Keresés

Aktív témák

  • wolffy

    aktív tag

    Nekem mindebből még mindig nem világos hogyan lehet pontosan Access fájlt rendelni Delphi-hez. (Én csökkentelméjű vagyok.)
    Kérem valaki írja le nekem hogyan lehet egy Access adatbázist (*.mdb) összerendelni Delphi 7-sel.

    Nekem nem igazán sikerült. :( Eddig ezeket csináltam:
    - létrehoztam egy alias-t BDE Administrátorban MSACCESS típusúra,
    - megadtam a Database name tulajdonságnál az adatbázis fájl elérési útját és nevét,
    - a LANGDRIVER-t beállítottam Access General-ra.
    - az OPEN MODE-ot hagytam READ/WRITE-on.

    A System database megadásánál tudom, hogy Access-ben kellene beállítanom a felhasználói csoportengedélyeket és létrehozni egy *.mdw fájlt, de hiába csinálom meg valami mindig rossz lesz. Én ilyet most csinálok először.
    A másik meg az, hogy amikor Delphiben hivatkozom az alias-ra és behívnám a táblát, valami felhasználói jogosultságot kér. Nyilván a *.mdw fájlt akarná nyögni. Ha csinálok neki egy ilyen fájlt, akkor meg azt írja, hogy az információs fájl ''missing or opened exclusively by another user.

    Eddig csak paradox adatbázisokat alkalmaztam Delphiben, de most égető szükségem lenne egy Access fájlt összegyógyitanom egy kis felülettel. Konvertálni pedig nem szeretném paradoxba. Kérem valaki magyarázza el nekem ezt az Access dolgot, mert már kezdek kiakadni, hogy nem sikerül. (Szinte biztos vagyok benne, hogy létezik más út is, de sajnos nem vagyok gyakorlott.)

    Köszi szépen!

  • wolffy

    aktív tag

    válasz Imrege #9 üzenetére

    Köszi. Engem érdekelne. Én is úgy vagyok vele, hogy az Access-t ismerem.

Aktív témák