Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zizou

    tag

    válasz zizou #23766 üzenetére

    Na, egy kicsit beleástam magam a témába...
    Tehát, mivel szeretném minél olcsóbban megúszni a dolgot, ezért szétnéztem a meglévő gépházban és a következőket találtam:
    - Core2Duo E6550: fogyasztása 65W, ha jól láttam, ennél kisebb desktop CPU-t nem nagyon találok (amivel még egy kicsit játszani is lehet)
    - Gigabyte GA-EP35-DS3P: hát ennek nem tudom a fogyasztásád, de van benne valami Dynamic Energy Saver, ennek utánanézek, hátha nem csak bullshit...
    - Geforce 88GT: hát ennek bő 100w a fogyasztása, ezt ki kéne dobni és helyette mondjuk egy passzív (vagy inkább aktív? Egy kicsit olcsóbb és van itthon egy Accelero S1, azt rábuherálom :C ) HD7750-est kéne venni, aminek elvileg 55W a fogyasztása.

    Ezen kívül van valami általános varázslat, szoftver vagy speckó alaplap, hogy a 24 órában üzemelő gép (torrentezés+fileserver-kedés közben) a lehető legkevesebbet fogyassza?

    A fogyasztás csak az egyik fele, a másik a hang... Jelenleg elég porszívó a gép :DDD, és ahogy meghallgattam, a Chieftec GPS-400AA-101A táp a ludas, szóval valszeg neki is mennie kell. Full passzív táp még 400W környékén is eléggé borsos áron van, így egy CM és egy FSP tápot néztem ki. Elsősorban ez ügyben kellene nekem tanács, hogy mi a legjobb választás ebben a teljesítménykategóriában, ami a lehető leghalkabb.

    Valamint léteznek rezgéscsillapító varázskütyük pl a HDD-khez, vagy esetleg érdemes lenne a sima lemezházat is kicserélnem valami speckóbb hangszigetelt csodára?

    Kösz,
    Z

    "Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

Új hozzászólás Aktív témák