Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz Patice #19106 üzenetére

    Egészen pontosan igy van ahogy mondod, a kimenet "finomsága" is állitható, DE... a szoftver, ahogy meg van irva, hogy pl. milyen tipusú változókkal dolgozik, mind mind különböző lehet. 24bites változó, vagy 32, vagy 64bites long változókba betenni egy adatot, majd azokkal dolgozni teljesen más eredményt hoz, egyszerűen már csak a kerekités miatt is. (bár ez már programozástechnikai kérdés).
    szóval két szoftver dekódere szólhat akár TÖK MÁSKÉPP is, és természetesen minden gyártó AVR házimozi erősítője is más és más gyártójú DSP processzorral dolgozik.

    Ezek mind mind más karakterisztikájú hangot állitanak elő, amely SZERINTEM csak nagyon szakavatott fülek számára észrevehető. A hétköznapi ember nem veszi észre.

    Hozzá teszem, hogy én "techsznobságból" :D :D :D nem piszkáltatom az XBMCvel a hangot, hanem mindig passthrought megy a Harman 460asnak, abban egy Cirrus Logic 32bites DSP dolgozik, értelem szerűen bit-upsamplinggal és frekvencia upsamplinggal is, szerintem piszok jól végzi a dolgát, és nem utolsó sorban az OSDn is irja, hogy épp milyen tipusú hangsávot kap a forrástól, vagányul néz ki. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák