Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz saril #73141 üzenetére

    Vettem. Mértem már pár LX mérővel. Az a turpisság, hogy a 18650 / 21700 -as lámpák szélesebb szórt fénnyel kb 0,5 cd/lm fényt biztosítanak. Leegyszerűsítve, 50 lm fényáram 2 m -ről 6 lux fényintenzitást mutat.
    A 2x AA -s lámpák szűkebben, 1 cd/lm arányt mutat. 2 m -ről a 30 lm számítva 8 lux, mérve 10 lux volt.

    És ezt látod a fényképeken is. 6 lux vs 10 lux. ;)

  • MC Pite

    veterán

    válasz saril #73141 üzenetére

    Nem lehetetlen hogy jobban látsz papíron kevesebb lumennel.
    Szombaton nyomtam egy (óvatos, mert enyhén jeges volt) kört kipróbálni élesben a HD15öt.
    Mindig a Fenix HL55 a referencia, nekem az vált be leginkább. 2 tucat lámpával mértem össze, de idáig HS40 kivételével mindegyikkel kevésbé jól láttam, mint a HL55-el. Trustfire MC12 vagy a Wuben H3 lencséje pont jó lett volna, talán jobb is, erre, de nem 16340/AAA elemekkel fogok bringázni, mert nem bízok benne hogy elég lesz a kapacitás, csak városban próbáltam őket.
    Főként a fényeloszlás a kulcs szerintem, mert több helyen mérték az adott lámpákat, és kb azonosak a megadott és a mért adatok.

    Konkrétan a HL55 50 lumenes állásával szoktam melóból hazatekerni, ezzel úgy látok, mint sok más lámpa 90-120 lumenes állásával. A spot közepén több a fény, és a flood sem túl széles, és kellemes az átmenet ill a spot/flood arány.
    De pl autószerelésre emiatt nem igazán jó a Fenix, mert még a 10lm álláson is a közepe kicsit zavaróan erős.
    Sokszor mértem össze a H300R-el, aminek nagyobb a spot és a flood is, hiába vannak hasonló fokozataik, kevésbé jó távolra mint a Fenix; emiatt nyilván kellemesebb a legtöbbször sétállni, melózni.
    Úgyhogy a fénymérő nem mond el mindent. :R

    Egyébként a HD15 spotja nagyon hasonló az SP40A-hoz, azaz bringázás, futáshoz korrekt, de kicsit kevesebb a szórt fénye mint az SP40A-nak volt, de nyilván ilyenkor ha kell, ott a flood LH351D hogy besegítsen. Gyakorlatban mászásnál ezt használtam, síkon szintén 120 lumenes állásban a spotot, enyhébb lejtőn 400, gyorsabbon turbo 1000 lumenjét (itt már elég szórt fénye van az SST20nak is).

    A HD15 azoknak lehet jó, akiknek sűrűbben kell a homogén flood is (mert egyszerre a két emitter többet kajál mint egy OP reflektoros egyledes setup) és amikor meg messzebbre látnának (terepfutás, bringázás) akkor általában elég a szűk TIR. Ekkor bajnok :).
    A klipsz 2 oldalas, de max fejjel lefelé használható, mert alulra lehet felrakni, és nagyon lebillen - és kb csak szerszámmal lehet levenni utána. A többi szokásos (újabb generációs) Sofirn szint.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

Új hozzászólás Aktív témák