Új hozzászólás Aktív témák

  • Tenken

    őstag

    válasz Sipi #237 üzenetére

    Úgy állandóan be lesz kapcsolva. Szerintem nem olyan nagy ügy az az egy mozdulat amivel ki-be kapcsolja az ember ezt a szerkezetet is. Xbox-os tápnál volt itt kicsit feljebb vita, hogy elvileg adapterből is ki lehet nyerni a szükséges áramot bekapcsoláshoz, így az elvi működést olyanná téve amit te is gondolsz, de szerintem a gyakorlatban ez csak problémákat szül. Minek az áramát csapolod meg, mennyire bírja a plusz terhelést az EC áramköre, és az adapternek sem erre tervezték azt a részét stb stb stb... Lehet próbálkozni, de ennyit szerintem nem ér az egész.

    Háznál arra figyelj, hogy legyen szellőzésed. Egy mai középkategóriás vga-nál (pl gf 660 vagy 660Ti -amit én is tudok) már nem elég, ha csak meg van furkálva a ház és a vga saját szellőzésére bízod a dolgot. Kell aktív venti is ami segít a belső levegő cserélődésében, mert különben terhelés alatt elszabadul a pokol. Én is megjártam vele az elején, pedig a sima 660 még egy kimondottan hűvös vga volt. Ideális esetben valamelyik oldala nyitott vagy nyitható, vagy ventikkel aktív légmozgást kell létrehozni mindenképp.

    Másrészt meg arra is figyelj, hogy a procid is jobban megtekeri ám, mint azok a gagyi dvga-k amik mellett malmozni szoktak többnyire. Hűtőpad, vagy alsó lemez le terhelés alatt. Nálam jelenleg úgy van, hogy egy kis htpc házban van a vga (dcII-es 660Ti - épp elfér...), külső xbox tápra kötve és a kuckó teteje le van szedve. A felső részt tartó csavarokra szereztem "rezgéscsillapító"-s anyákat -aminek ilyen gumis burkolata van- amik bakot képezve tartják a gépet rajta. Méretben pont passzol a 2560p meg a htpc ház. A gép alja is le van szedve és a házba még egy kis 4 cm-es (nagyobb már nem férne el) szerver venti van amit fordulatszám szabályzóval ráengedek a cpu-ra, ha szükséges. Ezt ingame AB-vel meg hwinfo64-el követem nyomon. :)
    Ezen kívül még nyáron használtam egy szoba ventit a cuccra irányítva, mert a 30-35 fokos szobában simán lett 75-80 a vga meg 90 fölötti a cpu is.
    Ezekkel a felállásokkal azonban a vga full terhelés mellett sem megy 60, illetve a cpu 80 fok fölé. Szerintem a hűtés ebben a műfajban legalább annyira fontos probléma, mint a tápkérdés (ha nem fontosabb).

    Kicsit soknak tűnhet így leírva pedig abszolút nem ördöngösség használni. Gép bekapcs után felpattintom a vga-t is (karos kapcsolót építettem be a házába), várok amíg lemegy a bios screen, akkor mehet be az EC is és kész. Hőfokokat nézni meg vannak fix programok telepítve.

    Ami még talán fontos, hogy a windows-os energiaprofilt teljesítmény centrikusra állítsd. Ezt pont múltkor szívtam meg. Vittem a notit valahova majd átállítottam a profilt, hogy az aksi tovább tartson. Otthon aztán az asztalra téve nem állítottam vissza. Majdnem megevett a fene, hogy mi a túróért akad meg laggol minden játék közben. Aztán később megint leszedtem és vittem valahova láttam mikor állítani akartam, hogy már azon volt... Guta megütött előtte, már azt hittem gariztatnom kell a kártyát. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Új hozzászólás Aktív témák