Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FF23

    senior tag

    válasz Proci85 #683 üzenetére

    Nekem Voltcraft Energy Monitor 3000 van. Amit vettem az pár hónapon belül elromlott, de szó nélkül cserélték, és a csere ~5 éve hibátlanul megy, csak elemet kellett benne cserélni (éppen tegnap).

    [ Szerkesztve ]

    Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

  • kpal

    veterán

    válasz Proci85 #683 üzenetére

    nekem 2eves Alid-s van azota megy folyamatosan , annyi van az elem lemerült igy mikor kihuzom irto ritkan nem mitat semmit amugy tárol mind infot . Végig mertem a lakást anno . :) jo ideje pc van ratolva :)

  • gOldie

    tag

    válasz Proci85 #683 üzenetére

    Most vettem e-bayrol voltcraft energy monitor 3500-at (ugyanaz mint a 4000 beturol beture a specifikacioja, sztem csak az SD kartya tamogatast jaivottak ki 32GB-ra, habar a conrad oldalan 32GB van az EL4000nek a pdf-ben csak 2GB)
    Mindenesetre egy 2009-es peldany, nem tudom mennyi hasznaltak, de tokeletesen mukodik, szepen mutatja a hatasos/latszolagos teljesitmenyt, kijonnek azak az ertekek amiket a szamitogep tapom gyartoja adott kulonbozo terheltsegi ertekeknel stb.
    Ez a TrueRMS meresnek koszonheto, ugy vettem eszre villanykorteken, mosogep/huto ilyesmin kivul nem igazan erdemes semmit olyan merovel nezni ami erre nem kepes (lidl, aldi, teszko, obi olcsobb modellek).

    Igazan hasznos, mert igy meg tudtam nezni, hogy pl mennyi figyaszt standbyban az uj ledes vilagitas, ami taviranyitoval kapcsolhato, ezert sohasincs aramtalanitva (nagyon keveset 1 W korul). Igy nem aggodom miatta.
    Viszont ket regi muszaki cikk egy Technincs erosito es egy Ecler kevero ha megy rajtuk zene ha nem benyelik a majdnem 20W-ot fejenkent, ha nincsnenek kikapcsolva.
    Bluetoothos audio receiver (az erosithoz van hogy ne kelljen RCA kabellel tekeregni a laptoppal/telefonnal) merhetetlenul keveset fogyaszt nem is gondoltam volna, ezert szinten nem kell a ki-be kapcsolassal bajlodni.
    Uj i5-4670k asztali gep 35W-ra lemegy, ha nem kinozod, csak idle-ben van a windowsban.
    Uj HP laptop SSD-vel 15W lecsukva idle, 30W ha bongeszek lightosan, 4-5eves MSI laptop 35W ala nem megy be sehogysem.
    4-5 eves Samsung 22'' LCD monitor 50W korul ha van kep, ha nincs akkor szepen lemegy 0,8W-ra, de ha kikapcsolod, hogy a kek led se villogjon, 0,7 lesz csak szoval tenyleg csak a ledet kapcsolod ki magat az eszkozt nem tudod teljesen soha (szerencsere ez igy nem sok)
    Uj bosch huto A+++ miatt fizettem erte tobbet mint egy A+ AEG-ert, es par nap meres utan kiszamolva (az EL3500 egy gombnyomasra kiirja) hozza az eves szinten 155-160kWh fogyasztast amit a gyarto igert.

    osszesegeben ugy latom, egyre jobban odafigyelnek a gyartok az energiatakarekossagra, minel ujabb egy eszkoz annal inkabb bizhatsz benne, hogy nem pazarolsz foloslegesen aramot.

    [ Szerkesztve ]

    Boldi

Új hozzászólás Aktív témák