Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456z

    senior tag

    válasz z123456z #75535 üzenetére

    Mondjuk egyszer egy akcióban nem lenne rossz elcsípni, taktikai mód elég lenne, és minden fokozat stabilizált. A 63k kandela pedig igen tetszetős. Hm, jó kis lámpa.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz z123456z #75535 üzenetére

    Ha megengedeg én válaszolnék.

    Csoportok
    Pl Armytek Prime (PRO) - 3 fő csoport (alacsony, közepes, magas). Mindegyik csoport több fokozatot tartalmaz. Az alacsony az inkább holdfény, eko fokozat. A középső csoport a legtöbbet használt. Sétára, pakolni, kertben körbe nézni. A magas csoport meg ugye a nagyobb fényt biztosítják. Nem kell a 9 fokozatot végig kapcsolni, csak a csoporton belüli 3 fokozatot.
    A Fenix, Nitecore 2 módcsoportot szokott használni. Az alap napi az összes fokozatot, emelt sorban használják, míg a "taktikai" csoport esetben a turbó és még valami fokozat van kiválasztva, csökkenő sorban. Lényegében, kevesebb fokozat.
    Az Olight a holdfényt és a turbó fokozatot kihagyja az alap sorból, de a turbó 2C kapcsolással elérhető, a holdfény meg kikapcsolt állapotból hosszú gombnyomással. Az Acebeam is másolja ezt a vezérlést.
    A Zebralight 3 csoporttal rendelkezik. 1 félig és 2 egészen programozható. Vagy a kapcsolási módokhoz rendelem fokozatokat, vagy fokozatokon belül választok fényáramszintet. Ha be lett állítva, nagyon gyors a kezelése.
    A Led Lenser Signature 4 teljesen testre szabható csoporttal rendelkezik. A csoportok között a gyűrűs kapcsolóval váltok. Csoporton belül a hagyományos e-kapcsolóval. Fokozatot, villogó funkciókat, piros fényt ezzel váltok. A P7R SIGNATURE nálam most így van beállítva: 1Cs (piros fény, fix 10 lm); 2Cs (fix 500 lm, 1200 lm); 3Cs (dimmelve kb 100 lm); 4Cs (2 villogó funkció). A 2C kapcsolás meg ugye a boost fokozat bárhonnan.

    Nem kell 50x kapcsolnom ha valamit szeretnék. ;)

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz z123456z #75535 üzenetére

    Mindenkinek más igényei vannak. Alapvetően 2 fokozat elég a mindennapokban igen. Aztán van, mikor jól jön ha 3 felé van bontva. Vannak helyzetek, mikor a több fokozat hasznos lehet. De pl. annak én látom értelmét, hogy a holdfény nincs az alap menüben, mikor kell akkor viszont van lehetőséged bekapcsolni. Ez szintén pozitív változás szerintem.

    #75538
    Szulita28
    Konkrétan semmi infó nincs a LED-ről azon kívül, amit a gyártói oldalon megosztottak. 99%, hogy 5500K körül lesz ez is, ami egyébként szerintem már kellemes, még nem sárgás, de már nem is kékes árnyalatú. CRI gondolom alacsony, 72 körüli értéket tippelnék.
    Sokan várjuk az első "normális" teszteket :K

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Új hozzászólás Aktív témák