Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angelius

    aktív tag

    válasz tpeter77 #25 üzenetére

    Ezt olvasd át itt leírják hogy kell megcsinálni.

    Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

  • coyote66

    aktív tag

    válasz tpeter77 #29 üzenetére

    Először root, a Kingo Root-al, driver-t nekem nem kellett telepítenem felismerte a számítógép a tabletet. Utána jött a memória bővítés: http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=52&t=716 Papi 54 leírása alapján. Na meg a Supersu. Kicsivel több lett a memóriám ezáltal.

    Én vagyok

  • coyote66

    aktív tag

    válasz tpeter77 #33 üzenetére

    Szerintem jól csináltad. Kicsit csalóka, mert sok programot átpakoltam az sd re, így nem sokkal mutatott több memóriát. Aztán mindent visszapakoltam a tabletre és így most 300-350 MB körüli értéket ír ki.

    Én vagyok

  • szajmon

    csendes tag

    válasz tpeter77 #117 üzenetére

    Hali!

    Korábbi kérdésre - bár szerintem már túlléptél rajta - a válasz: igen, a Link2 SD-s megoldásnál csak a root kell. nem kell megcserélni a két SD-t, nem kell módosítani a boot.img-t.

    A partíciók, fájlrendszerek, biztos rendben vannak. Nem tudtam, hogy a Link2SD maga is meg tudja formázni. Ahogy látom, más sorrendben csinálta a partícionálást, de ez elvileg mindegy. Ő csinálta, ő kezeli.
    Ellenőrizni legegyszerűbben az adb shell mount paranccsal tudod. Ha nem akarod gépre dugni, és még nincs fent terminál emulátor progi, azzal is meg lehet nézni. Sima mount paranccsal. A legnépszerűbb ilyen a Terminal Emulator for Android app.

    A "Telepitési hely: automatikus, belső, külső" kérdésre a válasz:
    A Link2SD tudja a hagyományos app2sd műveletet is. Ekkor van értelme ennek a beállításnak. Ilyenkor simán átmozgatásra kerülnek az appok (pontosabban: az a részük, ami mozgatható), és nincs visszalinkelés. Ezt tudja a legtöbb "app2sd" progi, illetve ez történik, amikor a beállítások/alkalmazások menüből megnyitva az app adatait, az "Áthelyezés SD kártyára" lehetőséget választod. Én ezt auto-n szoktam hagyni, és úgy telepíteni az appokat, majd utána döntöm el, hogy melyik hova kerüljön. De egyébként úgy van, ahogy írtad. Ha fixen a külsőt adod meg, akkor arra a FAT32-est partícióra telepít. De csak, amit tud. Ugyanaz, mintha kézzel az alkalmazás kezelőben helyezted volna át az SD-re. Az app egy része, és az adatai a rendszerterületre kerülnek. (Szerintem külső alatt mindig a külső SD-n lévő FAT32-es partíció értendő. Azt a bizonyos ext4-es Linux partíciót csak a Link2SD használja, vagyis az Adnroid nem ismeri úgy, mint "A" külső SD-t.)

    A legutolsó kérdésed legfontosabb része, hogy miért nem csökkent a rendszerterületen a foglaltság.
    Biztos, hogy minden adatot átpakoltál a Link2SD-vel? Itt egy kép a play áruházból: Link2SD, remélem, megjelenik! Az ingyenes verzió néz így ki. Nem tudod bepipálni a "Link internal data" opciót. Pedig a nagy appok, főleg játékok, sok adatot is hoznak létre. Ha ezt nem tudod átmozgatni - LINKELNI - az SD-re, akkor veszett fejsze nyele. Ezért írtam, hogy a fizetős változat kell. (Link2Sd Plus)

    Ismét leírom azt is, hogy nem minden appot érdemes átlinkelni. Vannak olyanok, melyek használhatatlanná válnak, ha minden összetevőjük átkerül a mikoroSD kártyára. Akármilyen gyors ugyanis a mikroSD, a belső flash memória sokkal gyorsabb. A játékoknál nem tapasztaltam problémát. Példaként a Google Earth appot tudom említeni. Az veszett lassú lett. Mivel durván cache-el. Na, én ezt mozgattam át hagyományos app2sd módszerrel az emulált (0,98GB-os) belső SD-re. De ebben egyezik is a véleményük. Én is rendszerkomponensek és hasonló appok részére tartom fenn a belső SD-t.

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • tpeter77

    addikt

    válasz tpeter77 #123 üzenetére

    del = fel

    mount eredménye tableten de nem látom az sd kártya partíciók méreteit...

    mit rontottam el? vagy másik parancs kéne?

  • gyutyo

    csendes tag

    válasz tpeter77 #126 üzenetére

    Ezért csináltam meg először a 86hsz alapján a külső belső SD cserét is és akkor a ~7,5GB lett a belső és az 1GB a külső + A link2SD-nek a másik 7,5GB. Végül is úgy jó volt.
    Csak most egy lefagyás után (vagyis ezt mondták) eltűnt minden telepített program.
    Gondoltam akkor újra kezdem rendesen, mert azt mondtátok nem kell a csere, mert anélkül is át lehet rakni a progikat vagy nem? Én is kíváncsi vagyok van-e erre megoldás.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz tpeter77 #126 üzenetére

    Eloroztam a geyerektől a tabot, és összeszedtem róla pár adatot. Csináltam jópár screenshotot is, remélem, felfér! Először is röviden: szerintem mindketten jól csináltatok. Ez a 350MB-os külső(nek látszó) terület nekem is feltűnt. A magyarázat egyszerű, ha igaz :).

    Úgy vélem, ez a második partíció kissé megzavarja az androidos infó appokat. Azaz, minden rendben, csak rosszul írják ki a tárhely adatot. Ami a beállítások/tárhely alatt 350MB-os külső tárhelynek látszik, az nem a mikroSD. Valami más. Lentebb kiderül, hogy több minden is lehet. A lényeg, hogy nem kell vele foglalkozni.

    Csináltam egy screenshot-ot én is arról, hogy 350MB-osnak látszik a külső tároló a beállítások/tárhely alatt, de ugyanúgy néz ki, mint gyutyo képein. Sokkal érdekesebb, ami felül van. Ez is látszik gyutyo képein is, de annyira még nem feltűnő. Legfelül, a "Belső tárhely" szekcióban jóval több a felhasználható és az alkalmazások által elfoglalt terület összege, mint az érzékelt teljes méret. Ez is azt mutatja, hogy jelen esetben itt a beállítások/tárhely alatt nem kapunk valós információt a tárhely méretről. De ez csak abból ered, hogy az Androidnak az a kis programja, ami ezt megjeleníti, valami egyszerű elv alapján kérdezi le a méreteket, és összezavarja őt a Link2SD. De attól még minden megfelelően működik. Nálam pl. a 788MB-ra ráfért kb. 2,1GB-nyi cucc :). Persze nem. Csak az alkalmazások által elfoglalt területek számításánál a program leköveti a linkeket is, amik arra a Linux partícióra mutatnak, és az ott elfoglalt helyet is hozzászámolja. Íme:

    Következő kép: a Total Commander.ban már egy fokkal tisztább a helyzet. A legfelső (988MB-os) az emulált belső SD, a második az a bizonyos Linux-os ext4 partíció, és a legalsó a FAT32 partíció. Itt már látszanak a mountpontok is.

    Apropó mountpontok! rokafiu77 kérdésére a válasz. A mount parncs csak listázza a mountpontokat. A méretek lekérdezésére a df használható. Nálam így néz ki a kettő:
    (adb shell-ből csináltam, de az mindegy, hogy így, vagy terminál progival nézem)
    (kiemeltem a lényeget - szerk: a kód formátumnál nem enged a fórum további formázást.)

    E:\Android>adb shell
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *
    root@fiber-inets:/ # mount
    mount
    rootfs / rootfs ro,seclabel,relatime 0 0
    tmpfs /dev tmpfs rw,seclabel,nosuid,relatime,mode=755 0 0
    devpts /dev/pts devpts rw,seclabel,relatime,mode=600 0 0
    proc /proc proc rw,relatime 0 0
    sysfs /sys sysfs rw,seclabel,relatime 0 0
    selinuxfs /sys/fs/selinux selinuxfs rw,relatime 0 0
    none /sys/fs/cgroup tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=750,gid=1000 0 0
    tmpfs /mnt/secure tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=700 0 0
    tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
    tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
    none /dev/cpuctl cgroup rw,relatime,cpu 0 0
    debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
    /dev/block/by-name/system /system ext4 ro,seclabel,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered 0 0
    /dev/block/by-name/cache /cache ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1,nomblk_io_submit,data=ordered 0 0
    /dev/block/by-name/databk /databk ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1,nomblk_io_submit,data=ordered 0 0
    /dev/block/by-name/data /data ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1,nomblk_io_submit,data=ordered,noauto_da_alloc 0 0
    /dev/block/vold/179:2 /data/sdext2 ext4 rw,seclabel,relatime,user_xattr,barrier=1,data=ordered 0 0
    /dev/block/dm-0 /mnt/asec/com.buak.link2sdplus-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
    tmpfs /mnt/extsd tmpfs rw,seclabel,nosuid,nodev,relatime,uid=1000,gid=1015 0 0
    /dev/block/vold/179:1 /mnt/extsd/179_1 vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=continue 0 0
    /dev/block/vold/93:80 /mnt/sdcard vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=continue 0 0
    /dev/block/vold/93:80 /mnt/secure/asec vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=continue 0 0
    /dev/block/dm-1 /mnt/asec/com.google.earth-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
    /dev/block/dm-2 /mnt/asec/me.pou.app-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
    /dev/block/dm-3 /mnt/asec/com.screenz.risingstar_hu-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
    /dev/block/dm-4 /mnt/asec/com.google.android.play.games-1 ext4 ro,dirsync,seclabel,nosuid,nodev,noatime,user_xattr,barrier=1 0 0
    root@fiber-inets:/ # df
    df
    Filesystem Size Used Free Blksize
    /dev 350.3M 128.0K 350.2M 4096
    /sys/fs/cgroup 350.3M 12.0K 350.3M 4096
    /mnt/secure 350.3M 0.0K 350.3M 4096
    /mnt/asec 350.3M 0.0K 350.3M 4096
    /mnt/obb 350.3M 0.0K 350.3M 4096
    /system 739.1M 570.1M 169.0M 4096
    /cache 504.4M 8.9M 495.5M 4096
    /databk 125.1M 4.1M 121.0M 4096
    /data 788.4M 585.3M 203.1M 4096
    /data/sdext2 3.8G 1.4G 2.3G 1024
    /mnt/asec/com.buak.link2sdplus-1 2.0M 52.0K 1.9M 4096
    /mnt/extsd 350.3M 0.0K 350.3M 4096
    /mnt/extsd/179_1 10.5G 16.0K 10.5G 8192
    /mnt/sdcard 988.0M 506.9M 481.1M 4096
    /mnt/secure/asec 988.0M 506.9M 481.1M 4096
    /mnt/asec/com.google.earth-1 18.0M 16.1M 1.9M 4096
    /mnt/asec/me.pou.app-1 22.0M 20.5M 1.6M 4096
    /mnt/asec/com.screenz.risingstar_hu-1 8.1M 6.8M 1.3M 4096
    /mnt/asec/com.google.android.play.games-1 6.0M 4.7M 1.4M 4096
    root@fiber-inets:/ #

    Itt látható egy /mnt/extsd nevű eszköz 350MB-os mérettel. Ez lehet az, amit az információs progik mutatnak. Azt, hogy miért van itt, miért ekkora, nem tudom. Biztos, hogy a Link2SD csinálta, illetve annak működéséhez kell.

    Szóval értelmes infót a df paranccsal, a Total Commanderből (ha tudjuk mit kell nézni), illetve a Link2SD menüjéből, a "Tárhely infó" alatt kaphatunk:

    Már csak azt kellene tisztába tenni, milyen művelet elvégzésekor, hova kerülnek az adatok! A legegyszerűbben ezt is screenshot-okkal tudom megmutatni. A Link2SD alkalmazáslistájában lehet látni, mi hol van. Ami alatt nincs semmi, az a rendszerterületen van. Nálam van még: "Linkelt -> SD kártya" - az ilyenek vannak az ext4-es partícióra mozgatva, és visszalinkelve a rendszerterületen lévő helyükre. Aztán van "SD kártyán". Ezek a hagyományos app2sd, vagy "Áthelyezés SD kártyára" módszerrel kerültek a belső, emulált SD-re. Nem próbálkoztam azzal, hogy a külső FAT32-es partícióra tegyem át hagyományos módszerrel, mert azért fizettem ki a progit, hogy amit a külső SD-re akarok tenni, az legyen azon az ext4-es partíción. Szóval, nem kísérleteztem azzal, hogy a hagyományos módszerrel a valóban külső SD-re tegyek appot.
    Az előző képen mindkét esetre van példa. Most nézzük meg közelebbről! Az appra koppintva részletes infók jelennek meg. Itt látható feketén-fehéren, hogy az app melyik része hol helyezkedik el. Külön tájékoztat arról is, hogy -> jel jelzi a linkelt fájlokat!

    Nagyon fontos!

    Ugyanitt lehet mozgatni, vagy linkelni az appot. A "Mozgatás SD kártyára" a hagyományos módszerrel történő mozgatás jelenti. A Linux partícióra való átvitelhez és a "Link létrehozása" gombot kell megnyomni.

    Tehát mégegyszer: én csak a Link létrehozását és a belső SD-re való hagyományos mozgatást használtam. Nincs értelme a külső mikroSD kártya FAT partíciójára mozgatni appokat, ha van külön erre a célra fenntartott terület. Oda mennek majd a képek, zenék, filmek. Már amennyi elfér :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz tpeter77 #130 üzenetére

    Látom, az a fő gond, hogy a /system alatt csak 50MB szabad hely van. Míg pl. nálam 169MB, ami szintén nem sok. Viszont a többi méret alapján te még nem sok appot tettél fel. Az ext4-re csak 100,6 MB-ot húztál át, és az emulált belsőn is csak 242,4MB van. Ezért jóval több üresnek kéne a /system alatt lenni. Ennyi adat alapján csak tippelni tudok, hogy valamit még valahogy át lehetne vinni az SD-re. Van egy kicsi de nagyszerű app, amivel hamar meg lehet találni, mi kajálja a helyet:
    DiskUsage Nálam ez is alap :)

    Azoknak az appoknak, amit át akarsz LINKELNI, minden részét vidd át, amit csak enged a Link2SD!

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz tpeter77 #140 üzenetére

    Örülök, hogy bevált. :C Valahogy átsiklottam a 135. hsz-ed felett. Csinálok majd egy listát. De addig is némi támpont. Abban a tudatban pakoltam át az appokat, hogy ez az SD kártya nem lesz ki-be rakosgatva. Tehát az nem szempont, hogy mi van, ha leválasztom a kártyát. Ami szempont, az az SD kártya sebessége. Korábban írtam, hogy akármilyen gyors is (Class 10 pl.) az SD, még mindig sokkal lassabb a belső flash memóriánál. A másik szempont az appok mérete. Talán még az is számít, hogy várhatóan milyen gyakran fogom használni az adott appot. Ezek alapján az alábbiakat simán át lehet vinni:
    - Skype: működik rendesen az SD-ről is
    - Chrome: rengeteg adatot tud pakolni a /data alá. Én nem használom, ezért töröltem. De mindig visszajött, és végül nem jöttem rá, miért. Eltávolítottam a frissítéseket, és letiltottam. Így nyugton van :)
    - Facebook: szintén rengeteg felhasználói adatot tud felhalmozni. Én ezt sem használom, töröltem. Mellesleg a FB kliensről köztudott, hogy gyakran látványosan le tudja lassítani a tabot/telefont.
    - Google térkép: közepesen nagy méretű app, de a cache-be ez is szívesen halmoz. Plusz, ritkán használom. (A cache is a rendszerterületen van alapban.)
    - Google naptár: ritkán használom.
    Ezek jutottak eszembe fejből.
    Van mégy egy másik lista is, ami számít. Azon appok listája, amiket élből töröltem, mert sosem használom. Szóval további átmozgatással és törléssel még több hely szabadítható fel. Főleg a törléssel kell vigyázni, és kétszer is meggondolni, mert amit a rendszer területről törölsz, az hardreset után sem jön vissza.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

Új hozzászólás Aktív témák