Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz Patice #41979 üzenetére

    Én tegnap próbáltam ki újra, mindenhol Lanczos 4-taps AR scalinggal, de annyira kicsi a különbség 1080p esetén, hogy nálam haszontalan, ráadásul hangosabban pörög a ventilátor :) Intelnél pedig alapból DXVA-val van Lanczos scaling és a GPU ereje miatt nem fogod tudni bekapcsolni az NNEDI-t és a hasonló szénné terhelő algoritmusokat :) Próbát mindenképp megér, én is ellenőrizem néha :)

    [ Szerkesztve ]

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Patice #41979 üzenetére

    Igaza van PuMbA kollégának, sajnos a Braswell semmilyen érdemi algót nem tud futtatni, amivel előrébb lennél Kodi+hardveres gyorsításnál. Persze "játszani" lehet vele, de minimum i3 kellene alá, de még az is kevés lehet Inteléknél. A tegnap említett skálázás a normál 1080p>1080p kimenethez képest is erőforrásigényesebb eljárás, arra esély sincs.

    Intel legkisebb procija is pontosabb hardveres gyorsítást használ, mint egy GTX960 csupasz Kodival. Ezért érdemi vagy minimum előrelépéshez madvr tekintetében legalább olyan hardver kell, ami :

    Chroma up: legalább Jinc, de inkább Superxbr 100-150, (AR)
    Banding artifacts: medium/high
    Image enhancements: Crispen 0,1-0,4 (AR) (vagy ízlés szerint off->0,6)

    ...plusz stereo 3D-t képes futtatni. Így lehetne pontosabb képed 1080p>1080p esetében is. Ehhez Inteléktől valamelyik Skylake már elég lehet. Természetesen innentől még van feljebb, ahogy nő a GPU ereje.

    Másik eshetőség, hogy BD3D miatt alap algókon tartani madVR-t, de kukázható a PDVD. Ezt dobtam fel legutóbb közösbe, azaz nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a Braswell ehhez is kevés, de ez csak tipp, ahogy Kabini esetében is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák