Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    Üdv, rajztáblások!

    Végigolvastam a topikot (bár nem tudom, miért... de ha már rátettem a Palmra... Talán azért, hogy ne sokat ismételjek...). Az elmúlt pár évben 3 rajztábla járt a kezem alatt, mindhárom A6 méretű, a szubjektív értékelés a következő:
    -- Aiptek 5000 - az egérhez soha hozzá se nyúltam, ez volt az első rajztáblám. A driverekkel eleinte szívtam, mint a torkosborz. Idővel kitanultam a rigolyáit, de akkor is fapados. Pl. ha boot után kötöm USB-re, több, mint 50%-ban nem működik PSP-ben a nyomásérzékelés. Ha PSP indítása után csatlakoztatom, 100%, hogy nem fog működni (CS1, CS2 egyaránt, Win2K, WinXP). Időnként siralmasan kifagy a drivere, időnként valai USB Power State probléma miatt bealszik a tábla, utána csak a kihúz-bedug segít, addig halott. A shortcut felületek a táblán szerintem nemcsak használhatatlanok, de zavaróak is.
    A toll ergonómiája 10-ből 6. Csúszik. A felső része elrepedt -> cellux (tulképp nem is, hanem az a szilikon saválló ragastószalag, amivel a negatívokat rakjuk fel előhíváskor).
    A hegye nem cserélhető. 3 hónap használat után ferdére kopott (a gombokról lemondva még előny is lehet, mert H2 grafit feelingtől a B4-ig forgatással váltok :U ) Ami praktikus, az a fekvő ceruzatároló.
    -- Genius WizzardPen 5x4 - Mivel az aiptek saját, a cégnél is kellett valami - ez volt kapható Szabadkán. Röviden összefoglalva SIRALMAS. Bővebben: 1 hónap használat után ment a polcra a könyvek mögé. A hegye gyorsan kopik, nem cserélhető. A ceruza álló tartóban, jó magas súlyponttal erősen depressziós: időnként levetette magát az asztalról is - spontán kiugrott a helyéről. Az érintőgombok (szerintem) büntetésből vannak, hiába tiltottam le, időnként visszakapcsoltak (ahogy az IBM-nél mondták: it's not a bug, it is a feature!). A legsúlyosabb: a pontatlansága. Retusáláskor kijelölöm a forrást (A pont), kattintanék, hogy hova másolja a stamp (B pont), ahogy hozzáérek a táblához B pontban egy C pontból, ami sokszor messzebb van, mint az AB távolság, húz egy vonalat B-ig, majd működik tovább, mintha mi sem történt volna. Historyban a csík néha külön event, néha egy a folytatással. Néha vonalhúzás közben is behúzott egy-egy oldalágat.
    Hagyjuk... Szerintem több Byte-ot az a vacak nem érdemel.
    -- WacomGraphire 4 - Na, ez A RAJZTÁBLA, csupa nagybetűkkel. Akik a számokra izgulnak, számoljanak! 1000 dpi (bár rajztáblánál csak az LPI a helyes kifejezés, de az egy másik hozzászólás lesz - ha valakit érdekel) az kb. 394 LPC ami 12 cm széles táblán 4725 vonal. A digitális technika mintavételezési szabályait is figyelembevéve ez 2362 pixel. A te monitorod mekkora? (Ahol Szegeden bedolgozgatok, ott Samsung T305 van, ott lehet, hogy nem lenne elég az 1000 LPI tablet. De itt, a laborban (igaz, hogy 3000x1200 a desktopom, ami grafiQsoknál IMHO nem ritka, nekem is elég lenne az 1000 LPI, hát még a 2K LPI!) Az már másik kérdés, hogy mennyi a genius 4K LPI-jéből a mért, mennyi a jövő heti lottószám.
    Ergonómiában a Wacom az előzőeket megeszi reggelire. Gumírozott toll - nem csúszik. A gombjai határozottak, ha kell a gomb, könnyen befordítható (a Genius garant kicsúszik, a Aiptek - ugyanannyira csúszik, csak vastagabb a Geniustól - még csak-csak befordítható). A legújabb driverekkel CS3-ban a radír a Wacomon nem működik - vlszleg downgrade lesz a megfejtés. A Hot-plug support iskolapélda lehetne a többi gyártónak: mindig működik. (Az igazsághoz hozzátartozik, h a Corel 11 a hegy beállítását néha elállítja, de a PenTabletProperties kapott billentyűzet-shortcutot - de nem csak ezért a shortcut!)
    A táblán lévő gyorsgombok a görgővel és a custom beállítási lehetőségeivel telitalálat: konkrét eset 300 kép egy folderben, AcdSee 3.1 (szerintem a leggyorsabb viewer) Ctrl+j, 1 vagy 3, Enter. Az egyik a bal, a másik a jobb gomb, a görgő pedig...
    Még egy fontos kérdés, ami hosszas kutakodásom után is csak a Wacommal megoldható: szerintem a legnagyobb hülyeség a táblához a dektop teljes felületét hozzárendelni. Ócsóéknál választhatsz, hogy a teljes desktop legyen deformált, vagy csak egy pici csík legyen aktív a tábla közepén. Wacomnál választhatod azt is, hogy a tábla egész felülete a bal monitor jobb alsó sarka felé egy 500x300 pixeles felület legyen. Nem tudtam elhinni, hogy a többi gyártó ennyire looser. Most úgy használom, hogy a nagyobbik monitor 100%-a, a kissebbikből pedig egy 300 pixeles csík, amit lefed a tábla (ebben a 300 pixelben van a layers, history, meg az actions, ha más kell, ott a trackball - 3000 pixelen az egér csak súrolókefe lenne, ezért Logitech MarbleMouse a fő egerem)

    Hosszú lett? Igen. De ha csak 1 embernek segítek a választásban, már megérte. (A többiektől meg bocs). Ja, a Wacom a tél végén lesz két éves. Ami szintén kimaradt, hogy 90% retus, 10% rajzolás a használati profil.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz Gondwana #365 üzenetére

    Ami szintén kimaradt: a Wacom hegye fogpiszkálóra is cserélhető - és nem mellékesen működik is vele.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz redoxi #368 üzenetére

    ... viszont a gombokra az oldalán reagál, vagy azt nem is próbáltad? (Esetleg - sakkvakság - batrigond is lehet)
    Ha nem elem-gond: kiemeled a belét, a hegyénél van egy tekercs, az elektronikán megtalálod, hova van forrasztva. Mérd le az ellenállását (ha 1kOhm körüli, csak az elektronikán át záródik. Ha meglátod a zsakadást, barkács)

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz Steven1 #412 üzenetére

    Ceruza: jobb kéz, fogó: bal kéz (esetleg fiókhoz odacsukod - először én is így oldottam meg) és húúúzod. Ha sikerül kiszedni belőle a hegyet, rájössz, milyen 1szerű az egész. Fogpiszkáló is beapplikálható, vagy alakra vágott lúdtoll (az iridium töltőtollhegy beapplikálását talán nem ajánlanám a tábla miatt...)
    (a ceruzát ha szét kell szedni, már rég rossz...)

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz LionElJonson #416 üzenetére

    Az a problémám, hogy hiába érintem hozzá, nem húz vonalat, egy picit odakell nyomni, hogy működjön, de akkor sem elég halvány.
    Azóta, gondolom, megtaláltad, hogy a tip feel variálása (pen tablet properties) merre visz tovább...

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz tibi72 #2801 üzenetére

    Concept...
    Tabletek újragondolva kicsit komolyabb digitizerrel,

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák