdőjel.
    Először, a jelenlegi LG 42LF652-nek a VESA szabványa 400x400 (jól tudtad :K).
    Másodszor, "A jelenlegi konzol ehhez hasonló annyi különbséggel...", itt lemaradt a linkelt kép, így nem tudom mihez hasonló.
    Harmadszor, "Az új konzol legyen billenthető, de nem kell forgatható. Az asztalon kinyitott laptop kijelzője ne takarja ki a TV-t, ennyi a feltétel, illetve ha valamikor lecseréljük a TV-t egy nagyobbra, azt is elbírja. A saroktól az ablaknyílásig 180 cm széles a fal, 30 cm vastag ytong."
    Itt nagyon sok befolyásoló tényező van, viszont ami a legfontosabb, hogy milyen lesz rajta a leendő TV!!!
    Ez azért nagyon fontos, mert a TV-k hátulján lévő VESA rögzítési furatok TV gyártótól, sőt gyártón belül szériától függően is eltérő helyen lehetnek.
    példa:
    LG 65 QNED996PB (Ez szintén VESA 400x400-as és a hátlap közepén helyezkednek el)

    LG 65 NANO916PA (Ez VESA 300x300-as és a hátlap közepén helyezkednek el)

    LG 65 OLED C1 (Ez VESA 300x200-as és a hátlap alján helyezkednek el)

    Samsung QE65Q70T (Ez VESA 400x300-as és a hátlap közepén helyezkednek el)

    Samsung QE55Q70T (Ez VESA 200x200-as és a hátlap felső harmadában helyezkednek el)

    Samsung QE65Q90R (Ez VESA 400x400-as és a hátlap felső harmadában helyezkednek el)

    Sony KD65XH9505 (Ez VESA 300x300-as és a hátlap alján helyezkednek el)

    Sony KD49XH9505 (Ez VESA 200x200-as és a hátlap közepén helyezkednek el)

    Maga a TV elhelyezkedését a konzolon befolyásolja a TV hátulján lévő VESA rögzítési furatok elhelyezkedése. Befolyásolja a TV nagysága, típusa és gyártója.
    Így, hogy melyik konzol lenne tökéletes neked csak akkor tudnánk kiválasztani, ha már meglenne a kinézett új TV is.
    A jelenlegihez TV-hez és egy későbbi 65-70"-os TV-hez is megfelelő dönthető konzolok a teljesség igénye nélkül:
    Equip 650318
    Hama Premium Motion L
    Hama 118069
    Maclean MC-605
    Stell SHO 3310 Slim
    Stell SHO 3310 MK2 Slim

    Ytongba én mindenképp GB10-es Fischer dübelt vennék. A konzolhoz adott hatlapfejű csavarok jók lesznek.

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

  • Abel-0101

    aktív tag

    válasz macilaci78 #2820 üzenetére

    Szia
    Az írásod olvasása közben néha nem volt tiszta, értettem maga a kérdést, mondandót, nem akarok fülbemászóskodni, csak néhány halk megjegyzés a továbbiakhoz.:
    -Nagyon szépen megkérlek (legalább a vesa szabványt, mm-be add meg), anno ha mi vizsgán, gyakszin cm be adtuk mm helyett leszedték a fejünket.
    -Sok infót küldtél, talán kicsit sokat is, szobárol képeket, régi setupról képet, ezek (szerintem) feleslegesek, "ehhez hasonlo a mostani konzol...".
    Na jó többet nem szenyóskodok. (Bocsi)

    "Laptop kijelző ne takarja a TV-t"-Ez csak rajtad fog függeni, hogy mennyire teszed fel a konzolt, illetve hol vannak a furat helyek a Tv" (utóbbi konzoltól is függ).
    (Illetve arra is gondolj, hogy amikor teszed fel a konzolt, akkor úgy számolj, hogyha tv csere lesz (nagyobbra), akkor ne legyen a laptop útba.)

    Konzolokat írt a kedves Tengri, illetve hogy mire kell figyelni, ezeket nem ismétlem meg ha nem gond.

    (Semmi rossz szándék, szimplán csak konstruktív szándékkal írtam).
    Sok sikert kívánok az új házhoz. :)

Új hozzászólás Aktív témák