Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    válasz saril #72164 üzenetére

    mondjuk elég fura, hogy 3 év garanciát adnak egy akksira, amikor intenzív használat mellett max. kb. annyit bírnak. nem az én világom, hogy legyilkolok egy terméket, aztán viszem garanciáztatni, de biztos én vagyok a hülye. megpróbálok vigyázni a dolgaimra, amennyire lehet.
    egyébként ha megtehetném, akkor nem lenne kérdés, hogy kisebb áramon töltsem-e az akksikat, de a dilemmát az okozza, hogy famászáshoz, fűrészbe kellene az akksi. az talán működhet, hogy mondjuk 40%-ra lemerítek két akksit (kettővel működik a fűrész), csere a feltöltöttekre, 30 perc gyorstöltés, csere stb. a két órás lassú töltés nem igazán fér bele akkor sem, ha 40%-ról kell feltölteni az akksit, és meglenne kb. 1 óra alatt (de lehet rosszul saccolom meg.) az a baj, hogy még nincs gyakorlati tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogy mennyit lehet dolgozni a két 4 Ah-s akksival. a másik, hogy sokszor nyári melegben kellene tölteni a szabadban, nagyobb áramon töltve meg gondolom, hogy igencsak tudna melegedni. most egy másik rendszeren vagyok és annál azt tapasztaltam, hogy még 12 fokban is várnom kellett kb. 20 percet, mire annyira visszahűlt az akksi, hogy elkezdje tölteni a töltő.
    nem tudom, hogy melyik megoldással járnék jobban (egye fene kivehetjük a képletből a lidl érdekeit :)) )

Új hozzászólás Aktív témák