Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz zserrbo #39773 üzenetére

    Szíves! Majd az eredmény és a vélemény érdekel.

    AZ OE az OpenElec, az EGL pedig az Intel build (másra platformra nem jó).

    A grafikai felületet felejtsd el, teljesen felesleges. Neked Ubuntu Server kell. Nem tudom konkrétan milyen NAS funkciók az elvárások és az OMV ugyan valóban jó, de esélyes, hogy felesleges. Mindent meg tudsz csinálni Ubuntu Server alatt. Konkrétan mi az, amit tud még a NAS és szükséged lenne? Persze lehet OMV alatt bizonyos dolgokat könnyebb lenne megoldani, de Ubuntu Server alatt sem lehetetlen. De ez a része iti off, aki nas, otthoni szervert, stb akar építeni, annak azért kell némi jártasság linux alatt, illetve nem is itt kell kitárgyalnunk.

    Plex csak akkor kell, ha pl. telefonon vagy tableten, esetleg otthoni hálón kívül akarod nézni a dolgokat. HTPC-hez nem kell, arra való a Kodi.

    A tv egyáltalán nem gond, hogy nem "okos", egy jó htpc mellett soha semmit nem fogsz használni belőle, csak felesleges "pénzkidobás". Legyen szép és jó képe, támogassa azt, amit kell és ennyi. A 3D nekem nagyon nem jött be, egyéni ízlés dolga.

    Kövesd lépésről lépésre a Kodi fórumban a leírást Ubuntu Serverrel és azt telepítsd csak, ami ott szerepel, semmi mást, már ami a Kodi-ra vonatkozik! Csak így fog működni.
    Ha Debian mellett döntesz (ne tedd), akkor marad az official Kodi.

    Hangod nem tudom, hogy miért nincs, log talán segítene, de ez megint off itt. Ubuntu Serveren lesz hangod, analógnál lehet, hogy az Alsamixer mute-ot le kell szedni.

    A Passtrough limited nem a hangra, hanem a képre vonatkozik és csak a patchel kernellel érhető el, ezért amikor telepítesz, akkor ahogy pár hsz-szel feljebb linkeltem, azt a kernelt pakold fel.

    (#39777) sb:

    3D-re írtam már többször, hogy fogalmam sincs, akinek van ilyen vasa és néz 3D-t, az majd kipróbálja és megírja itt, hogy mi a helyzet. Ebben nem tudok segíteni, én is kérdeztem, csak hogy tudjam a választ. Majd csak valaki kipróbálja és beszámol az eredményekről.

    Kevesen ismerik a viszonylag új VAAPI EGL fejlesztést. Saját tapasztalat alapján a mezei OE is jobb képet ad, mint a Win, de Intel alatt a VAAPI EGL garantáltan jobb. De én annak a híve vagyok, hogy tessék felpakolni és megnézni. Ha nem tetszik, nem használod. Ha tetszik, használod. Azért az sokat elárul, hogy a Kodi fejlesztők mit mondanak, nem? Nem véletlenül toltak és tolnak bele eképesztő mennyiségű munkát. Ki kell próbálni, ennyi. És akkor lehet itt beszámolni a tapasztalatokról. Ez így korrekt, nem?

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák