Új hozzászólás Aktív témák

  • #64905664

    törölt tag

    válasz konzumpro #269 üzenetére

    Sziasztok, BUÉK mindenkinek! :)

    Kipróbáltam amit írtál. Egy erős dupla lett a 4 személyesből, az íze is az eddigi legjobb - a bő 2 hónapos téglából, tehát majd ha elkezdem a darálást friss anyagból egészen jó itóka várható. :)

    Vizet a szelep alattig öntöttem, kávé 18g Tehát teli a tartóját és a főzőlapot 2-esre állítottam az eddigi legkisebbre, majd a főzőlapon felforraltam (így a főzőlap is elő lett melegítve) így csavartam össze a felsejével, visszaraktam és még abban a percben lejött! :U :U :U Természetesen ahogy írtad is jócskán maradt víz az aljában de mivel nem vártam meg, hogy fröcsköljön a kifolyón ez természetes. Erre (is) gondolva rendeltem a 4 személyes főzőt, a 2 személyes kevés lett volna. Majd ha darálok, a kávé mennyiségével fogok kísérletezni mivel kiütős mérget sem akarok. :D
    A régi kotyogóval éppen az ellenkezője volt a cél évtizedeken át, hiszen a lehető legkisebb lángon főztük, hogy erős legyen és az íze is így volt a legjobb de még a színe is. Persze amint írtam tehettük az ehhez a szinthez készült téglákkal mivel azok lejöttek így is gond nélkül és nem forrt a felső részben, csak ha amint írtam is megpróbáltam ebben az évben párszor feljebb lépni a téglákkal de akkor már fele sem jött le a kotyogóban és valóban forrt felül is ezért le is álltam ezzel a kísérletezgetéssel a nyáron.

Új hozzászólás Aktív témák