Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz csendes #20311 üzenetére

    Már az EGA monitorok (ha mond ez még valakinek valamit) óta bámulom a képernyőt napi sok órában. Bevallom 38-39 éves koromig az égegyadta világon semmi gondja nem volt a szememnek, pedig akkorra már több mint 20 év monitor nézés volt mögöttem, többségében nem épp szembarát monitorokon. Hallgattam is folyamatosan, hogy tönkreteszem a szemem... aztán így a 40-es éveimre kezdett el romlani, de ez inkább életkori sajátosság szerintem, mint a képernyők miatt, mert ha amiatt lenne akkor már sokkal korábban elkezdődött volna a romlás.

    Az viszont tény, hogy most már (így gyengébb szemmel) nagy a különbség egy tablet/telefon/monitor és az e-ink nézés között, az utóbbi javára. Szóval én úgy mondanám, hogy akinek gyengébb vagy érzékenyebb a szeme az szerintem érezni fog különbséget, mutassanak bármit is a tanulmányok. Akinek meg eleve jó a szeme az remekül tud olvasni mind a kettőn. Szerintem a mostani modern a képernyők nem igazán gyilkolják a szemet.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák