Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz -NoVa- #84575 üzenetére

    Tegnap este teljesen belefeledkeztem az építésbe. Asszony lerakta a gyerekeket délután aludni, a lányom aludt 13 órát egyben, este már fel sem kelt. A fiam aludt, aztán lement asszonyhoz bazseválni, így ő is csendben volt. Én meg építettem a kwadot a póksarkomban és elment az idő szépen.

    Este 10 előtt nem sokkal eszméltem, hogy még nem is vacsoráztam.... :Y

    Lemértem a cuccot, 60 gramm mindennel együtt, akkor éppen a lélektani határon vagyok. Nem akartam túl nehézre építeni, de abban is biztos voltam, hogy az optimalizációs folyamatban még igen alacsony szinten járok.

    A kábelek nem túl hosszúak, de azért van pici extra hossz rajtuk. biztos lehetett volna kevesebb műanyag szorítót rakni az XM+ antennának. Sőt, lehetett volna valami még könnyebb RX-et rakni. A VTX is 400 mW-os, azt majd le kell vegyem kisebb kakaóra, 25 mW a cél. Az elektromos szigetelő ragacsos szallagból is lehetett volna kevesebbet tekerni a 3-fázisra a karokon. Meg van zsugorcső az XM+-on, amit bezsúfoltam az FC alá.

    Most töltök akksikat, aztán prógálgatom picit. Minden lemerült. A goggle akksija storageon van, a táv akksijai most töltődnek, meg két kis akksit is feltolok 4,2V-ra.

    Most belőttem az OSD-t, van failsafe, meg elvileg most már majd lehet a VTX-et trampon át bizgetni. Majd meglátom, hogy elcsesztem-e. Ha tudok állítani teljesítményt, akkor már királyság van.

    Tegnap este lebegtem vele kábé 3 centi magasan a fiam hálószobájában a kis piros asztal felett, aztán jött az esti rutin és lőtték a pizsit... :B

    Kép volt a 7"-os monitoron, megnézem, hogy sikerült-e felvételt csinálni vele.

    Ja, mielőtt elfelejtem. Ezek a motorok 2 mm-es tengellyel készültek, nem a szokásos 1,5 mm-es. A prop is 2 mm-es furattal jött, így az illesztéses rátolós módszer ezeken elvileg jobban működik. Elég komolyan kellett nyomni őket, hogy lecsússzanak egészen a harangig, de persze amikor gázt adsz, akkor meg elég komolyan gyorsul vagy lassul. Meglátjuk.

Új hozzászólás Aktív témák