Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Shadowbull #4001 üzenetére

    Akivel en utaztam 60 felett abbol 3-bol 2 jobban vezetett mint az atlag kozepkoruak, a harmadik meg mar 80 koruli ott volt egy-ket fura dontes (nem kozvetlen veszelyes de nem korrekt), de azota mar neki csak technikailag van jogsija, nem vezet (annyira hogy valakit idonkent megker hogy inditsa be az autot es alljon at mashova...)
    Raadasul mindketto, szamomra etalon eltero multtal, az egyik 39.5 evesen szerezte a jogsit, a masik 17.5 evesen.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz Shadowbull #4001 üzenetére

    "Szerintem a 70 feletti sofőrök 90%-a nem alkalmas a vezetésre, és csak a vakszerencse miatt nem okoznak balesetet"

    Ehhez képest a balesetek többségét fiatal férfiak okozzák, ezt szépen be is árazzák a biztosítók. Lehet, hogy a tata lassabban megy, ellenben a helyi okégyerekeknek viszont állandóan viszket a lába a gázpedálon, és tolják mert meg akarják mutatni. Amikor a vizsgán ezt ki akarod szűrni -aka, alkalmas-e valaki a vezetésre vagy sem-, az kb. lehetetlen, mivel vizsgán a hülyegyerek sem fog barom módon vezetni, mert nem akar megbukni. Ellenben amint megvan a jogsi, vagy amint megújította, már ővé is a világ és repeszt a városban, autópályán és mindenhol, jobbról előz, levillog 140-nél, záróvonalon simán átmegy. Ezek szoktak 2 méterrel a seggembe mászni amikor az 50-es táblánál nem megyek 100-al, aztán kivágnak életveszélyesen előzni, hogy aztán a következő lámpánál szépen beálljak mögéjük. Vagyis az egész agybetegségük csak arra volt jó, hogy pont ott tartsanak a forgalomban, ahol én.

    Tény, hogy a kor előrehaladtával romlik a reakcióidő, meg lesznek egyéb problémák is. De önmagában azt kijelenteni, hogy ez veszélyesebb, mint egy indokolatlanul önbizalommal teli, felelőtlen fiatal sofőr, elég meredek és minden gyakorlati tapasztalatot, tényt nélkülöz.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák