Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz npera #71292 üzenetére

    Én baromi nagyra értékelem, hogy hajnalban kicsit be van melegítve az utastér. Szerintem a motornak se ártok vele. Ráadásul ingyen van.

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz npera #71292 üzenetére

    :DDD

    sogor elcserelte a Volvo-t meg tavasszal egy 3er 35d xDrive-ra (313LE), ratapsolt 11k EUR-t
    mondja meg majus korul, hogy bemegy a meloba, ami 20km, akkor sem melegszik fel a viz 65-70foknal feljebb
    mondom neki ez tipikus termosztat hiba, huszonpar k-ba kerul itt, es nem egy fuha kicserelni sem

    erre jon most penteken este, hogy hetvegen egy Webasto-t belerakat
    neztem az mi a fasznak bele, hat mert nem melegszik fel, szerintem arra nem a Webasto lenne a megoldas, ez gyarilag biztos jol mukodott, de te tudod...
    na szombat delelott otthagyta az autot 13ker-ben, vasarnap del korul telozik neki az arc, hogy megvan, johet erte, felhiv, hogy fu menjunk-menjunk gyorsan, mert kell az auto este
    elmegyek erte a Sarkany centerhez, itt van egy kopesre
    a 147 allohelybol indult, elotte levo nap mentem vele utoljara, szoval takk hideg, amire odaertem erte a Lakatos utca vegehez a vasuti atjarohoz, 70fokos a viz, amire hazaertunk vissza mar 90 volt
    el a bimmerert, jon a muki is egybol, mutogatja a technikat, hogy kb 30perc alatt futi fel az utasteret 20 fokra
    wow
    na ez a nem taviranyithato nem mobil app-s, hooott sima egyszeru Webasto, aminel az auto leallitaskor valasztod ki a 3 lehetseges idoprogram kozul melyik induljon be majd
    nem akartam mondani neki, hogy ezt alapjaraton jaro motorral megcsinalja rohogve egyebkent is, de terhelve pikk-pakk, meg futenie kell a vizköri futogyertyak miatt is a vizet jaro motornal
    147-n beinditom a motort telen hidegen, amire levesem a szelvedot korben, mar langyit fuj egyebkent is, mert lefujja a belso paras oldalat az uvegnek, amire a cegtol elerek a M51-re, vagy itthonrol a M5-sre, az ~2.5km mar 70-80 fokos a viz telen is.... persze ehhez jo termosztat kell
    190k volt felujitott Webasto cucc (ok adtak azt is), 160k(!!!) volt a beszerelese... azaz 350k

    erre hetfon elviszi a "autoszerelohoz" olajcserere, 7 liter olaj, pollenszuro, olajszuro, legyszuro, EGR szelep tisztitas, de tiszta volt, szivosort meg elozo tulaj kitisztittathatta, mert jo volt az is... igy ez csak 157k volt
    kerdeztem, hogy es a termosztatot nem csereltek ki? azt nem, azt mondtak a gep nem hozta hibanak
    jaa, jo... es akkor szerintuk miert nem melegszik fel normalisan uzemire? ooo, nemtom
    es valtoolajat sem csereltek benne, csak a motorolajat meg ezeket a szuroket? azt mondtak azt nem kell, mert elettartamra van
    aha...

    erre itthon azon nyuszog, hogy a hugom babakék "kékvillám" 1.2-s Fiat 500-san az olajtekno tomitesenek csereje 155EUR volt ugy, hogy 55EUR volt egy novicsento uj olajtekno hozza...

    több drón kell ;P

  • WiZARD

    addikt

    válasz npera #71292 üzenetére

    Néha én se értem hogy jött össze a 36k km, de ennyit mutat :D

    Télen nem bánom, hogy reggel nem kell jeget kaparni.
    Amúgy elég hamar meleget fúj, nem kell várni hogy motor melegedjen :DDD
    A nyári meleget rosszabbul bírom, főleg amikor 50 fokos autó vár. Persze túl lehet élni, de azért jobb ha le van hűtve mire odaérek.
    Csak emiatt nem vennék x autót, de azért amikor felmerült hogy Leaf vagy Ioniq akkor sokat számított.

    Gyerek elvileg szombaton jöhet haza. Igazából már semmi baja, csak 7 napos az antibiotikum...

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák