Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @Pal

    tag

    válasz Oldman2 #18288 üzenetére

    Dehogynem fontos. Pont ezt írtam. Nekem nagyon is fontos, és ahogy eddigi bejegyzéseidből levettem, számodra se utolsó szempont.

    Arra próbáltam rámutatni, hogy egy bizonyos mérettartomány alatt hiába is ajánlanánk bármilyen jó minőségű eszközt, nem lenne komfortos vagy használhatatlan lenne.
    Nekem a 6 colos kijelzők kicsik. A saját eszközöm vásárlásánál az első helyen állt a méret kérdése a szempontjaim között. (Pl. egyes pdf anyagokat csak nagyítóval, vagy úgyse tudtam volna olvasni kicsi gépen.) Másik fontos szempont, hogy igyekeztem azt az olvasási élményt megtartani amit évtizedek alatt megszoktam. A régi könyvek néhány fontos paraméter alapján készültek; a sorok hossza, a sortávolság, a betűtípus, betűméret, betűk távolsága, s ez mind nagyon lényeges volt. Van olyan könyvem aminek többször is nekifutottam és azért tettem félre, mert nem felelt meg ezeknek a kritériumoknak. Kényelmetlen volt olvasni. Megvettem a olvasómat és két nap alatt kiolvastam ugyanezt a könyvet, mert át lehetett alakítani a kényelmi igényeim szerint.
    Például nem akarok szemüveget használni, mert hosszú távon többet ront mint, ami előnyt nyújt. Most olyan sortávolságot, margót, betűt használok minden anyagnál a mit korábban megszoktam. Ezt nem tudnám megcsinálni kisebb készülékkel.
    Remélem elég békésen :) és részletesen sikerült kifejtenem a nézőpontomat, és talán hasznos lehet az ismerősödnek is.

Új hozzászólás Aktív témák