Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz rum-cajsz #587 üzenetére

    Az a baj, hogy egyszerűen órákba telik, amíg az ember ALAPVETŐ - mondom: alapvető - információkat összeszed.
    Igen, elolvastam a fórum összes hozzászólását, de nem lettem sokkal okosabb, mert zömében olyan eszmecsere folyt itt, amely teljességgel érdektelen. Az egyes bankok érdemeinek a méltatása, meg hasonló hozzászólások abszolúte érdektelenek mások számára.

    Annak lenne értelme, például, hogy leírjuk, mely bankoknál van érintésnélküli fizetési (ÉF) lehetőség bankkártyával, (akkor ideírom, az Unicreditnél is van, nekem a Mastercardom ilyen, PayPass-csipes bankkártya), illetve okoseszközzel (szándékosan nem okostelefont írtam!). Utána természetesen részletezve a sajátosságokat.

    Ami az Android Pay-t illeti, akkor írok én érdemi információkat, ha ezt senki nem tette meg. Ez a Google Wallet utóda, és a honlapja itt van, de egy nagy rakás szerencsétlenség, mert pl. reménytelen megtudni, hogy Magyarországon működik-e a rendszer. Az Android Pay lényege: sokkal jobb, mintha a bankkártyáját használná az ember, mert nagyobb a biztonság (kétlépcsős hitelesítés). Nekem per pillanat nincs NFC-s telefonom, így telepíteni sem tudtam/akartam ezidáig, de készülök a használatára.

    Na, és akkor tessék, itt van egy konrkét kérdés is, mert ugye az volt a baj, hogy nem kérdeztem pontosan:
    Veszek egy NFC-taget, és beszerzek akár NFC-s okostelefont, vagy akár USB-s, PC-re csatlakoztatható NFC-tag írót. Rá tudom-e írni erre a PayPass-csipes bankkártyám információt, hogy aztán az NFC-taget önállóan használva tudjak fizetni a boltokban? Még pontosabban: az NFC-írók, okostelók is, tudják azt, hogy egy NFC-tagről lemásolják az adatokat, és ráírják egy másik NFC-tagre.
    Meg tudom-e csinálni azt, hogy a PayPass-os bankkártyám NFC-adatait lemásolom, majd szépen ráírom egy NFC-tagra, hogy a bankkártya nélkül, simán az NFC-taggel tudjak fizetni a boltokban?
    IGEN vagy NEM választ várok erre a kérdésemre, és csakis azoktól, akik értenek ehhez.
    (Szerintem részletesen, pontosan, precízen leírtam a kérdésemet.)

    (#584) LouiS22: Akkor csáó!

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák