Aktív témák

  • Lőre

    tag

    Manapság mindenki számolgatja ,hogy a sok pc-be zsúfolt eszköz mennyit is fogyaszt??
    100W os procik 4-5 vinyó nagy teljesítményű vid.kártya,hogy csak néhányat említsek.
    Szóval elérkezhet a user oda hogy kevés a graft.Lehet e orvosolni ezt az energiaínséget olymódon ,hogy egyszerűen beléptetek a dologba mégegy tápot és elosztom a fogyasztókat,hogy egy egy tápra csak kevesebb jusson.
    Jelent e ez némi előnyt pl. hosszabb élettartam a kisebb terhelés miatt vagy netán stabilabb feszültségszint? Egyeltalán lehet e gyakorlatban ilyen két tápos megoldással üzemelni?Ha nem?? Miért nem?? Ha igen?? Akkor,hogy lehet megoldani hogy a pc bekapcsoláskor mind a két táp azonnal induljon,lévén az alaplapon csak egy konnektor. Melyik szálat és hova kell kötni ilyen esetben hogy a másik is induljon?
    Mert igy 2 db mezei 300W os táp olcsó és stabil megoldást adhatna .Vagy túl egyszerűen gondolom?
    Várom az érveket ellenérveket ,és a technikai javaslatokat a megoldásra.

    Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

  • asturel

    őstag

    válasz Lőre #1 üzenetére

    ezen gondolkottam enis
    elvileg lehetseges.. atx csatlakozonal asszem a zoldet atkell kotni a masik tapra hogy felkapcsoljon.. es akkor pl optikai meghajtokat vinyokat a masik tap viszi.. enis gondoltam erre de megis 2 tap eleg nehezen fer el :D meg sok a macera.. szerintem hosszu tavra erdemesebb 1 jo tapot venni ahelyett a 2 helyett :D

  • mr_knight

    senior tag

    Szerintem jo gondolat mert nem mind1 hogy 2*300=600Wattos táp az 8000FT mig 400Wattos 8000 :C . Csak az jo kérdés hogy meik szálat kell összekötni :F

  • Slax

    senior tag

    Olvasd el Ordasi kolléga megoldását [L]http://tuningnet.hu/cikkek/atx3/[/L].

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

  • Lőre

    tag

    válasz mr_knight #3 üzenetére

    Így igaz! És ha magasabb teljesítményű táp kell mint 400W akkor már jócskán megugrik az ár.tehát 2x300w sokkal kevesebből megvan mint egy 600W os.
    Na igen a beszereléssel kis házaknál gond lehet,de akinek sok eszköz robotol a gépben az jó esetben ugyis nagy tornyot használ,mivel abban jobban szellőzik is a cucc. Nagy toronyban kis ügyeskedésel meg lehet helyet szorítani a második tápnak is.

    Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lőre #1 üzenetére

    minek két táp? ez kell nektek: [L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=13030&lid=1&csid=249[/L]

    és ne gyere nekem azzal, hogy drága. ha már ennyi mindent belepakoltál a gépbe, gondolom elég érzékenyen érintene, ha valami miatt elszállna - mondjuk a nem tökéletesen összekötött két darab, egyenként 300W-os codegen táptól. na, az lenne drága. ;]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Lőre

    tag

    válasz Slax #4 üzenetére

    Kösz a linket sokat segített.

    Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

  • Lőre

    tag

    válasz parandroid #6 üzenetére

    Igen, elég érzékenyen érintene ha elszállna bármi is.
    Pontosan ezért nyitottam ezt a topicot,hogy mások szakértő hozzászólását kikérjem és megtudjam hogy érdemes e foglalkozni a dologgal vagy nem.
    Az általad fellengzősen belinkelt 40 gurigát kóstáló ebben nem túl sokat segített.
    Az árakról már én is tájékozódtam,és pont ezért gondolkoztam költséghatékonyabb megoldáson.
    Ha csak annyi mondanivalód van a dologról ,hogy hülyeség,arra nem vagyok kíváncsi.
    Ha meg indokolod szakmailag hogy miért akkor szívesen fogadom.

    Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lőre #8 üzenetére

    bocsánat. félreértettél. valószínűleg tényleg fellengzősen hangzott a dolog, de a lényeg benne volt: ha valóban értékes (úgy értem számodra értékes) adatokkal van tele a géped, és a fizetésed/zsebpénzed jelentős részét belefektetted, akkor az a 40k pénz valójában nem is olyan sok érte. robbant fel nekem is tápom, sajnáltam nagyon a jó öreg teac cd-írómat és a 30 gigás maxtor vinyómat, amiket megölt, de örültem, hogy ennyivel megúsztam, és nem vitte az alaplapot, a procit és a memóriát is. a videókártyám akkor éppen csere előtt állt, de még mindig jól szolgál az a tnt2 egy második gépben. most jutotam el odáig, hogy veszek végre egy rendes tápot (remélem a héten végre megjön), de addig is beszereztem egy túlfeszvédős elosztót. ja, és viharban kihúzom a gépet...

    ami a tápok összekötözgetését illeti:
    1. akinek nincs meg hozzá a kellő elektronikai tapasztalata és affinitása, az neki se álljon.
    2. noname tápokkal nem is érdemes kísérletezgetni, márkás tápot (élettartamgaris chieftec pl) pedig bűn lenne egy ilyen beavatkozással megbuherálni.
    3. ez lehet, hogy az elsőhöz kapcsolódik: megbízol a saját munkádban annyira, amennyire megbízhatsz egy márkás, nagyobb teljesítményű tápban?

    ne érts félre, le a kalappal azok előtt, akik otthon, költséghatékonyan, a saját két kezük munkájával állítanak elő valamit, ami amúgy rengeteg pénzbe kerülne, de nem biztos, hogy egy majd' 200000 forintos számítógépet érdemes bizergálni. persze ezt mindenki maga tudja. ezzel együtt nem tartom a dolgot hülyeségnek, csak a gyakorlati hasznát kérdőjeleztem meg.

    amúgy sok sikert és jó munkát a moddinghoz!

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • LukE

    veterán

    nyah, mi is az, amihez nem eleg mondjuk 300-350W egy normalis tapbol? (300W-os passziv tapegyseg is vitte a dual opetron konfigot-> [L]http://techreport.com/reviews/2004q4/psus/index.x?pg=11[/L])Nemtom, de vagy ket proci, vagy kompresszor, vagy boven 300k folotti HW van a dologban, egy olyan konfigba meg nem hinnem, hogy nehany k HUF sporolasa megeri a s*arakoasdt.

    Egyebkent ket lehetoseg van: tenylegesen osszekotod az agakat, ehez ket tok ugyan olyan tap kell, es ugyis konnyu bebukni a dolgot.
    Szetosztod az eszkozoket, polo a masodik tapra kerulnek a HDD/OD-k, ventik, hasonlok-> ezzel nem terheled a 3.3-as agat, aminek valszeg nem orul a tap.
    Jah, es ket normalis 300-as tap mondjuk 10k, kell hely a masodik tapnak, szoval igazsag szerint en semmi ertelmet nem latom.

    ''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

  • kamikaze boci

    őstag

    Ordas(s?)i mester megoldása szellemes, bátor, de gyakorlatban kockázatos, bonyolult.
    Ha felteszem, hogy egy táp elég az alaplap-vga-proci-kártyákhoz (erre még manapság is elég a 300w), akkor felesleges ez a sok meló.

    Nálam egy 350-es Codegen viszi a gépet alapból, és a HDD-k/CD írók/ventik mennek a másikról, egy külső SCSI egységből kibányászott passzív tápról. Mivel a ház egy átalakított AT-s, a főkapcsolóval egyszerűen tudom elindítani a második PSU-t. Csak arra kell figyelnem, hogy előszőr a kis tápot indítsam, és csak utána a gépet.

    ( A lényeg egyébként az volt, hogy két különböző módban tudjon üzemelni a gép: csendesben és izmosban. Az első fokozatban csak egy darab 5 volton járatott 12-es venti hűti a tápot, a proci, vga és minden egyéb passzív. A második fokozatban indulnak a ventik/írók/ SCSI eszközök.)

    [Szerkesztve]

    egyéb állatfajták

Aktív témák