Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném.
    hogy jutottam ide: Nas-t terveztem venni, fórumot olvasgatva átterelődtem a HTPC alapú nasok felé, majd elgondolkoztam most hogy mi lenne ha ez ki is váltaná a médialejátszót - ezt már korábban néztem hogy dedikált lejátszók utáni evolucio egy htpc

    Jelenleg WD tv liveom van, ez külső HDDről vagy a PCben lévő redektől kap "enni". Ezt a kört szeretném leegyszerűsíteni (valamint hogy ne menjen az monstrum csak azért a háttérben film közben hogy tudjak mozizni - valamint torrent)

    Ezért néztem Synology 215J-t, és mellé terveztem popcorn a400/410et venni.
    Mivel Benq w1300as vetítőm van egy jó vászonnal szerettem volna a WDnél jobb képminőséget a popival.

    Felmerült bennem hogy ezt a duot kiválthatom e HTPCvel...

    Addig már eljutottam hogy egy Asrock Q1900DC alappal megáldott htpc tökéletesen át tudja venni a synology szerepét.
    Azonban kép/hangminőségben lejátszási képességekben tudja azt (esetleg jobb is lehet) mint egy popcorn a400?

    Illetve lehet más sokat akarok, de tud úgy működni hogy ellátja a NAS szerepkörét 24/7ben és mellette még médialejátszó is? (első sorban HDMIvel lenne kötve okyo 807es erőlködőre)

    Pár napja már olvasgatok párhuzamosan nas, syno és nem régóta ezt a htpc topikot.. hogy tovább jussak a gondolkodásban/döntésben most már kérdeznem is kell.
    Köszönöm a válaszokat előre is! :R

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!
    Alakul a dolog a fejemben htpc ügyileg:

    Alap ötlet az volt hogy popcorn a400 + syno nas.

    Itt is és a nas topiknan is olvastam hogy bay-trail (q1900itx) a rátelepített szoftver függvényében mindkét feladatot el tudja látni (win+xmbc/kodi vagy xpenology)

    Külön dedikált nasra oriási szükséget nem érzek. Nem töltök 0-24, ha nem vagyok itthon ritka hogy itthon tárolt adatra lenne szükség - főleg hogy nagyrészt itthon dolgozok asztalin, laptopon, tableten nem. Filmezni is 90%ban vetítőn (néha egy light sorozat reggeli közben iPaden vagy laptopon).
    Torrent jó lenne ha onnan futna és egyből oda is töltene és akkor "etetné" a htpct.

    Mozi viszont fontos, benq 1300as vetítő van 106" grandview vászonnal és egy onkyo 807es erősítővel.
    Szóval elsődleges a HTPC.
    Ha jól tudom win alatt virtuális gépen futtatható a xpenology szóval akkor a "nas" meg lenne oldva.
    Akik a baytrailt nasként használják ugyanugy megy a gép 24/7 mint egy rendes syno szóval végülis így a szinte teljes értékű nas lenne, és lehetne róla filmezni is.

    olvasgatás szinten vagyok, annyira nem vagyok képbe egyik platformon se.. kezdő lökést megadhatnátok hogy az elképzelés jó e.

    Köszönöm! :R

  • Hooper

    őstag

    válasz Hooper #33441 üzenetére

    Erre valaki? :)

    Közben kiegészíteném azzal, hogy PH! cikkben bemutatták az Asustor AS5002T Nast Kodival. Ez végül is szintén q1900 alapon gyárilag egyesíti azt amit fentebb írtam. persze szinte dupla áron..cserébe "plugandplay"

    [ Szerkesztve ]

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!
    Alakul a dolog a fejemben htpc ügyileg:

    Alap ötlet az volt hogy popcorn a400 + syno nas.

    Itt is és a nas topiknan is olvastam hogy bay-trail (q1900itx) a rátelepített szoftver függvényében mindkét feladatot el tudja látni (win+xmbc/kodi vagy xpenology)

    Külön dedikált nasra oriási szükséget nem érzek. Nem töltök 0-24, ha nem vagyok itthon ritka hogy itthon tárolt adatra lenne szükség - főleg hogy nagyrészt itthon dolgozok asztalin, laptopon, tableten nem. Filmezni is 90%ban vetítőn (néha egy light sorozat reggeli közben iPaden vagy laptopon).
    Torrent jó lenne ha onnan futna és egyből oda is töltene és akkor "etetné" a htpct.

    Mozi viszont fontos, benq 1300as vetítő van 106" grandview vászonnal és egy onkyo 807es erősítővel.
    Szóval elsődleges a HTPC.
    Ha jól tudom win alatt virtuális gépen futtatható a xpenology szóval akkor a "nas" meg lenne oldva.
    Akik a baytrailt nasként használják ugyanugy megy a gép 24/7 mint egy rendes syno szóval végülis így a szinte teljes értékű nas lenne, és lehetne róla filmezni is.

    olvasgatás szinten vagyok, annyira nem vagyok képbe egyik platformon se.. kezdő lökést megadhatnátok hogy az elképzelés jó e.

    Közben kiegészíteném azzal, hogy PH! cikkben bemutatták az Asustor AS5002T Nast Kodival. Ez végül is szintén q1900 alapon gyárilag egyesíti azt amit fentebb írtam. persze szinte dupla áron..cserébe "plugandplay"

    Köszönöm! :R

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok
    Esetleg van aki kipróbálta/tesztelte már kép és hangminőségben mit tud az Austor As5002t NAS (Baytrail + kodi)?
    Ha igen megosztaná velem tapasztalatát? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák