Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyner

    tag

    válasz Tamoo #55425 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy ránéztél. :R
    A mérésben általam beírt emlékeztető magyarázata: pl. "Room_40Hz_80Hz" azt jelenti, hogy frontokra+centerre 40Hz, a surroundokra 80Hz vágást állítottam be. Értelemszerűen a Room_All80Hz azt jelenti, hogy az összes csatornát 80Hz-en vágom.
    Együtt mértem a frontokat a subbal Cavernben beállított 40Hz és 80Hz freki vágással.
    Mérés előtt AVR-ben kinulláztam a távolság értékeket, a csatornák hangerejét egyforma szintre állítottam a hallgatási pozícióból mikrofonos méréssel, kikapcsoltam az AVR EQ-ját, frekvencia vágásokat, a helyiségkorrekciót, valamint minden egyéb szolgáltatást, amely belenyúlhat AVR oldalról a hangzásba. Az összes hangszórót Large-ra állítottam és ráeresztettem a Cavern-t az általad javasolt beállításokkal (képernyőképeid szerint).

    A grafikonra ránézve nekem is 80Hz-en tetszik leginkább, mégis irritálja a fülem 80Hz-es beállítással hallgatva. Talán az a baj, hogy a mély hangok által keltett légnyomás sok a 15m2-es nappalimhoz mérten.
    Kipróbáltam sub nélkül is, akkor sem sokkal jobb a fülemnek, viszont az előző hozzászólásomban leírt LFE delay beállítással subbal is barátibb.

    Attól tartok, hogy egyféle Cavern beállítás nem lesz megfelelő nekem filmhez és zenéhez egyaránt, szóval kénytelen leszek más-más beállításokat használni, majd a felhasználás jellegétől függően kapcsolgatni az EQ APO-ban.

Új hozzászólás Aktív témák