Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kollDani

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket kérném, tudnátok-e ajánlani vmi mATX, esetleg ATX alaplapot befogadó (jelenleg egy Asus p5ld2-vm hd mATX lapom van) nem túlságosan magas, de azért még normál kártyákkal bővíthető - esetleg hagyományos táppal is, de ez nem feltétel - kombi/fekvő házat ajánlani, amit még valahol BP-n meg is lehet venni.
    Én gondolkodtam a Chieftec CS-01-b-ben (Maestro sorozat) (ez mATX), csak egy baj van vele, hogy tapasztalatom szerint ez jelenleg még nem kapható (forgalmazó a Kellytech - www.kelytech.hu). Ugyancsak a Chieftec Maestro sorozatában az AE01-gyel meg az a bajom, hogy nincs rajta külső 3,5-ös hely, nekem ez meg kéne floppyhoz, ami meg egy szoftverem miatt kell (mindkét ház kombi, fekvő/álló).
    Szóval ha valaki tudna segíteni, hogy a fent emlegetett CS-01-b-t ho lehetne már errefelé megkapni, vagy valami hasonló - jobb lehet :) - házat tudna ajánlani, lehetőleg fekvőt, kérem írjon akár privátban is. Mivel látássérült vagyok és a gépet amúgy is képernyőolvasó progival (JAWS) használom, nem feltétel, hogy legyen kijelző a házon, sőt jobb ha nincs az ára miatt.
    Ja, az alaplapon meg 4 USB 2.0-t lehet előre kivezetni, nincs FireWire, ami viszont az általam nézett Chieftec házaknál mindenütt van az előlapon. És nincs az alaplapon infraport kivezetéséhez sem semmi. Kérdés: szerintetek az infratávirányítós házaknál az infrát lehet USB-re is kötni, vagy hogy megy ez? Ezt csak persze úgy megkérdeztem, mert érdekel, de nem hiszem, hogy ilyen táviráníthatós házikóra lenne pénzem :).
    Segítségteket előre is nagyon szépen köszönöm!
    Üdv:

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz róland #1326 üzenetére

    Kedves róland, köszönöm válaszaid. Sajnos/szerencsére közben kiderült, hogy van a nagykernek egy bemutató darabja a Chieftec CS-01B-ből, és ezt már egy ideje megrendeltem egy kisker cégtől, csak ők valamiért - ki tudja miért - nem érdeklődnek a nagykerüknél, hanem nekem mint végfelhasználónak kell utánanézni, hogy van-e a keresett árú :(. Ennek a háznak nagy előnye az ára (huszonegynéhány K), ami jónak mondható, és nincs rajta kijelző, meg távirányító sincs. A hátránya már biztos, hogy hátul két 6 cm-es ventihely van rajta, mit gondoltok, a hátsó szellőztetés kihagyhatatlanul fontos? Valaki találkozott már valahol viszonylag alacsony fordulatú és halk 6 cm-es ventivel. Gondolom e két dolog - alacsony fordulat és halk - összefügg, és gondolom azért ha két ventit terveztek bele nem kell teljes fordulaton menniük. Valakinek volna valami gyakorlati tanácsa, hogy hogy lehetne a ventiket lelassítani - hallottam ilyesmit, hogy ellenálláskábel, meg hogy 5V-n járatni, sőt még fordulatszám szabályzót is emlegettek néhány tesztben it a Prohardveren, de újoncként nem sokat értek ezekhez, ha valaki adna egy kis gyakorlati útbaigazítást, pl. hogy mit kérjek a boltban ehhez, azért nagyon hálás lennék!
    Róland, úgy emlékszem, te írtad a cikket a HTPCről, gratulálok hozzá, szerintem nagyon jól összeszedted, hogy mik ennek az architektúrának az előnyei.
    Üdv mindenkinek, és köszönöm a segítséget:

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz beencee #1332 üzenetére

    Szia beencee! Köszönöm válaszod. Idő közben már találtam két csúszócsapágyas 6 cm-es Chieftec (af-0625s) ventit, a Chieftec egyébként ezt ajánlja a házához - a cs01b 13 cm magas, hátra két 6 cm-es ventit terveztek be. Szerintem ez igen jó megoldás, mert így egy szélesebb sávban tudják együttes erővel kihúzni a meleg levegőt, ráadásul sejtésem szerint épp a ventik szomszédságába kerül a PCIe 16x-es bővítőhely, és gondolom egy videokártyának ez nem utolsó szempont, pl. ha passzív hűtésű.
    Nagyon-nagyon sokat segítenél, ha le tudnád tömören írni, hogy hogy oldható az meg, hogy a ventiket 5V-n járatod. Helyzet nálam: van a tápról lejövő két Molex csatlakozóm, amikre úgy egyébként szükségem sincs, mert csak egy optikai meghajtó lesz pata-s. Szóval arra gondoltam, hogy minthogy a ventiknek is van Molex csatlakozójuk, ezt így valahogy össze lehetne hozni, meg hát ott van 5V is, csak hogy magyarázom el a ventinek, hogy a 12V-t ne vegye figyelembe. Tudsz esetleg ajánlani vmi átalakítót, amit valahol meg is lehet venni, ami vagy egy vagy két a tápról lejövő Molexes csatlakozójú kábelről 5V-n tudná tartani a két ventit. Ja, van a ventiknek 3pines alaplapi csatlakozójuk is, ha ez lendít vmit a dolgon.
    Bocs, hogy ezzel terhellek, de elég reményvesztett :) vagyok, miután tapasztaltam, hogy a kereskedők csak néztek, amikor ilyet mondtam, hogy 5V-on járatni, semmi ötletük nem volt. Persze biztos van olyan kereskedő, akinek van, mert hát egy másik helyen, amikor 6 cm-es ventit kerestem ugyan ilyen döbbentek :) voltak.
    Ha lenne ötleted, és megírnád, előre is nagyon szépen köszönöm.
    Üdv:

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz róland #1335 üzenetére

    Szia róland, és mindenki!
    Nagyon köszönöm a linkeket, amiket küldtél, az ajánlott oldal igen ígéretesnek tűnik, olyan cuccokat árulnak, amikről sok helyen talán még csak nem is hallottak. Beleolvastam a ''Zajcsökkentés'' c. cikkbe, az is igen ígéretes, persze ha folytatják is majd.
    Bocs, a képeket nem látom, ez a ventillátor átalakító adapter - ha ezt röviden el lehet mondani - milyen módon alakítja át a ventit? Lelassítja/zajszigetel/a kettőt együtt, esetleg a feszültséget változtatja?
    A másik dologgal (fordulatszám szabályozók kijelzős/nélküli) annyi gondom van csak, hogy még csak szabad 3,5''-ös helyem sincs, mert a képernyőolvasó progi autorizációjához szükség van ezen elavult eszközre, ha lenne helyem, biztos vennék egy Scythe Katana-t, vagy vmi hasonlót, mert talán ez lenne a legesleg kényelmesebb megoldás a fordulatszámok és hőmérsékletek kézbentartására.
    Ja, hogy ki ne hagyjam, 12 cm-es ventis tápot már nem tudok betenni, mert a Chieftec házhoz járt egy 8 cm-es ventis SFX táp (300W).
    Bár újonc vagyok, nincs sok tapasztalatom - csak azért írom le, hát ha mást is érdekel ez a ház, a cs01-b nekem igen könnyen szerelhetőnek tűnik, az első 8 cm-es ventihely elhelyezése, és a szellőzés ''elrejtése'' az előlap mögé is nagyon ötletes (szerintem). Szerelhetőség: pl. az egy 3,5-ös belső és egy 5,25-ös külső helyet tartalmazó keret egy kényelmesen kitekerhető (kis műanyag fogantyús csavar) eltávolítása után teljesen kivehető, így kényelmesen lehet bele bármit szerelgetni. Árnyoldal: nekem úgy tűnik, ha kiderül az ellenkezője, akkor bocsánatot kell kérnem a Chieftectől, hogy csak akkor van belső 3,5-ös helyből kettő (ahogy a specifikációban írták), ha kívülről nem használjuk a 3,5-ös helyet.
    Minden segítséget köszönve, üdv:

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz róland #1342 üzenetére

    Szia róland! Leírtam az adataimhoz a konfigom, ahogy írtad, nem vmi sok helyet hagynak rá :), de lényegileg minden elfért. Ez a venti átalakító adapter nagyon tetszik, ha nem leszek megelégedve a 6 cm-es Chieftecekkel, akkor igénybe fogom venni, kösz az ötletet. Előre azért terveztem be az Arctic Fan 8-at, mert egy épp itt a Ph-n olvashott hírből úgy művelődtem, hogy ez pwm szabályozható, akár a procihűtő alaplapi csatlakozójától is át tudja venni a pwm jelet, és így ha nem kell annyira pörögnie, jelentős halkulásra számítok. Hátul szeretném a két Chieftec 6 centist 5V-n járatni, ahogy beencee is írta, csak azt az egyet nem tudom, hogy hogyan vegyem ki a molex csatlakozókból a 12V-ot, hogy csak az 5V-t kapja a venti az ő molex csatlakozóján. Létezik esetleg valami átalakító, vagy magának kell az embernek ezt barkácsolni, szélsőséges esetben megoldás, ha egyszerűen levágom a 12V-os vezetékeket (persze utána azért valami szigetelőszalagos, vagy ilyesmi védelem rövidzárlat ellen :)), csak a tápot sajnálnám, a venti a maga 800 Ft-os árával megér egy kísérletet a halkság kedvéért.
    Minden jó tanácsot köszönve, üdv:

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz kollDani #1341 üzenetére

    Bocs, tegnap esti irományomban (hiába, már este volt), természetesen a Scythe Kama Meterre gondoltam, nem a Katanára, amit írtam, mert az venti ha igaz. Bocs.

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz beencee #1340 üzenetére

    Szia beencee. Nagyon szépen köszönöm válaszod. Ezt amit leírtál, két számteches cégnél nem tudták megmondani, bárkinek - ha érdekli - szívesen leírom a nevüket privátban, mert szerintem azért ez valamit elárul a hozzáértésükről, ráadásul az egyik hely az volt, ahol a ventit megvettem.
    Sajna most a venti valóban úgy van megcsinálva, hogy a molexszéből két vezeték jön ki, egy piros és egy fekete, de mielőtt nagyon örülhettem volna, ha rádugom a táp molexszére, akkor a venti piros vezetéke a tápvezeték sárgájával néz farkasszemet, ezek szerint 12V-ot vesz fel most. Szerinted ilyen átalakítót lehet készen kapni, vagy barkácsolni kell? Ha barkácsolni kell az se baj. iIgazán sokat segítettél, nagyon köszönöm.
    Üdv:

    Dani

  • kollDani

    csendes tag

    válasz róland #1348 üzenetére

    Szia róland! A válaszod minden gondom eloszlatta egycsapásra, nagyon-nagyon sokat segítettél nekem tényleg, igen csak hálás vagyok. Megyek is és veszek ilyet, még valószínűleg a szerszámkészletet is, hogy ilyenekkel több gondom ne legyen.
    Még egyszer nagyon szépen köszönöm.
    Üdv:

    Dani

Új hozzászólás Aktív témák