Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy Sony MHC-650-es Stereo erősítőm és hozzá két Dali Concept 2. A Sony erősítőnek megtaláltam a régi hangfalait és meg tudom-e csinálni a 4 hangfalas rendszert úgy, hogy csak egy Sztereo erősítőm van? A két kimenetnél rákötöm a 4 hangfalat. Vagy pl. ha a Dali csatlakozójánál továbbviszem a + - -t a Sonyhoz.

    A kérdés az az lenne, hogy így párhuzamosan kötve ki tudom-e nyírni az erősítőt, vagy ha nem sorba kötöm, akkor nyugodtan rá lehet kötni?

    Válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv.
    Alu :)

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdéssel állok elétek, hogy miből lehet megállapítani, hogy a Dóm magassugárzó már a végét járja?
    Dali Concept 2 hangfalpárom van és az egyik hangfal magas sugárzója néha furán súgó hangokat ad ki, viszont a másik hangfal nem ad ki ilyen hangot. Arra gyanakszom, hogy a rendszer amit felerősít rossz minőségű vagy "szennyezett" jel az oka, (remélem) de lehet hogy lassan megadja magát? :F

    Válaszokat előre is köszönöm! :R

    ui.: Régebben kérdeztem, hogy hogy tudom megcsinálni, hogy a hangkártya a sub kimeneten is adjon jelet. Azóta vettem egy házimozi erősítőt, a mélyláda elé beraktam egy végfokot és zenehallgatás közben imádkozom, hogy a tető a helyén maradjon... ;) :Y :R

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz AaronBass #83 üzenetére

    Tehát akkor "sistergő, rezonáló" hangot ha hallok, akkor jobb a csere... Hangváltót nem hinném, mert eddig gyönyörűen működött, de most ahogy vettem a házimozi erősítőt, Treb -2 és ha hangosan hallgattad mondjuk az Avilii - Levelst, akkor nem tudtál megmaradni a szobába, mert annyira visított... Dalikhoz alkatrészt merre lehetne keresni? Ebben tudnál esetleg segíteni? :F

    Köszönöm a segítségedet! :R :R

    Üdv.
    Dani

    (Neked folyamatosan csinálta a sistergő vagy a rezonáló hangot? Nekem csak néha néha, valamelyik zenénél és imádkozok, hogy a Youtube-s szar minőség miatt legyen.. :) )

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz AaronBass #86 üzenetére

    Meghallgattam ugyan azt a koncert DVD-t DVD lejátszóról és a gép DVD olvasóról, egyiknél se csinálta, pedig ráküldtem a magasat is +4-re, csilingelt össze vissza, de nem hallottam recsegő, vagy sistergő hangokat. A gépről volt egy kis susogás, de a DVD minőségi optikai kábellel van összekötve az erősítővel és semmilyen susogás, recsegés, semmilyen zaj nem volt benne. Közelebb hoztam a két hangfalat, akkor se hallottam, vagy ha valami ilyesmi volt, akkor mind a kettő csinálta.
    Youtube-n meghallgattam pár számot, a végén az Avicili - Levels-re került a sor, ami igen csak nem magas kímélő, ott visszavettem a magasat +2-ig, de hallottam valami fura hangot a szám közben és szerintem arra hittem azt, hogy meg akarja adni magát a magas. Gépet összedugtam fater Concept 8-asaival, annál is a DVD az nagyon szépen szólt, a YouTube-s videók viszont nagyon szarul szóltak és a Levelsben is halottam azt az érdekes hangot, amit a Concept 2-eseknél..

    Szerintem nem a magas a ludas, hanem a "sz@r" minőségű Youtube-s videók...
    Azért holnap még tesztelgetem, átviszem őket egy nagyobb helységbe, szerzek még néhány koncert dvd/cd-t.

    Köszönöm a segítségedet! :R

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz AaronBass #88 üzenetére

    ""Meghallgattam ugyan azt a koncert DVD-t" -> Nem lehet, hogy azzal van baj? " - ezt hogy érted? :U
    Azt írtam, hogy meghallgattam ugyan azt a koncert dvd-t egy dvd lejátszón és a számítógépen is, de egyiken se csinálta azt a hangot. Felmentem youtube-ra és volt olyan szám, amit rakhattam 360p-be vagy 1080p-be, de mindig volt benne az a fura hang...
    Tehát szerintem nem a magassal lesz a gond, mert kb. 1.5 órát ment előbb rockgitáros számok alatt, igaz nem nagy hangerőn, de nem is halkan és se közben, se utána nem csinálta, akár feltekertem a hangerőt akár nem. De végülis lényegtelen, holnap hozok még pár cd-t és meghallgatom azokkal.
    "Csak úgy" szétszedni meg nem nagyon szeretném, mert attól tartok, hogy akkor már nem úgy lesznek beragasztva a csavarok, ahogy eddig voltak, rezonálni fog, állandóan újra kell majd húzni... áhh.. :D Inkább reggel bekapcsolom, járatom pár órát és ha nem csinálja, akkor elvileg a youtube-s hangminőség lesz a ludas...

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz BluEyes #91 üzenetére

    Nem bonyolult, csak marha macerás.. :F :)
    Most nem csinálja. Már lassan egy órája mennek DVD lejátszóról, különböző koncert DVD-kről és nem hallom, hogy recsegne, vagy azt a fura hangot adná ki. Szépen szól hangosan, halkan egyaránt.
    Előbb felmentem YouTube-ra, és ott 1080p-ben is már súgott. Meghallgattam néhány mp3 zenét ami a gépemen van, az susogás nélkül szólt.. (tegnap óta szereztem a hangkártya és az erősítő közé is optikai kábelt!) Véleményem szerint a netes rossz minőség miatt csinálta.

    Azt nem is mondtam, hogy sikerült elkunyiznom fater Marantz sr 4600-as erősítőjét és annak kigyullad egy piros jelzés a kijelzőjén ha rossz minőségű jelet kap. Dvd lejátszóról 1x se csinálta. Számítógépről az mp3-nál talán 1x villant fel. Youtube-n 1080p-ben is folyamatosan villogott. :U (4 számot hallgattam meg youtube-b és mindegyiknél villogott)

    Mindjárt megcserélem a hangfalakat, meglátjuk mi sül ki belőle.. :U :)

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz BluEyes #91 üzenetére

    Most értem haza, még nem sikerült megcserélnem a hangfalakat, de megtaláltam azt a számot, aminél csinálja azt a fura recsegő vagy én nem is tudom milyen hangot, + ahogy hangosítok recseg a magas...
    Tegnap rákötöttem a Front B-re két Sony hangfalat, ma azokon is meghallgattam ezt a számot és az is csinálta. Méghozzá mind a két hangfal.

    Ez lenne az a szám. Méghozzá az eleje, a 13-14. mp-ig. 360-ban és 720p-ben is recseg a szám ezen része (legalábbis nálam). Legyetek szívesek hallgassátok meg ti is, hátha nálatok is csinálja és akkor megnyugodhatok. :) Nagyon féltem ezeket a hangfalaimat, gyönyörűen szólnak és nem szeretném őket kinyírni, a 70+ ezer Ft-s vételárról ne is beszéljünk.. :U

    Foster The People - Pumped Up Kicks (Butch Clancy Dubstep Remix)

    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R :R

    λŁƯ™

  • Alu

    senior tag

    válasz AaronBass #95 üzenetére

    :U Hála istennek! :DDD

    Tesztelgetés közben észrevettem, hogy ha nem szól semmi, akkor az erősítő -25-nél nem súg, -24-nél pedig már súg... ez mitől lehet? :F
    Típe: Pioneer VSX - D712

    λŁƯ™

Új hozzászólás Aktív témák