Aktív témák

  • pufi

    tag

    A konfig:

    MSI K7N2G-ILSR, XP 2400+, 3*256MB/333Mhz DDR (dual ddr enabled) 40 Gb Maxtor, LG DVD író (ez a késöbiekben fontos lesz), Kworld tv tuner, a VGA meg a hang ugyebár integrált. Semmi tuning, minden By SPD, minden alap. A bios friss.

    Probléma 1.:

    Miután bekerült az LG dvd író a gépbe, az XP boot-olása a 3. ,,csik,, lefutása után nemes egyszerüséggel 20-30-35mp-re megáll. Érdekesség, hogy miután az XP-t újratelepítettem, de még nem került fel az nVidia driver pack, addig a töltés tökéletes sebességgel megy, miután felteszem az nVidia driver-ek bármelyikét, azonnal jön a lassulás. Firmware frissítés sem hozott változást.

    Probléma 2.:
    Tv nézés közben, ha hangeröt változtatok a Kworld kártya saját programjával, akár távirányítva, akár egérrel, egyszerüen a látott kép elkezd akadozni. A hatás ugyenez, amennyiben netezés közben görgetem az egérrel az oldalt. A kártya sajnos más programmal nem, illetve csak némelyik funkciója müködik. Ez a probléma csak 1-2 hete van, azelött nem volt.

    Probléma 3.:
    Néha, meglehetösen rapszódikusan egyszerüen felmászik a cpu terheltség 100%-ra, miközben igazából nem fut semmilyen alkalmazás. Ezt a problémát a Panda Titanium okozza, csak azt nem értem, hogy miért. Ha esetleg valaki használ Pandát talán tud némi magyarázatot rá.

    Elég sok mindent kipróbáltam már, a bios-ok frissítéséig, a létezö összes driver fel és le ,,telepítéséig,, a programok cserélgetéséig, a bios ide-oda állítgatásáig. A problémák néha eltünnek, néha elöjönnek. Mindenféle játék gond nélkül fut, Prime95, memtest, gold memory test, 3Dmark-ok hibátlanul megfelelö eredményekkel lefutnak, a sebességek megfelelöek.

    please help me!

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • vfo7

    senior tag

    válasz pufi #1 üzenetére

    Próbáld ki külső videokártyával, ill. próbáld meg egy kölcsön dvd-íróval.
    Úgy tudom, az XP-hez létezik valamilyen patch, ami az nvidia hibáit korrigálja.
    Ha jól látom, 3 db. 256-os memóriád van és duálban használod őket. Próbáld meg single-be állítani a bios-ban, mert lehet, hogy a deszka nem bírja az aszimmetriát.

    Aki csak a lábával siet, hibázik.

  • pufi

    tag

    Rájöttem 1-2 dologra. Amennyiben az oldalakat (IE, outlook) az egér görgetöjével föl-le mozgatom, mint az állat, akkor a cpu terheltség felmásik 100%-ra, de ha ugyanezt teszem az oldalsó csúszka föl-le mozgatásával, akkor nem. Az automatikusan induó alkalmazásokból kigyomláltam egy pár progit, most a tv kártya hangeröváltoztatási képakadása megszünt, de a cpu terheltség miatti képakadás oldalgörgetés esetén még mindig fennáll. A dual channel-t nem tudom bios-ból ki- illetve bekapcsolni. Amit elfelejtettem, hogy a hömérsékletekkel minden rendben, abszolút alacsonyak (alaplap: 27, cpu:37).

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • CuKoR

    senior tag

    3 ddr ram nem mehet duálban
    Azt irja ki de nem megy ugy, nálam is ugyan azt irja ki ha 3 ram van bennt.. probáld meg a középsőt kivenni
    A masik Feladatkezelöben vedd le a panda pioritását ez hátha segit rajta!

    Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

  • pufi

    tag

    válasz CuKoR #4 üzenetére

    Végülis mind1, hogy dualban megy e vagy sem, a sebességek közt gyakorlatilag nincs semmi különbség. A Panda prioritás változtatása jó ötlet köszönöm szépen, de a cpu terhelését csak kivételes alkalmakkor (mikor kedve van hozzá) követi el. Rájöttem még valamire ez a tetü kworld szoftver kizárólag az IE-vel akad. Ha indítom a phtoshop-ot, a corelt, bármit a cpu terheltség ugyan megugrik egy kicsit, de a kép nem akad. Ha indítom az IE-t a cpu terheltség megugrik és a kép megakad; görgethetem én az oldalakat bármilyen programban, teljesen természetesen nem változik a cpu terheltség, CSAK AZ IE esetén, viszont akkor ugyebár nézhetetlen a TV.

    :) Mióta elindítottam ezt a témát és foglalkozom a problémákkal komolyan azonvagyok, hogy kiba....om a tuner-t az ablakon.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • zso73

    veterán

    Hali!
    Első tipp:Új drájver a tunerhez!
    Második:)
    Nagyon tetszik így hagyom Második : Pró...-ból lett :P

    [Szerkesztve]

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Aktív témák