Új hozzászólás Aktív témák

  • Show Jumping

    csendes tag

    Sziasztok!

    Totál kezdőként álltam neki az ősszel táblát keresni. Rajzos előéletem már van, PS Elements-et kb 7-8 éve gyúrom így belevágtam a keresésbe.
    Azt kell mondjam hogy totál káosz van ezen a terepen. Mindenki a Wacomot súlykolja és a többit osztja. Sokan ezt úgy hogy például ki sem próbálta a többi versenyzőt. Vannak természetesen dolgok amiben egyet értek, de van amikkel nem.
    Amit leszűrtem cirka 3 hónap alatt míg kiválasztottam az Aiptek 8000U Pro-ját:
    - valóban a Wacomok jók de nekem talán egy kicsit túlspilázott egy dolog, abból sem jó mindegyik grafikai munkák elvégzésére, rajzolásra, és az áruk ehhez képest a legbarátságtalanabb. (Valószínűleg ilyen lesz a következő csak nem akartam egy 200 ezresbe rögtön fejest ugrani. :W )
    - összehasonlítottam így hát a létező itthon és külföldön kapható táblákat egy a többség álltal jónak ítélt Wacom tábla adataival (Graphire 4). A Trust, Genius, WizardPen kiestek az elején mivel kipróbálhattam őket ilyen szaküzletekben és ismeretség lévén, nem voltak rosszak csak sajnos a PS-el nem igazán kompatibilisek.
    - Találtam is egyet....ám sajnos tapasztaltam, hogy csak külföldről tudom beszerezni itthon megszűnt a forgalmazó, és ezt a típust nem hozzák be még rendelésre sem.
    - Találtam egy német céget nálluk volt ráadásul ki is próbálták amelyiket megrendeltem, működik. Külföldi fórumokon olvastam jó tapasztalatokat.
    - Plusz itthon is mondta egy amúgy Wacomos srác hogy neki volt és még a wacomon kívül ezt ajánlja.

    Voltak kritikus pillanatok amikor azt mondtam hagyom az egészet és rajzolok festek "manuálisan" továbbra is. Remélem nem lesznek vele gondok...Aki esetleg átesett már egy Aipteken írhatna (habár nem hinném hogy mostmár elronthatná a kedvem :DD ). Valamikor Január elején érkezik meg. Biztos nem lesz zökkenőmentes míg majd flottul kitapasztalom hogy műkszik.

    [ Szerkesztve ]

    "Ami nem öl meg, az erősít!"

Új hozzászólás Aktív témák