Új hozzászólás Aktív témák

  • Shufny

    őstag

    válasz bigmasterg #232 üzenetére

    Köszönet rauschie -nak megint a szervezésért, és mindenkinek, hogy elcipelték a cuccokat. Eléggé kilógtam az 1 db hátizsákommal. :D

    Összeségében úgy érzem, hogy jól szűrtem le a dolgokat olvasottak alapján.

    Szóval rendezetlenelül benyomásaim a fejhallgatókról:
    HD681F kicsit csalódás volt. Azt hittem közelebb áll a HD668B -hez. Főleg sajnálom, mert szerintem kifejezetten jól nézett ki AKG párnákkal.
    651 sajnos nem méltó említésre. Nem ér többet az áránál.
    515 -től nem vártam sokat. Nem is kaptam. Kifejezetten gyengén szól.
    555 pont olyan volt mint vártam. Összességében rendben van, de a mélyei rendezetlenek. Ki kellett volna próbálni valamelyik komolyabb rendszeren is. Többen is mondták, hogy szerintük a Carat nem nagy eresztés. Az M-Audio -ról meglepően tetszett az 598. Szóval lehet, hogy lényegesebben jobban is tud szólni.
    Goldring DR150 -re nem tudom, miért vannak ráizgulva. Pontosabb a mélye az 555 -nél, de túl sok van belőle. Összességében sokkal jobban tetszett a Senn. Ezt az alul-felül kiemelést a HD668B sokkal jobban csinálja. És nem is olcsó.

    A nagyobb nyitottak közül, mint azt a kezdésből ki lehetett találni, továbbra is úgyérzem, hogy a K601 (és az M-Stage) jó döntés volt számomra. Megerősödött az állítás ma is, hogy egyáltalán nem való mindenkinek. (leginkább keveseknek :B ) Viszont azt állítani, hogy objektívan jobb a HD600 vagy 580 -nál simán hazugság lenne. Én úgy érzem, hogy egy szinten vannak. A K501 sterilebb hangja se jött be annyira, de elhiszem, hogy közelebb áll az "igazsághoz". Főleg nagyon hiányzik nekem a K601 mélye belőle.

    Aztán jöttek Ádám cuccai. Kezdve a Stax -nál. Várható volt, hogy baromi részletes lesz, de elektrosztatikusoknál mindig említik, hogy túl gyors és gyenge lesz tőle a mélye. Hát nagyon nem éreztem gyengének. Mondta is utána, hogy kifejezetten basszusosnak számít Stax -ok között, de azért a 250 II -t emiatt szivesebben használja. Nem hasonlítottam össze őket közvetlenül, de nekem semmi hiányérzetem nem volt.

    És akkor a HD250 -ek. Nem tudtam mit várjak ezektől, mert Ádámon kívül senkitől nem olvastam róla semmit, így nem tudtam, hogy hova tegyem a dícséreteit. Szóval röviden: elképesztő. 3 db -ra emlékszem. 2 db Linear II. Az egyikben túl soknak éreztem a magasat, így azért nem voltam oda. A másik, amelyiket ő is használja, na az volt az a füles, ami kicsit rossz szájízt hagyott. Közvetlenül hasonlítottuk a K601 -el, és erre már szerintem rá lehet mondani, hogy objektívan jobb nála. :( Brutálisan részletes/pontos, és megvan a legalja is a spektrumnak. Elképesztő tere van zárt fejhallgató létére. Köszönet a srácoknak a zenéért is, mert az is nagyon jó volt. Próbáltam az Audinst -> M-Stage láncon is, és ott is nagyon tetszett, szóval nem a Parasound miatt. (én nem is azon hallgattam alapból) Linear I -nek meg úgy emlékszem jobban lekerekedett a mélye, de szerintem közel volt a "kedvenchez". A többiek is hasonlóan vélekedtek erről. Nagyon sajnálatos, hogy nem gyártják már. :(
    Úgy gondolom, hogy egyetlen fülesnek túl fárasztó lenne nekem, de ezt nyugodtan vehetitek önnyugtatásnak. :D

    Az 540 -ből nekem nagyon hiányzott a szivacs. Szinte biztos, hogy ezért nem jött be annyira.

    DAC -ból én semmit nem "teszteltem". Erősítőkhöz is úgy érzem, hogy nekem ennél sokkal kontrolláltabb körülmény kell, hogy akár csak ilyen felületes véleményt tudjak mondani. Az MX1 -hez képest hallani véltem különbséget az M-Stage javára, de az biztos, hogy szerintem nagyon jó cucc az-az Audinst. Feltéve, ha nem rosszalkodik sűrűn. Azt is megerősítettem, hogy a csöves erősítő nekem nem jön be. (talán egy DarkVoice, ha egyszer találkozom eggyel). Meghallgattam egymás után az M-Stage -et, meg a CanAmp -et is, de semmit nem tudtam levonni belőle, ennyi alapján. Főleg, hogy apróságokat (talán nem is annyira apróságokat) lehet is változtatni rajtuk, elég könnyen.

    Én otthon hallgattam a DT231 Pro -t, még tegnap, de én is úgy vélem, hogy nagyon jó. Kicsit úgy is gondoltam, hogy már nem is hallom rendesen a különbségeket a sok próbálgatástól (fülhallgatókkal például elég komoly bajban vagyok. Mint kiderült, nem csak én :D ), de ma bebizonyosodott, hogy csak nem volt elég változatos referenciám. Vagy inkább csak túlzottan megszoktam mindegyiket. :) Szóval az a Beyer úgy láttam, végül mindenkinek tetszett, aki próbálta. Szerintem a K450 és K81 -nél is jobb volt. Olcsó (könnyen beszerezhető itthon is!), zárt. Tény, ami tény, kifejezetten érzéketlen. Nekem elég hangos, egy Clip+ -ról is, de nagyon úgy tűnik, hogy sokkal halkabban hallgatok zenét, mint a többiek. Mostanában hozzászoktattam magam a halkabb hallgatózáshoz, de korábban se tekertem fel ennyire. Viszonyítás képpen, én az M-Stage -et azon a rendszeren, kb 9-10 óránál hallgattam volna otthon. Volt aki 3 -ig feltekerte.

    Fülhallgatókból kipróbáltam az IE7 -et, TD100 II -t, és a PL50 -et. Az IE7 nagyon kényelmes és nagyon jól szigetel, de a hangja nem volt meggyőző számomra. TD100 II -t összehasonlítottuk a Brainwavz M3 -mal, de leginkább csak néztünk egymásra, hogy "háát... nem tudom". Én úgy voltam vele, hogy hallgattam az Xears -t "hmm. Lehet, hogy a végén még az M3 -nál is jobb ez? :F " Aztán beraktam az M3 -at "Ejj, én ennél rosszabbra emlékeztem". :D Rendes véleményhez ennél nekem sokkal több idő kéne velük. Pláne, hogy a füldugók nagyon sokat számítanak, és csak a duplával próbáltam.
    PL50 -et próbáltam Brainwavz szilikonnal. Ezzel több mélye volt mindennek, amit próbáltam (az IE7 elég borzasztó volt vele). Így nekem pozitív csalódás volt. Nem meglepő módon a legkiegyenlítettebbnek tűnt.

    Azt hiszem így is túl sokat írtam. Szóval részemről ennyi. Remélem lesz még ilyen, és azok is el tudnak jönni, akik most nem voltak végül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák