Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoty314

    aktív tag

    válasz tildy #89 üzenetére

    Ezt nem tudom, pontosan hogyan érted, de lassan már mindent kell tudnia a programozónak, ami egy kicsit is összefügg az informatikával, ez azért durva. Programozni bárki megtanulhat, aki egy picit is tud algoritmikusan gondolkozni. Aki jól is akar programozni és rendesen akar keresni vele, az úgyis megtanulja az architektúrák sajátosságait, felépítését, buktatóit.

  • _lupin_

    csendes tag

    válasz tildy #89 üzenetére

    Szerintem egy programozónak ezt már nem kell tudnia. Szerintem ha egy cég új processzort tervez, akkor alkalmaz egy csomó matematikust, programozót akik megtervezik, hogy az új procinak mit is kell tudnia (pl. utasításkészlet), és alkalmaz egy csomó mérnököt akik megtervezik magát a processzort. Na nekik tudniuk kell, hogyan műköndek pl. a tranzisztorok. Nyílván a matematikusoknak / programozóknak együtt kell, hogy működjönek a mérnökökkel, hogy jó legyen az új proci. (Ne találjanak ki olyan utasításokat, amiket nem lehet hatékonyan megvalósítani fizikai szinten).
    Tehát szerintem egy procigyártó cég vezetői nem a programozókkal fogja megterveztetni az új proci áramköret.

    Persze a programozónak is tudnia kell az adott hardvert alacsony szinten programozni.

    Másik dolog: Lehet azt mondani, hogy minek foglalkozzak azzal, hogy hogyan működik a tcp/ip protokoll, úgyis minden ma használatos nyelvhez van libray ami ezeket magas szinten kezeli. Vagy minek megtanulni a linalgotmeg a numerikus analízist, úgyis van már egy csomó 3d engin majd használom azokat. (tudnék még jónéhány ilyen példát mondani)De ha valaki ezeket nem akarja tudni, akkor annak elég ha elmegy egy programozói tanfolyamra aztán meg használja a már megírt libaryket és programozik. Gond csak akkor van, ha kapna egy jólfizető állást mondjuk 3d engine fejlesztésre....
    Szóval szerintem egy egyetemen főiskolán van jogosultsága az ilyen tárgyaknak. Ha mindent nem is tanítanak itt meg, de legalább el lehet vele indulni az adott témakörben.

    [Szerkesztve]

    -Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

Új hozzászólás Aktív témák