Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baliquez

    csendes tag

    válasz Otisz #388 üzenetére

    Nos hát, Uraim és Hölgyeim.

    Nem áltatom magam azzal hogy a Wacom vs. Genius vitában végso szót lehet mondani, de megosztanám a tapasztalataimat. Mindkettot használom, mindkettot szeretem.
    Napközben egy nagy Wacom intuos-on kaparászok, otthon pedig egy Genius 6x8-om van.

    A Genius egy terepjáró, a Wacom meg egy luxuslimuzin.
    Munkahelyen jó és szép a Wacom, de otthonra feleslegesnek tartom, el lehet költeni azt a nagy pénzkülönbséget más értelmesebb dolgokra is szerintem. A legtöbb munkához egyáltalán nem szükséges a Wacom dolésérzékenység-variabilitása sem az egyéb extrái.

    A 2007. májusi (vagy áprilisi) 3DWorld magazinban a Genius 6x8-at hozták ki nyertesnek csoporttesztben, leverte ezzel a Graphire 4-et, az Intuos 3-at és a Cintiq 21UX-et.

    A Wacom meglátásom szerint akkor lesz legközelebb nyerő ha egy olyan megfizethető árú (max 300 dollár) miniCintique-el jönnek ki ami mondjuk A5-ös méretben, 800x600-ban a desktop egy részét mutatja és egy tapipaddal lehet scrollozni rajta ide-oda - tehát nem a monitort helyettesíti hanem kiegészíti azt. Ha viszont ezt nem a Wacom csinálja meg először akkor szvsz komoly piaci részesedést fognak elveszteni.

    Tudom ajánlani a Genius 6x8-at, csekély mértékben kényelmetlenebb és kicsit kisebb tudású mint a Wacom, de lényegesen olcsóbb - ez a tulajdonsága pedig, kombinálva egyéb jó tulajdonságaival egyértelműen a versenytársai fölé helyezi.

    Persze ha rámszakadna a bank akkor vennék egy (két) Cintiq-et meg egy Boxx high-end workstationt. Csak hát ugye addig is kell valami...

  • baliquez

    csendes tag

    [OFF]
    Ha valakinek nem telik painterre/photoshopra de szeretne jót festegetni: [link]

    Nagyon csecse progi, gyönyörű munkafelülettel, és regisztrálva sem drága. Nem vagyok forgalmazó, csak gondoltam megosztom mert tetszik.
    Karácsonyra is kedves ajándék lehet akár gyerekeknek is, mondjuk egy olcsóbb tablettel. :K

    (Sőt, ha már offolok, akkor még: [link]
    Az uccsó szó a filemanagerek között.)
    [/OFF]

Új hozzászólás Aktív témák