Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • susztera

    csendes tag

    Sziasztok ! van az otthoni hálozatomra feltéve egy NAS-320-as , a router, switch gigabites, a netem a legnagyobb UPC csomag 240 Mbit-es, bárhonnan bármit töltök nagyon gyors, egyetlen szál is 7-8Mbit-es tud, na már ahol nem maximalizálják a letöltési sebességet. Viszont ha a barátom Totel commander segítségel FTP-n keresztül tesz fel valamit a NAS-ra,. akkor legjobb esetben is 300K-val jön csak a cucc, de leginkébb csakl 100-200-al. mi ennek az oka, lehet valamit állítani, hpgy ennél nagyobb sebességgel tudjon feltölteni hozzám, neki diginet van, de azt mondja 1200k-val máshová simán FTP-zik.
    Köszönöm előre is a segítséget.

  • susztera

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek !

    egy dns-320-as NAS-om van, eddig az 1.00 firmware volt rajta, azaz a gyári. A napokban volt egy probléma, ami miatt a reset gombbal helyre állítottam a gyári beállításokat, majd egy kósza ötlet kapcsán (hátha a régi firmware miatt törtért a probléma) felmenten a gyári oldalra és leszedtem a végleges 2.03-as firmware-t majd a webes admin felületen frissítettem. (nem kellett volna)
    Azóta feljön az admin és jelszó belépési ablak, de utána nagy kék és szürlke felület üresen, felül három téglalap alakú gombbal, amin semmi szöveg és bármelyikre klikkelek nem történik semmi.Szerencsére ettől még ftp-n be tudtam lépni a a NSS és láttam a tartalmát. Persze zavart, hogy innen semmilyen beállítást nem tudok elvégezni, ezlrt hívtam a Dlink supportot telefonon, elmondtam mi újság, nem értették mi történhetett, de azt mondták, formatáljam a vinyót a NAS-ban, és telepítsem újra a készüléket.
    Na ezt sem értettem, mert ismereteim szerint a firmware nem a vinyóra települ, de amatőrkánt hallgattam a profikra és megcsináltam. hát ez sem volt jó ötlet, mivel a fornmatálással minden beállítás is törlődöt, mármint a user fiókok, sajnos továbbra sem változptt semmi, az admin felületen belépés után csak ez a kék-szürke semmi, de most már au FTP-n sem tudok belépni, hiszen előbb az admin felületen kellene a felhasználói fiókokat csoportokat beállítani. Az ügyfélszolgálat mondta, hogy a 2.00 firmware-t kellene csak felrakni (m9ondjuk ezt meg kírhatnák az oldalukra, ráadásul nem is találtam ott mst, csak a 2.03-at, Azóta a neten felleltem a 2.00 firmware-t, viszont ezt megint csak azon a felületen tudnám frissteni, ami most nem látszik.
    Kérdésem mi a módja annak, hogy a 2.00 firmware-t úgy tegyem fel, hogy közben ne legyen szükséges a webes admin felületre történő belépésrre, vagy hogyan lehetne leszedni a mostani 2.03-at vagy visszaállítani az eredeti 1.00-ra.
    köszönöm előre is a segítséget, mert így most van egy elvben működő NAS, csak épp nem tudom használni semmire a beállítási felület nélkül.
    majd elfelejtettem, kipróbáltam explorer, firefox és chrome alatt is, de a végeredmény ugyanaz

  • susztera

    csendes tag

    válasz aldebaran #3749 üzenetére

    3 böngészön is próbáltam, és egyiken sem ment. Most viszont beállítottam a rendszerbe egy dlink dns 320L NAst is, az viszont tökéletesen megy, a webes admin felület is jó. Szóval egyértelműen a másik NAS firmware a ludas, és azt kellene törölni, felülirni, vagy visszaállítani azeredeti verziót...

Új hozzászólás Aktív témák