Új hozzászólás Aktív témák

  • zezoka

    őstag

    Akit érdekel nVidia GTX 660Ti és Benq MW712 kapcsolata:

    A DLP link 3D, mint ahogy a Radeon HD4870es kártyámmal csont egyszerűen ment, úgy ezzel a fenti kombóval is egyből megy, pont ugyanúgy, kapásból.

    DE!!! :)

    Kipróbáltuk a vezetékes (ami tesómnál szívárványos volt, és vibráló), és a vezeték nélküli (ami közben megjött tesómnak - és nála is immáron jól működik Benq MW512-vel 560Ti karival) nVidia Vision 3d-t.

    Szóval:
    Ha minden kijelző le van tiltva, kivéve a projektor, és egy kamu info fájllal Acer 5630nak van felismertetve (nincs egy tű a kábelben) a P&P helyett, és ebből adódóan az az elsődleges, akkor minden tökéletes. Vezetékes és vezeték nélküli szemüveg pontosan ugyanolyan minőségű (fényerő, 3d képesség, kényelem), tökéletes 3D élményt ad, a DLP linkkel összhasonlíthatatlanul szebben (világosabb, 3D-sebb, kifelé is jobban jön, stb).

    Viszont:
    Nekem úgy van a rendszer, hogy a DVI-D portra a monitorom van kötve, ez az elsődleges. A HDMI portra az Onkyo TX-SR308 a (többek között) HDMI bemenetes hifim van kötve (ennek a kapcsolt HDMI kimenetére van kötve egy full hd tv). A DVI-I kábelre megy egy VGA átalakítóval az MW712 projektor.

    Eddig egyszerű volt, volt egy monitorom, meg egy tv-s hifim, erre ki volt terjesztve a monitorkép. Ha ide kapcsoltam a hifit, akkor a tvn megjelent (a hifin keresztül) a kiterjesztett kép, és szólt a hifin a hang (miután a hangkártyán kiválasztottam, h a HDMI-n szóljon). Elindítottam a filmet, Vlc digital hangra volt állítva, a hifi vette a hangot, váltott DD vagy DTS-re, áthúztam a képet jobbra tvn megjelent a kép, azt ennyi.

    Ezt most is megcsináltam, jobbra húzva a tv-re kerül a kép (persze ha van kép - de ez alább leírom), balra húzva projektorra.

    Most viszont egyenlőre ez az állapot van:
    -Tv-n nincs kép (csak ha 1920x1080 30Hz-en van - a korábbi 60Hz helyett) - 1.3 a kábel, ma kicserélem 1.4-re
    -Hifin nincs hang, hiába váltok át rá szoftveresen (bár ennek még nem volt utánnajárva) a számítógépen
    -Projektort csak erőltetett észlelésben veszi észre, de azóta is látja, gyári kábellel MW712nek, a hosszú egy minuszos tüskés kábelle P@P-nek (de ez a kamu info fájllal fel van ismertetve).
    -nVidia 3D csak akkor van, ha letiltom a monitort, és a hifi-tv-t, és a proji marad, ebből adódóan az elsődleges (pedig a hifi mindenképp kell a hang miatt - ekkor a tv persze nincs bekapcsolva).

    Úgyhogy még kűzdök, de sok időt még nem fordítottam rá, tegnap este játszottam csak vele, csak h "csupaszon" (csak projektor üzemben) kipróbáljam az nVidia 3D-t....

Új hozzászólás Aktív témák