Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaoru

    aktív tag

    Pár recept

    Almás csirke borban párolva

    3-4 személy részére:
    3 fej közepes méretű alma
    0,6-1kg csirkemell
    só, bors, grillfűszer
    bor (fehér száraz lehetőleg)
    1 nagyobb fej vöröshagyma
    [link]

    Almákat meghámozod, csíkokra vágod, hagymát felkockázod, csirkemellet is vékony csíkokra szeleteled, majd grillfűszerrel szépen megszórod, hagyod állni.
    Hagymáz kezd el pirítani, majd add hozzá a csirkemell csíkokat. Addig pirítsd, amig mind a 2 oldala a húsnak enyhén meg nem pirul, majd add hozzá az almát is. Hagyad pár percig az egészet pirulni (keverges közben), öntsd fel annyi borral, h majdnem ellepje, add hozzá a sót és borsot (ízlés szerint). Közepes lángon addig forrald, amíg szinte az összes bor el nem párolgott.
    Tálald salátával, savanyúsággal, körettel, vagy amivel szeretnéd.
    [link]

    Serpenyős grillhúsi

    X mennyiségű hús (csirke az igazi)
    Grillfűszer, só

    Ez igazából nem 1 igazi recept, csak 1 gyors és finom eljárás.
    Felkockázod, v csíkozod a húst, jól megfűszerezed, hagyod úgy állni 1 órát.
    Erős lángon jól megpirítod mind2 oldalát, majd leveszed minimumra a gázt, rá 1 fedőt a serpenyőre és kb 5-10 percenként rázz rajta egyet. Amikor látod, h az összes húslé elpárolgott és kezd odakapni, akkor van kész a husi.

    Gombaleves

    x mennyiségű gomba
    só, bors, joghurt, leveskocka

    Gombát alaposan megmosod, felszeleteled, berakod 1 lábosba, felöntöd vízzel (én 3/4-ig szoktam), s jól megpárolod a gombát. Majd ismét felöntöd vízzel, úgy, h éppen elepje, 1 leves kocka mehet bele nyugodtan + só bors ízlés szerint. Én nem habarom, hanem beledobok 1 kisdoboz joghurtot, s hogy sűrűbb legyen kiveszek 1 merőkanálnyit a levesből gombával együtt és botmixerrel szépen krémesítem majd visszaöntöm bele. Felforr és már ehető is. Aki habarva szereti, az habarja be, illetve lehet bele más zöldségeket is tenni, aki tartalmasabban szereti.
    [link]

    Fóliás gomba

    x mennyiségű gomba
    egyéb zöldségek ízlés szerint

    Megtisztítod és felszeleteled a zöldésgeket, alufóliába szépen berakod, majd fogsz a mennyiségnek megfelelő joghurtot, kicsit vizezed és ízlés szerint fűszerezed (én fokhagymakrémet, sót, borsot, kis oreganot, meg grillfűszert szoktam bele rakni -igen nálam a grillfűszer egy igne univerzális dolog :)-.
    Szépen ráöntöd, becsomagolod az egészet a fóliával, és berakod a sütőbe kb 150-160°-ra. Úgy 20 perc kell neki, de ez mennyiségfüggő, amikor már érzed az illatokat utána kb 3-5 perc és jó. Lehet enni körettel, de magában is finom.

    Csirkés tészta

    Maradék csirkehús (pl van rántod csirkecombot, vagy egyéb szárnyas húsod)
    Tészta
    Kefir v tejföl
    Fokhagymakrém/fokhagyma
    Vöröshagyma
    Oregano
    Bazsalikom
    Olivaolaj

    Ezt elvileg Stahl néni receptje alapján készítettem, csak az ővé borzasztóan olajos és száraz volt (nem hazsnált kefírt/tejfölt csak rengeteg mennyiségű olívaolajat jaaakkkk).

    1. főzd ki a tésztát (durumtésztát)

    2. Hagymákat lepirítod olivaolajban, a maradék szárnyashúst szépen kis vékony csíkokra szeled/vágod/téped (bőrke, panír nélkül), s hozzáaddod a hagymákhoz, szord meg oreganóval és bazsalikommal (én jó sokkal szoktam), pirítsd közepes lángon, amíg az egész jól át nem sült. Majd alacsony lángon apránként adagold hozzá a tésztát, kevergesd, h egyenletesen keveredjenek el a dolgok a tésztában, majd öntsd le kefirrel (kb 1 doboz elég szokott lenni), kicsit sózd meg, 1 perc újabb kevergetés, elzárod a gázt és még melegen tálald.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz katavagyok #82 üzenetére

    ha nem 3x eszed 1 nap, s durumtésztából csinálod, kevés olajjal (anyi elég, h kikened a teflonserpenyő alját) akkor egészségedre!

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Moddingfan #84 üzenetére

    durumtészta (barnás színe van és a papírmasséra hasonlít az állaga, amikor eszed, de nem olyan borzasztó).
    az 1 kicsit más.
    persze nem 7x kell enni 1 héten.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Moddingfan #86 üzenetére

    szív

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Moddingfan #89 üzenetére

    igaz nézőpont és diéta, szint kérdése. De tuti, hogy sokkal jobb mint a csirkepörkölt nokedlivel, vagy a carbonara.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Egy két hagyományos étel újított elkészítési módja:

    Lencse(főzelék)
    előző nap beáztatod, felforralod,s puhára főzöd (az elpárolgó víizet folyamatosan pótlod), a különbség az, hogy nem habarod be, hanem helyette a vízbe füstöltkockát raksz
    bele (leveskocka is jó, ha az nincs, de ha asse elég a só). Miután jól megpuhult még forralod 5 percet, majd hagyod állni 1 picit. Teljesen normális lencse íze van, finom ehető, de elkerültük a felesleges szénhidrátokat meg a zsírt.

    Spenót
    Ahány gram spenót, anyi mili tej (zsírszegény vagy esetleg szójatej) + só, bors, fokhagyma krém nálam az aranyszabáj. Miután felforrt hagyjuk hülni egy kicsit, s habarás helyett én 1 tojássárgáját (de egész tojás is mehet, akit nem zavar a tojásfehérje) szoktam belekeverni (azért kell várni, 1 kicsit, h ha belekevered ne főjjön meg egyből, hanem szépen besűrűsítse). Válalkozó szelleműek megcsinálhatják vízzel is, nekem volt szerencsém olyat enni már, megehető, de szerintem gusztustalan.

    Almaturmix

    Na ezt szoktam 2 étkezés (ebéd vacsora) között inni. Roppant laktató és nincs benne semmi rossz és a húgom is imádja.

    3 személyre:
    3 közepes alama
    2 kisdobozos zsírszegény joghurt
    4dl tej
    (szaharin)
    1kk fahéj

    Az almát megpucolod, és lereszeled (akár durvára, akár finomra), berakod a turmixba, rá a joghurt (0%-os, ízetlen), tej (zsírszegény vagy szója), majd a fahéj (akinek ez így nem elég édes, az rakhat bele szaharint, abban nincs semmi rossz).
    Egészség!

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Tegnap szokásos sültpároltgrillfűszerezett csirkemell volt mellé uborkasaláta (cukor nélkül, kefírrel tejföl helyett), legjobb estebéd.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Latissimus Dorsi #97 üzenetére

    Ez jó ezt majd kipróbálom a változatosság kedvéért.


    Most megint a grillfűszer többoldalú felhasználhatóságát bizonyítandó:

    Pácolt csirkemell salátával.
    Saláta hozzávalói
    - kefir
    - grillfűszer
    - csíkozott répa
    - kockázott paradicsom
    - kockázott paprika
    - ''olasz'' salátalevél (engem pittypangra emlékeztetett)

    Csirkemellt ízlés szerint pácolod kisütöd, zöldségeket megtisztítod, felcsíkozod/kockázod nyakon öntöd a mennyiségnek megfelelő kefirrel, majd 1 teáskanálnyi grillfűszerrel ősszekevered. Ahhhh isteni volt, pedig nem nagyon szeretem a salátákat.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Zellerkrém

    - zeller
    - répa
    - krumpli
    - tejföl/kefir
    - só, bors, szerecsendió

    Az arányok teljesen ízlésfüggőek, de én tegnap 1 negyed zellert, 1/3 répát és 1 kis szem krumplit felkockáztam, annyi vízzel,ami épp ellepi puhára főztem (az elpárolgást pótoljuk), majd botmixerrel szépen pépesítettem a saját levében, hozzá a tejföl/kefir (term zsírszegény) és ízesítettem. Ez nem lesz zellerkrémleves, mert viszonylag jó sűrű, viszont nagyon finom. A hagyomány kedvéért 1 extrudált kenyeret beletörögettem evés elött.
    Jó étvágyat.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    1 kérdésem lenne hallal kapcsolatban. Eddig amiket ettem (keszeg, ponty, iglo halrudacska - akár frissen fogott, akár bolti) utáltam, mert szerintem olyan volt az ízűk, mint a szaguk (büdös), viszont a sushit simán megeszem. Azt mondják tengeri halat érdemes lenne kipróbálnom, ti melyik halat ajánlanátok?

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz tütüke #106 üzenetére

    oksa köszönöm!

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    ezt most találtam, tulképp az ember ember kiveszi a nem kívánatos dolgokat, meg nem pirít hagymát és nem muszáj sűríteni még durumliszttel sem:

    *Akármi* leves joghurttal
    Hozzávalók:
    # friss és/vagy mélyhűtött zöldségek vegyesen: vajbab, zöldbab, zöldborsó, karfiol, sárgarépa, fehérrépa, hagyma vagy póréhagyma, 1-2 gerezd fokhagyma, karalábé, gomba, 1-2 levél kelkáposzta
    # lehet, de nem muszáj: marha- vagy szárnyashús
    # só
    # bors
    # ételízesítő vagy leveskocka
    # kapor (aki szereti)
    # olaj
    # sűrítéshez:
    # Graham liszt
    # joghurt
    # (~ 4 evőkanál Graham liszthez egy kis pohár joghurt)

    Előkészítés: A friss zöldségeket tisztítom, felaprítom, a kelkáposzta leveleit felmetélem. A húst - ha teszek bele - felkockázom.

    Elkészítés: Nagyon kevés forró olajon megfuttatom a hagymát és/vagy póréhagymát, fokhagymát, hozzáadom a friss zöldségeket (kivéve a kelkáposztát), kicsit átkeverem a forró olajon, felöntöm vízzel, ízesítem. Ha teszek bele húst, akkor azt a zöldségek előtt, és kevergetem, hogy ne süljön le, amíg a hús kifehéredik. Amikor a húsi és/vagy a friss zöldségek félig megfőttek, hozzáadom a fagyasztott zöldségeket főzési időigényük szerint (pl. a zöldbabot pár perccel hamarabb, mint a karfiolt). Ha minden megfőtt, Graham liszt-joghurt-2-3 evőkanál leves keverékével besűrítem. A legvégén teszem hozzá az egész vékonyra vágott kelkáposzta leveleket, egyszer föllobbantom, és kész. Tejföllel vagy anélkül tálalom, nagyon finom.



    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz tütüke #4 üzenetére

    :R :R :R

    Ma végülis ezt csináltam ebédre. Igaz kicsit sok vizet öntöttem bele, s étkezési keményítő hijján kimertem 1 jó adag brokkolit belőle kevés lével, leturmixoltam, s azt öntöttem vissza, hsűrűbb legyen. De ahhh! Isteni!

    Köszönöm!

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Most találtam:
    (diétás)

    Zöldbab provanszi módra
    Hozzávalók:
    # 45 dkg zöldbab
    # kevés olaj
    # 1 apró kockára vágott vöröshagyma
    # 3 gerezd zúzott fokhagyma
    # 2 pohár kimagozott, felaprított paradicsom
    # só
    # kakukkfű és bors ízlés szerint

    Elkészítés: A zöldbabot megtisztítjuk. 10 percig főzzük sós vízben. Egy serpenyőben vajat forrósítunk. Beletesszük a vörös- és fokhagymát. Puhára pirítjuk. Hozzáadjuk a paradicsomot és a fűszereket. Kis lángon főzzük 5 percig. Hozzáadjuk a meleg babot, elkeverjük. Forrón tálaljuk.

    Sült zöldbab
    Hozzávalók:
    # 1 kg sárga hüvelyű zöldbab
    # 1 nagyobb fej vöröshagyma
    # kevés krumpli
    # olaj
    # só
    # pirospaprika

    Elkészítés: A burgonyát meghámozzuk és vastagabb karikára vágjuk. A hagymát apró kockára vágva az olajon megpirítjuk, majd szórunk rá pirospaprikát és beletesszük a zöldbabot, öntünk alá vizet. Ha félig megpuhult, hozzáadjuk a krumplit, és az egészet készre főzzük. Menet közben ízlés szerint sózzuk. Kicsit több leve legyen mint egy pörköltnek.

    Túrós zöldbab
    30 dkg zöldbab (kínai ceruzabab),
    # 15 dkg félzsíros tehéntúró,
    # 1 nagy fej vöröshagyma,
    # 1 dl kefir,
    # 1-1 csokor snidling és kapor,
    # 1 evőkanál olaj,
    # ízlés szerint só.

    Előkészítése: a megtisztított és megmosott zöldbabot forrásban levő kevés sós vízbe teszem, majd az újraforrástól számított 10 percig főzöm. Leszűröm és kihűtöm. Ugyanabban a lében egy pillanatra felforralom a karikákra vágott hagymát, majd leszűröm. A túrót morzsásra töröm. A kefirbe kevés sót keverek, hozzáadom a finomra metélt kaprot meg a snidlinget.

    Elkészítése: salátástálba öntöm a zöldbabot, rászórom a túrót, hozzáadom a forrázott hagymát, és rálocsolom a fűszeres kefirt. Óvatosan, hogy a zöldbab ne törjön, átforgatom. Hűtőszekrényben jól lehűtöm.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz R3ĐßuŁŁ #139 üzenetére

    ma találtam 1 rahedli mirelit zöldbabot a hütőben, s arra kerestem recepteket :)

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Moddingfan #30 üzenetére

    ez volt a vacsi, bejött köszönöm :)!!

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz R3ĐßuŁŁ #145 üzenetére

    nem szeressük. ízetlen úgy magában.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Csáky csirkemell
    Hozzávalók:

    csirkemell szeletek
    tojás
    újhagyma vagy snidling
    gomba

    pirospaprika
    fűszerek
    olaj

    Elkészítés: A csirkemelleket kicsit megklopfolom, sózom, saját ízlés szerint fűszerezem. Kicsit állni hagyom. Közben a tojásból, felaprított újhagymából, gombából rántottát készítek (ne legyen híg). A húst megtöltöm a kész rántottával, feltekerem, és jó szorosan fóliába burkolom. Közepesen forró sütőben készre sütöm (kb. 20-30 perc + 5 perc fólia nélkül, hogy piros legyen).
    Kicsit hagyom hűlni, mert tálaláshoz ferdén szeletelve tálalom, és így könnyebb a szeletelés. Savanyúság vagy bármilyen saláta kíváló hozzá. Jó étvágyat!


    Gombás-hagymás rizs
    Hozzávalók:

    rizs
    10 dkg gomba
    1 fej hagyma
    curry
    kevés olaj

    Elkészítés:A rizset elkészítem. Közben egy másik edényben 1 közepes fej hagymát megpirítok kis olajon, félidőben rádobok kb. 10 dkg összedarabolt gombát. Mikor megpirult, összekeverem a rizzsel, és megvadítom fűszerekkel (pl. curry-vel isteni).

    Nápolyi natúrcsirke
    Hozzávalók:

    2 csirkemell filézve
    25 dkg gomba
    5 közepes paradicsom
    oregano
    kakukkfű
    bazsalikom
    fokhagymapor (granulátum)



    Elkészítés: A csirkemelleket szeletekre vágom, jól befűszerezem, majd serpenyőben félig megsütöm/párlom. Eközben hőálló jénai vagy más magasabb falu tepsi aljára elterítem a vékonyra szeletelt gombát, megszórom a fűszerekkel, ennek tetejére pakolom a paradicsomkarikákat, amit szintén megfűszerezek (főleg oregánóval), erre jön rá a félig megsütött csirkemell. Sütőben pirosra sütöm.

    Kínai csirke
    Hozzávalók:

    kb. 30 dkg csirkemell
    2 nagy paprika
    2 hagyma
    25 dkg gomba
    1 szál sárgarépa
    kukoricaolaj
    szójaszósz
    Erős Pista

    Elkészítés: Wokban lehet készíteni. A párolási időt figyelembe véve rakom az olajba a hozzávalókat. Először a sárgarépát, vékony szeletekre vágva, majd a nagy kockákra vágott hagymát, majd a felcsíkozott csirkét, a paprikát, legvégül a gombát. Párolás közben szójaszósszal locsolom. A végén kávéskanálnyi Erős Pistát teszek bele. Curry-s rizs illik hozzá.

    Bazsalikomos, gombás csirkemell
    Hozzávalók 2 személyre:

    2 csirkemellfilé (pulyka is lehet)
    20 dkg gomba
    extraszűz olívaolaj
    4 dl tejföl
    1 gerezd fokhagyma
    bazsalikom levél (friss vagy fagyasztott - a szárított nem jó)
    metélőhagyma

    Elkészítés: Finomra vágunk egy kis marék bazsalikomlevelet és egy csomó metélőhagymát, majd egy nagyobb edényben két kanál olívaolajba belekeverjük. Fokhagymával, sóval, borssal gazdagon ízesítjük, majd tejföllel jól elkeverjük, és ízlés szerint tovább sózzuk (ha van fokhagymasó, akkor azzal). A gombát megtisztítjuk, apróra vágjuk, a csirkemellfilét fokhagymával, sóval ízesítjük, és olívaolajon elkezdjük sütni. Mikor elkezd pirulni, hozzáadjuk a gombát. Miután a gomba leve elfőtt és elkezd pirulni, ráöntjük a tejfölös mártás kétharmadát, és fél perc után levesszük a tűzről. Főtt rizzsel, héjában sült krumplival vagy sült zöldségekkel kiváló. A maradék mártást külön tálkában tálalhatjuk a köretekhez.






    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Na mivel most a mélyhűtő zöldség tartományát szépen megcsappantottam (brokkoli, zöldbab), amit ma láttam még a spájzban az bab :)
    Na babos kaják (én diétám szerint lehet enni 35ös indexxel)

    Tört bab hagymával
    Hozzávalók 2 személyre:
    # 20 dkg fehérbab
    # 1 babérlevél
    # 2-3 gerezd fokhagyma
    # 1 nagy vagy 2 kisebb vöröshagyma
    # só
    # bors

    Elkészítés: A beáztatott babot felteszem főni a babérlevéllel és a fokhyagymával, sózom. Ha nehezen fő puhára, mokkáskanálnyi szódabikarbónával megsürgetem. Összeturmixolom, kevés borssal fűszerezem. A hagymát karikára vágom, minimális olajon megpirítom, ez rajta a feltét. Laktató, kiadós.

    Káposztás babsaláta
    Hozzávalók:
    # 25 dkg nagyszemű bab
    # 1/2 kg savanyú káposzta
    # 1 nagy fej vöröshagyma
    # 2-3 evőkanál olívaolaj
    # fokhagyma
    # bors
    # só

    Elkészítés: A babot áztatás után sós, fokhagymás vízben puhára főzöm. A hagymát összevágom, és sózom, hogy levet eresszen. A savanyú káposztát összevágom, hogy ne legyenek benne olyan hosszú szálak. Ha kihűlt a bab, összekeverem a savanyú káposztával, és hagymával, borsozom, és meglocsolom olívaolajjal. Hűtőben kicsit állni hagyom, hogy összeérjen. Csmell mellé lehet enni.

    Megjegyzés:
    A káposzta és bab arányán lehet változtatni, kinek-kinek ízlése szerint.

    Babos rizs
    Hozzávalók:
    # bab
    # 3-4 paradicsom
    # 1 póréhagyma
    # 1 fej hagyma
    # és persze rizs
    # fűszerek ízlés szerint
    # pici olaj
    # só

    Elkészítés: Megfőzzük a rizst, megpároljuk a babot. A maradékot kevés olajon megdinszteljük. Az egészet összekeverjük, és ízlés szerint fűszerezzük.

    Zöldségkocsonya, vegetáriánusoknak
    Hozzávalók
    # 25 dkg zöldhüvelyű bab
    # 3 db sárgarépa
    # 2 db cukkíni
    # 1 db kaliforniai vörös paprika
    # 1l teljesen zsírtalan erőleves
    # 3 evőkanál zselatin
    # só

    Elkészítés: A zöldbabot és a sárgarépát megtisztítjuk, a répát felkarikázzuk, a babot leszálkázzuk, de egészben hagyjuk. Ezután külön-külön lobogó sós vízben 3 percig előfőzzük. A cukkinit héjastól hosszú csíkokra vágjuk, a paprikát kimagozzuk, és körömnyi darabokra metéljük. A felforrósított erőlevesben feloldjuk a zselatint, egy szép formájú edény aljába merünk belőle néhány kanálnyit. A zöldségeket elrendezzük benne, és a maradék levest ráöntjük. Hűtőszekrényben hagyjuk megdermedni.

    Megjegyzés:
    Elkészítési idő: 30 perc + hűtés
    Egy adag: 1200 kJ/287 kcal

    Paradicsomos bab
    40 dkg fehér bab,
    # 1 doboz (40 dkg) hámozott paradicsom,
    # 2 fej hagyma,
    # 3 gerezd fokhagyma,
    # olaj,
    # só,
    # bors

    A fehér babot egy éjszakán át hideg vízben áztatjuk. Másnap friss, sós vízben megfőzzük. Közben megforrósított olajon üvegesre pároljuk a kockára vágott hagymát és a zúzott fokhagymát. Hozzáadjuk a konzerv paradicsomot a levével együtt, sóval, borssal ízesítjük és összeforraljuk. Beletesszük a leszűrt babot és addig főzzük, amíg a paradicsom pépesre nem fő. Hidegen és melegen egyaránt fogyasztható.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Na új keresés eredményei

    Kefires saláta
    Hozzávalók:
    # kefir
    # saláta
    # retek
    # paprika
    # uborka
    # lilahagyma
    # paradicsom
    # pár csepp olívaolaj

    Elkészítés: A salátát áztatás után megmossuk, a többit apróra vágva lesózzuk. Amikor összeért, salátával elkeverjük, leöntjük kefirrel, összekeverjük, és kevés olajjal meglocsoljuk.

    Megjegyzés:
    Nagyon finom, köret helyett is fogyasztható. Főtt tojás is adható
    hozzá.

    Joghurtos uborka
    Hozzávalók:
    # 1 nagy kígyóuborka
    # 1-2 gerezd reszelt fokhagyma
    # citromlé
    # só
    # 2 doboz joghurt
    # olívaolaj

    Elkészítés: Az uborkát apró (2-3 mm) kockára vágjuk, sózzuk, meglocsoljuk a citromlével, hozzáadjuk a fokhagymát és a joghurtot. Jól összekeverjük, a tetejét meglocsoljuk olívaolajjal. Aki szereti, mentával is megszórhatja, jót tesz neki.

    Túrósaláta
    Hozzávalók:
    # 25 dkg túró
    # 1 kis pohár tejföl
    # só
    # zöldségek: pl. paradicsom, uborka, hagyma, paprika

    Elkészítés: Az egésznek az alapja a sós tejfölös túró. Ebbe teszem bele az apró kockákra vágott zöldségeket. Mindig azt, ami éppen van itthon. A paradicsom, uborka és a hagyma a legfontosabb. Az összes többi már csak *hab a tortán*.

    Kakukkfüves-gyömbéres cukkini krémleves
    Hozzávalók:
    # cukkini
    # kakukkfű
    # friss gyömbér
    # tengeri só
    # olívaolaj
    # fehérbors
    # nyers uborka

    Elkészítés: A cukkinit lereszelem, egy lábosban felforrósítok egy kis olajat, és ráöntöm a cukkinit. Addig főzöm, amíg megpuhul, sózom, borsozom, hozzáadom a kakukkfüvet, és a fokhagymanyomón áttört friss gyömbért (erős az íze, ezért kb. csak 1-2 cm-t). Felöntöm annyi vízzel, hogy ellepje, felforralom, végül botmixerrel pépesítem. Friss uborkakarikákkal tálalom.

    Cantoni saláta


    Hozzávalók 4 személyre:
    # 30 dkg főtt csirkemell
    # 10 dkg sárgarépa
    # 10 dkg zellergumó
    # 10 dkg kaliforniai paprika
    # 10 dkg kígyó uborka
    # 10 dkg lilahagyma
    # ízlés szerint: üvegtészta, petrezselyem zöldje, chili paprika, szójaszósz

    Elkészítés: A zöldségeket vékony csíkokra daraboljuk, és összekeverjük. Mellé apróra vágott csirkemellet adunk, ízlés szerint megszórjuk chili paprikával és szójaszósszal meglocsoljuk.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz Bubee82 #162 üzenetére

    uh bár ez mindenkinek az egyéni preferenciája emg minden, de a színtiszta halolaj az egészséges (omega3 zsírsav), attól nem kell félni (persze normális mennyiségben).

    ''A haolajak tisztítják a véredényeket, védenek vérrögképződéstől, erősítik az idegeket és polják a bőrt. Az omega3 zsírsavak elsősorban krónikus betegségtől védenek.''

    Persze ha az valami pácolaj (ie nem halból származik), akkor passzír.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Én most kicsit bekeményítettem, mert nagyon laza volt a múlthét.

    Saláta (tg jégsaláta zacsi) minden mennyiségben (kefíres grillfűszeres öntettel bele 1 tojás feldarabolva, salátát ezzel leönt).

    Amit reggelire/vacsorára szoktam:
    Zabpehely+ zab korpa + zsírszegény tej + só/vagy gyömülcs (ezt inkább reggel).
    Előítéletet félretérve borzasztó laktató és a sós verzió is isteni.

    Fehérje, vitaminok, rostanyagok, egyik legjobb méregtelenítő.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    válasz szöSsZI #167 üzenetére

    ez így nem jó, a feltéttel meg a mennyiséggel szinte nem is maradt diétás, főleg ha este 9kor eszed...

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Diétás hagymakrémleves

    csomó hagyma, megpucol, felaprít, picit kevés olajon megpirit, majd kevés viízzel megpárol.
    Felöntnei vízzel, bele 1 leveskocka, felforral.
    Naygrészét szedjük ki, lével együtt, turmixba be, 1 kispohár tejföl, só, bors, szerecsendió (aki kicsit krémesebbre akarja rakjon bele 1 tojássárgáját is), leturmixol, visszaönt, felforral, piritott, v kiszárított (fél szelet) rozskenyér kockával lehet enni.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

  • Kaoru

    aktív tag

    Karfiol-krém-leves

    Azt hiszem tegnap életem legfinomabb levesét csináltam, ezért a receptet muszáj megörökítenem az utókornak ;)

    Végy 1 nagy fej karfiolt, szedd szét kis rózsákra, majd fogj apríts fel egy fej hagymát, s karikázz fel egy nagyobb méretű répát. Kevés olajon pirítsd meg a hagymát, add hozzá a répát, majd engedd fel 1,5-2l vízzel. Most mehet bele a karfiol, erőleves kocka (2db), kis só. Ha felforrt és/vagy megpuhult benne a karfiol, merjük ki a karfiol nagyját (én általában 70%-át kimerem) egy kis lével egy turmixgépbe. Adjunk hozzá tejfölt (egy kisdoboznyit kb), borst, s mehet a turmixolás. Ha megvan öntsük vissza a levesbe, jól keverjük el, s sózzuk meg, majd forraljuk fel mégegyszer.

    Eredmény = igen krémes, sűrű, ám igen egészséges leveske maximális zöldségtartalommal. Téli időszakra ugyanezzel az eljárással ajánlatos elkészíteni brokkoliból, mert az tele van vassal.

    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

Új hozzászólás Aktív témák