Új hozzászólás Aktív témák

  • mini_DV

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy minidv-m, egy [Panasonic NV-DS60(EG)]

    5éves és 3 év garancia volt rá, tehát már garanciában nem tudom javítatni. Ilyen esetben, otthol szoktam magam szervizelni a gépeim, mert 4000ft-os óradíj nem túl kellemes ár és nagyon szeretek szerelgetni, így megtanultam már rengeteg gép szerkezetét. A minidv azonban teljesen új még nekem és elkelne tapasztalt emberektől a segítség, mert elég sok bajom van vele. pl minden csavar más és más. Más a menetsűrűség, tehát egy elcserélés kivasalja a menetet. Más a hossz is, tehát nem kap bele elég mélyen és ezért szedi le a kezdő menetéleket, vagy épp túl hosszú és túlér bele vmilyen alkatrészbe. pl jó hogy időben észrevettem, hogy ha teljesen behajtom a csavart, akkor belefúr a felvevőfejbe :) . A csavarok nagyon aprók, nagyon sok van belőlük és könnyen összecserélhetők, ami a fent emlitett gondokkal járhat. Elsőre nem tudom memorizálni, inkább felirogattam egy lapra melyik csavar hova való és sortiroztam.

    LCD-vel van a gond és először a piros, majd a kék is elment, már csak zöld képet látok. Eleinte magától is visszajöttek a színek, majd már csak a lcd mozgatására. Valószínüleg érintkezési hiba, ezért álltam neki szétszedni. kb 2mm átmérőjű és 1mm hosszú csavar a lcd-t tartotta és kicsavarás után behullot a lcd csuklója melletti résen a kamera belsejébe. Hiába forgattam a gépet, nem esett ki a csavar, csak csörög a belsejében. Ezért aztán főleg szét kell bontani a kamerát, mert kitudja mit zár rövidre a NYÁK-on ill. a mechikába hol akad be. Sikeresen le is szedtem az alját, de a csavar a kezelőpanel mögött van beesve, azt meg már sehogy nem tudtam leszedni. Elkezdtem kiszedni az alj levétele után előbukkant csavarokat és már mozog is a kezelőpanel kicsit.

    Hogyan lehet szétbontani teljsen egy ilyen minidv-t? Van vmi szerelési útmutató ezekhez? Mire kell nagyon vigyázni?

    A segítségeteket előre is köszönöm!

    üdv. mini_DV

  • mini_DV

    csendes tag

    Kb mennyit ér egy 5éves ilyen tipusú minidv használtan? (pontosabban mennyiért adnak egy ilyet?). A tipus mégegyszer: Panasonic NV-DS60(EG)

    Érdekelne ilyen kamera (hibás is, akár teljsen működésképtelen is!), ha van vkinek eladó!

Új hozzászólás Aktív témák